fbpx
uk
Імпульсивні покупки і спонтанні витрати

Ні копійкою більше: як утриматися від імпульсивних покупок?

Економити ніхто особливо не любить, але для деяких людей спонтанна трата грошей – справжнісінька проблема, яка заважає жити. Як же боротися з неконтрольованим бажанням тринькати гроші? Ось декілька порад, які вам в цьому допоможуть.

1. Переведіть ціну у витрачені зусилля

Розрахуйте скільки грошей ви заробляєте на годину і наступного разу, коли вам захочеться щось купити, порахуйте скільки витрачених годин вашого життя коштує ця річ. Якщо вам не шкода своїх грошей, пошкодуйте хоча б ваш час.

2. Не захоплюйтеся походами по магазинах

Дуже складно боротися з імпульсивним бажанням витратити гроші, якщо ви перебуваєте в торговому центрі, де вас оточує мільйон спокус. Намагайтеся менше бувати в місцях, які можуть спустошити ваш гаманець. Ходіть по магазинах тільки за покупками, а не заради розваг.

3. Пам’ятайте про свої цілі

Напевно, у вас є якась велика фінансова мета – машина, подорож або хороший будинок. Згадайте, про неї, коли наступного разу вирішите витратити купу грошей на непотрібні дрібнички.

4. Плануйте ваші покупки

Дотримуйтесь плану, а не бажань. Така дрібниця як список покупок може значно скоротити ваші витрати. Адже імпульсивні покупки марнотратні саме через те, що вони незаплановані.

Якщо ж ви будете строго дотримуватися списку, а не хапати з прилавка все, що попадається вам на очі, то зможете більш ефективно контролювати ваш бюджет.

5. Встановіть “правило тридцяти днів

Прийміть для себе рішення, що інтервал між вашими покупками повинен становити не менше тридцяти днів.

Зрозуміло, що це правило не поширюється на продукти харчування та інші необхідні речі, такі як ліки, наприклад. Застосовуйте його лише по відношенню до того, що ви хочете купити тільки заради власного задоволення.

Якщо бажана річ дійсно вам потрібна, ви купите її і через місяць. Якщо ж ні, то час, витрачений на роздуми, допоможе вам уникнути марної трати грошей.

6. Не беріть з собою кредитні картки

Перехитріть ваші імпульси. Беріть з собою рівно стільки готівки, скільки ви плануєте витратити. Тоді навіть, якщо ви дуже захочете купити чергову непотрібну річ, вам буде просто не буде за які гроші це зробити (кредитна лінія – зло!).

7. Задавайте собі питання

Перш, ніж щось купити, задайте собі кілька питань. Чи поліпшить ця покупка ваше життя? Чи будете ви відчувати себе краще? Чи дійсно ви потребуєте цієї речі чи через декілька тижнів вона опиниться десь на поличці в шафі? Будьте чесні з собою. Це зекономить вам гроші, нерви і час.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий