fbpx
uk
Скрінкаст

Як записати скрінкаст екрану у вигляді GIF-анімації

Запис ділянки екрану в GIF – хороший спосіб наочно продемонструвати сторонньому глядачеві те, що в іншому випадку довелося б пояснювати годинами. Особливо добре це підходить для створення невеликих інструкцій або ілюстрації для статті-мануалу.

Такий запис називається «скрінкаст», і для їх створення існує безліч різних інструментів – від плагінів в Chrome і до спеціалізованих редакторів, з широкими можливостями постобробки.

Немає сенсу перераховувати всі ці інструменти в даній статті, рекомендую звернути увагу в першу чергу на один з них – програму Recordit. Тут є все необхідне і без надмірностей, а завантажити програму можна у версіях для Windows і Mac OS.

Як зробити GIF-скрінкасти за допомогою Recordit

Показувати буду на прикладі Mac OS, оскільки у мене MacBook Pro. Сам процес роботи з програмою, по-суті, нічим не відрізняється від такого на Windows.

Після скачування з офф.сайту, розпаковуємо zip-архів і запускаємо програму, після чого її значок з’явиться в системному рядку. Тиснемо на нього і вибираємо пункт меню «Record»:

З’явиться сітка для вибору області, з якої буде здійснюватися запис:

Після того як ви її виділите, з’явиться повідомлення про те, що все готово для початку запису, і щоб стартувати його, потрібно натиснути на відповідну кнопку в системному рядку:

Коли потрібні дії будуть записані, натискаємо «Stop», і чекаємо поки з’явиться повідомлення, що ваш файл готовий. Результат відображається в списку, при натисканні на іконку RecordIt:

Після вибору конкретного запису, посилання з ним відкриється в новій вкладці браузера:

А після натискання на кнопку відтворення, в правому нижньому кутку з’являється значок з написом «GIF». Для скачування готової анімації, натисніть на цей напис, а потім, у вікні – правою кнопкою на саму картинку і виберіть пункт “Зберегти зображення як»:

Готово. Ось що у мене вийшло:

Загалом, все просто і зрозуміло. А завантажити програму для потрібної ОС, можна безкоштовно, на офіційному сайті.

Завантажити RecordIt

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий