fbpx
uk
Карти від Гугл

11 цікавих можливостей Google Maps, про які вам варто знати

Google Maps – один з найбільш зручних картографічних додатків, яким з тією чи іншою регулярністю користується кожен з нас. Принаймні, тільки мене самого за останній місяць, навігатор виручав кілька разів, коли потрібно було знайти вулицю неподалік.

За своїм мінімалістичним інтерфейсом Карти від Google приховують куди більшу різноманітність функцій, ніж це може здатися на перший погляд. І ось деякі з них, про які ви швидше за все не знали, але вони можуть стати в нагоді вам в найрізноманітніших ситуаціях.

1. Як зберегти цікаве місце

Якщо тапнути по екрану в будь-якому місці на карті і утримувати палець, з’явиться червона відмітка і дану локацію можна зберегти в список обраного. Можна створювати різні списки, наприклад, місць для сімейного відпочинку, відвідування з друзями і т. п.

Зберегти точку на карті Google

2. І поділитися ним з друзями

Простіше простого: відзначаємо місце на карті натисканням по екрану, потім натискаємо на смужку в меню внизу екрана, і в доступному списку дій вибираємо «Відправити». Залишається тільки визначитися зі способом відправки, або можна просто скопіювати посилання в буфер.

Поділитися точкою на карті з друзями

 

3. Як зберегти карти оффлайн

Навіть після поширення 3G-покриття, в невеликих містечках проблема з нормальним доступом до мобільного інтернету залишається для України актуальною. Але можливість використовувати Google Maps автономному режимі може стати в нагоді і в багатьох інших випадках, наприклад, під час туристичної поїздки за кордон.

Щоб завантажити карти для перегляду оффлайн, потрібно виконати наступний алгоритм дій:

  1. Натисніть на іконку меню і виберіть пункт «Офлайн-карти».
  2. Перейдіть в меню «Вибрати карту».
  3. Переміщуючи рамку, виділіть ту частину карти, яка вам потрібна, і натисніть «Завантажити».

Зберегти карти оффлайн

4. Як прокласти маршрут через декілька точок

Карти вміють прокладати маршрут не тільки з точки А в точку В, але і такий, який проходить через декілька місць. Для того щоб додати проміжний пункт в свою подорож, спочатку вкажіть місце старту і кінцевий пункт призначення, а потім натисніть на кнопку меню (три точки в верхньому кутку праворуч) і виберіть пункт «Додати зупинку».

До речі, черговість місць легко можна міняти, просто перетягуючи їх вгору-вниз, а програма буде перебудовувати маршрут на льоту.

Маршрут через декілька точок на картах Google

5. Зберегти домашню і робочу адресу

Це дасть вам можливість швидко вибирати їх в разі потреби, і не потрібно буде кожен раз вводити їх повторно. Тиснемо «Меню» – «Ваші місця», і вводимо домашню адресу та місце роботи.

 

 

6. Дізнатися розклад громадського транспорту

Тут все дуже просто, але саме очевидні речі ми і не беремо до уваги. Коли ви вводите потрібний маршрут, достатньо переключитися на вкладку з громадським транспортом, і тут відобразиться список доступних видів транспорту, який дозволить дістатися в потрібну вам точку, а також час коли відправляється найближчий рейс.


Але оскільки живемо ми в Україні, а не десь в США, я б не став надто покладатися на точність подібної інформації.

Прокладаємо маршрут через Google Maps

7. Знайти цікаві місця поруч

Щоб відкрити вікно з підказками найближчих місць, просто натисніть на однойменну кнопку в меню Google Maps, і виберіть в списку цікавий вам пункт – від кафе і ресторанів, до заправок і бібліотек.

8. Визначити найкращий час для їх відвідування

Карти Google можуть не тільки допомогти вам знайти цікаві пам’ятки та заклади, а й підказати в який час їх краще відвідати, щоб, для прикладу, уникнути очікування в черзі.

Для цього потрібно натиснути на потрібну точку на карті і коли відкриється її картка, просто перемотати до потрібного пункту. Можна вибрати конкретний день тижня і побачити графік відвідувань/завантаженості по годинах.

Відвідуваність закладу в Google Maps

9. Як змінити тип карти

Натисніть на значок під рядком пошуку, який виглядає як два ромбика, накладені один на одного. Тепер ви можете вибрати між картою за замовчуванням, виглядом з супутника і опцією карти з відображенням рельєфу.

10. Поділитися місцем розташування

Просто натисніть на конкретне місце на карті, виберіть у меню пункт «Відправити» і з’явиться список додатків в які ви можете відправити свої координати, або просто скопіювати їх в буфер.

Поділитися місцем в Google Maps

11. І здійснити подорож у часі

Крута опція, яка дозволяє немов би повернути час назад і подивитися як виглядало одне і те ж місце, в різні періоди часу. Рекомендую подивитися як працює даний функціонал в Google Maps на відео нижче:

Архів Street View охоплює близько 60 країн, і за словами представників Google, тепер до «тривимірного дзеркала світу», вони нарешті можуть додати четвертий вимір – час.

Volodymyr Fedorychak
Volodymyr Fedorychak
Яскраво виражений індивідуаліст, зі специфічним почуттям гумору. Фанат Civilization, Apple і творчості Стівена Кінга.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий