fbpx
uk
Фільм про Хана Соло

Топ-10 найдорожчих фільмів в історії кінематографу

Завдяки розвитку візуальних ефектів, появі нових технологій зйомок, а також витрат на гонорари суперзірок, суми необхідні на зйомки фільмів в останні роки продовжують рости. Але продюсерські компанії готові вкладати такі гроші, тому що деякі фільми приносять дуже хороший дохід.

Високобюджетні фільми відмінно показують себе в прокаті, за рідкісним винятком. Ось чому багато хто з найдорожчих фільмів також є одними з найбільш касових картин в світі.

У цьому списку фільми представлені на основі номінальної вартості, без урахування інфляції. Ми розглянемо 10 найдорожчих фільмів, коли-небудь знятих в Голлівуді і світі.

10. Зоряні війни: Пробудження сили (258.6 мільйонів доларів)

«Зоряні війни: Пробудження сили» вийшов в 2015 році. Фільм мав великий комерційний успіх, зібравши 2,06 мільярда доларів у світовому прокаті. Його також високо оцінили критики. Бюджет фільму становив 258,6 мільйонів доларів, ще 48 мільйонів було витрачено на маркетинг.

Зірки фільму – Харрісон Форд, Кері Фішер і Марк Хаміл отримали майже 40 мільйонів доларів з бюджету, в якості гонорарів.

9. Рапунцель: заплутана історія (260 мільйонів доларів)

Це 3D мультфільм, що розповідає історію Рапунцель. Картина була випущена в 2010 році, спочатку бюджет не був таким великим, але творці вирішили переписати сценарій, щоб закінчити історію правильно. Фінальна сума склала 260 мільйонів доларів.

Дісней витратив майже десятиліття, щоб цей мультфільм побачив світ. Труди студії окупилися, картина зібрала 592 мільйонів у міжнародному прокаті.

8. Зоряні війни: Останні Джедаї (262 мільйони доларів)

«Останні Джедаї» вийшли через кілька років після «Пробудження сили». Бюджет склав 262 мільйони доларів. Фільм заробив 1,3 мільярда доларів в прокаті. Це був найбільш касовий фільм 2017 року.

7. Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості (263 мільйони доларів)

Warner Bros. ніколи публічно не заявляли про вартість цього супергеройського фільму, але імовірно бюджет склав 263 мільйони доларів. Загальний бюджет, включаючи витрати на маркетинг і просування фільму, склав близько 400 мільйонів.

На сайті Rotten Tomatoes він заслужив тільки 23% позитивних відгуків. Але незважаючи на це, фільм успішно пройшов в прокаті, зібравши 874 мільйони доларів по всьому світу.

6. Джон Картер (264 мільйони доларів)

Бюджет цього науково-фантастичного бойовика становив 264 мільйони доларів без урахування маркетингу. Режисерові довелося двічі перезнімати частину фільму.

Картина отримала неоднозначну реакцію критиків. Він зміг заробити тільки 284 мільйони доларів. І це стало одним з найбільших провалів в історії студії Disney.

5. Хан Соло: Зоряні Війни. Історії (275 мільйонів доларів)

Цей фільм був випущений в 2018 році. Він оповідає про юність Хана Соло, одного з культових персонажів всесвіту Star Wars. Критики хвалили фільм за візуальні ефекти, сцени перестрілок, гру акторів і музичний супровід. Але картину чекав касовий провал.

Вона заробила всього 392 мільйони доларів, а щоб хоча б окупитися, ця цифра повинна була дорівнювати 550 мільйонам. Соло став першим фільмом з всесвіту Зоряних Воєн, який провалився в прокаті.

4. Пірати Карибського моря: На краю світу (300 мільйонів доларів)

Третій фільм франшизи «Пірати Карибського моря» мав бюджет в 300 мільйонів доларів, аналогічний «Лізі справедливості». Він був випущений в травні 2007 року. Незважаючи на неоднозначні відгуки критиків, в касі він заробив понад 963 мільйонів доларів.

Велика частина його виробничого бюджету пішла на спецефекти, екшн сцени і 40 декорацій, які відтворювали подобу Сінгапуру 18-го століття.

3. Месники: Війна нескінченності (316 мільйонів доларів)

Цей фільм Marvel мав бюджет в 316 мільйонів доларів. І ці гроші не були витрачені даремно. «Війна нескінченності» зібрала більше 2 мільярдів доларів в прокаті.

Фільм, випущений в квітні 2018 року, отримав виключно позитивні відгуки критиків за сюжетну лінію, гру акторів, бойові сцени і візуальні ефекти.

2. Месники: Ера Альтрона (365.5 мільйонів доларів)

«Ера Альтрона» знімалася в багатьох країнах світу, включаючи Корею, Бангладеш, Південну Африку та Італію. У сукупності з візуальними ефектами, включеними в фільм, це вивело бюджет на новий рівень. Крім цього, актори погрожували відмовитися від зйомок, якщо їхні умови не будуть виконані.

Однак, фільм зібрав у прокаті 4,1 мільярда доларів.

1. Пірати Карибського моря: На дивних берегах (378.5 мільйона доларів)

На даний момент це найдорожча картина в історії кінематографу. Її випустили в 2011 році. Виробництво фільму обійшлося кіностудії в 378.5 мільйона доларів. Імовірно, за участь у фільмі Джонні Деппу заплатили 55 мільйонів доларів.

В результаті в прокаті фільм зібрав 1,04 мільярда доларів, так що Disney не повинні скаржитися на зарплату, яку зажадав Депп.

Наведений вище список включає в себе бюджети кінофільмів, взяті з загальнодоступних джерел, тому що кіностудії часто приховують що і як вони фінансують.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий