fbpx
uk
Популярні породи котів

Найпопулярніші породи котів у світі

Кішка – одна з найперших тварин, яких людина приручила. Практично всі діти в дитинстві просять завести маленьке пухнасте кошеня. Цих милих тварин люблять як дорослі, так і діти.

Коти різних порід відрізняються розміром, вагою, довжиною шерсті, забарвленням, характером і темпераментом. Є серед них і такі, які вважаються найпопулярнішими і найбільш улюбленими серед поціновувачів цих тварин у всьому світі.

Британська короткошерста

Британська короткошерста

Вони, напевно, є власниками найбільш щільного і густого хутра серед котячих. Через це їх часто порівнюють з плюшевими іграшками.

Вони знають собі ціну і часто здаються оточуючим справжніми егоїстами. Якщо ці кішки і дозволяють взяти себе на руки, то це більше схоже на поблажку до вас. Але частіше вони не будуть задоволені проявам ласки з боку людини. Часто проявляють норовливість, всім своїм виглядом показують свою аристократичність.

Британцям не властиво проявляти агресію, вони стримані і зберігають спокій в будь-якій ситуації. Ця порода відмінно переносить довгу самотність, що підходить працюючим людям.

Сіамська порода

Сіамська кішка

Варто тільки поглянути в ці чисті блакитні очі, і можна закохатися практично з першого погляду. Шерсть у кішок цієї породи коротка і досить щільна, окрас в основній частині тіла бежевий, а на мордочці, кінчиках лап і хвоста – темно-коричневий.

Батьківщиною породи вважається Таїланд. Цих кішок люблять не тільки за яскраву зовнішність, але і за характер. Дехто помилково вважає, що всі сіамці дуже агресивні, але насправді це не так. Хоча порода і відрізняється схильністю до ревнощів та гострим почуттям власництва.

Але зате ці кішки прив’язані до господаря і віддані йому. А ще такі тварини дуже активні, допитливі і грайливі. Сіамці не терплять самотності і ігнорування, за що можуть ображатися. Але якщо давати їм любов і турботу, то вони будуть ласкавими і добрими.

Бенгальська кішка

Бенгальська кішка фото

Ця порода була виведена штучно, шляхом схрещування дикої і домашньої кішки. Завжди привертають увагу завдяки своєму незвичайному окрасу, що схожий на окрас леопарда.

Шерсть у бенгальської кішки розкішна: щільна, густа, шовковиста на дотик, зі специфічним блиском – гліттером. Забарвлення буває трьох видів: розетчасте, плямисте або мармурове, колір шерсті золотисто-коричневий ( «золото») або сріблясто-сірий («срібло»).

Вони дуже активні і грайливі аж до самої старості. Через це можуть ставати частою причиною безладу в будинку. На відміну від інших порід, бенгальські кішки проявляють інтерес до води і не бояться її.

Регдол

Кіт породи "регдол"

Назва цієї породи з англійської мови перекладається як «лялька з тканини». Вони настільки спокійні і добродушні, що їх завжди можна брати на руки, гладити, обіймати і не переживати через ризик бути подряпаним. Регдол прекрасно уживається з дітьми і беззаперечно терпить всі їхні забаганки та ігри.

Цікава особливість породи – це своєрідна загальмованість, розслабленість і інертність м’язів. Кішка цієї породи погодиться з будь-яким положення тіла, яке їй запропонує господар.

Регдолл сильно прив’язується до господаря і погано переносить самотність. Кішки цієї породи досить розумні, завдяки чому швидко привчаються до лотка, розуміють деякі команди і можуть розрізняти інтонацію людської мови.

Сфінкс

Хоча деякі від цієї породи не в захваті, але вона досить популярна у світі. Сфінксів або відразу починають любити, або відчувають до них явну неприязнь. Іншого просто не дано.

Температура тіла у цієї породи злегка вища ніж у інших, у них більш прискорений обмін речовин. Їдять вони часто, схильні до переїдання і зайвої ваги. Ці кішки вимагають турботи і люблять перебувати в центрі уваги. Вони можуть проводити години безперервно на руках у господаря і прихильні по відношенню до малознайомих людей.

Сфінкси кмітливі, розумні і доволі примхливі. Вони погано переносять самотність, але при цьому можуть залізти на шафу і пробути цілий день там, спостерігаючи за своїм господарем з висоти.

Персидський кіт

Персидська кішка фото

Представники цієї породи мають екстравагантний вигляд. Ніс приплюснутий, що надає мордочці певного виразу агресивності. Шерсть довга, особливо в області задніх ніг, утворюючи милі «штанці». Потрібен особливий ретельний догляд і щоденне вичісування.

Вони пасивні і малорухливі, довго лежать на одному місці. Активні ігри влаштовують рідко, але охоче підтримають бажання господаря погратися. Дуже добре підходять для утримання в маленькій квартирі, їм не властиво багато бігати і стрибати. Практично відсутні мисливські інстинкти, мишей вони ловити не стануть.

Характер у персів поступливий, стриманий, незлопам’ятний, можуть запам’ятовувати прості трюки.

Мейн-кун

Коти породи "мейн-кун"

Мейн-кун є найбільшою породою котів з усіх існуючих. Можуть досягати до 15 кг ваги. Є власниками великого, м’язистого тіла з великими лапами. Очі округлі і обов’язково близько посаджені. Шерсть шовковиста, в кілька шарів. Відмінна риса мейн-кунів – китички на вухах, як у рисі.

Незважаючи на грізний вигляд, ці тварини мають досить спокійний характер. Вони ласкаві зі своїми господарями і з усіма домочадцями, але обережні по відношенню до малознайомих і чужих людей.

Мейн-куни миролюбні, поступливі, слухняні і розумні. Вони не люблять замкнутих просторів, тому не залізають в шафи і коробки. Такий вихованець швидко привчиться до лотка і буде використовувати кігтеточку замість дивана.

Російська голуба кішка

Порода російська голуба

Порода «російська голуба» отримала таку назву завдяки цікавому забарвленню шерсті з синюватим відливом. Такі тварини мають щільний шерстяний покрив і добре складене тіло. Морда трохи витягнута, вуха досить великі і злегка розставлені в сторони.

Російська голуба кішка – спритний і терплячий мисливець, який буде чекати здобич стільки, скільки потрібно, і в підсумку зловить її. Хоча такий вихованець миролюбний, добрий і слухняний, але все ж він любить свободу і цінує незалежність.

З чужими буде вести себе дуже стримано і навіть насторожено, але зате господареві може дозволити практично все, так як дуже цінує його.

Менська кішка (менкс)

Менкс - порода котів

Відрізняються тим, що мають дуже короткий хвіст. Статурою нагадують британську кішку. Тіло пропорційне, округле, мускулисте, голова велика, шия коротка. Широкі закруглені вуха злегка нахиляються вперед. Очі круглі, виразні.

Можуть бути практично будь-якого забарвлення. Хутро коротке, рідко середньої довжини, щільнн, двошарове.

Це одна з найбільш ласкавих порід кішок. Дуже товариські, можуть годинами муркотіти на колінах у господаря. Дуже добре підходять в сім’ї з маленькими дітьми. Можна не переживати, що кішка нападе на дитину або подряпає її.

Американська короткошерста кішка

Американська короткошерста кішка фото

Порода досить крупна з випираючою грудною кліткою, спина пряма, широка. Особливо великими можуть виростати самці – близько 7-8 кг. Шия довга і сильна, морда квадратна, з добре розвиненим підборіддям. Шерсть густа і щільна.

Ці кішки дуже ласкаві, говіркі, люблять помуркати. Швидко адаптуються до нового дому, до господаря та інших тварин в домі. Досить незалежні, не терплять примусів. Схильні до переїдання, тому необхідно стежити за їх харчуванням.

Сміливі і грайливі. Люблять багато бігати і високо стрибати.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий