fbpx
uk
Поради від психологів для гармонійного життя

10 порад, за які люди платять психологам великі гроші

У західній культурі ходити до психолога – звична справа. Кожен третій американець мінімум раз в рік відвідував психолога. У нас же візит до психолога – екзотичне заняття. Дорослі люди звикли вирішувати свої проблеми самі. Особливо, якщо справа стосується їхніх власних емоцій і стосунків.

Сьогодні ми підготували Топ, в який увійшли десять найпопулярніших порад від психологів. Вони, звичайно, не вирішують всі внутрішні конфлікти, але точно дозволяють повернути думки в потрібне русло. І для цього не обов’язково записуватися на прийом.

1. Більшість твоїх проблем – родом з дитинства

Маленька людина переймає у своїх батьків абсолютно все. Якщо в родині були якісь проблеми, то швидше за все вона забере їх з собою у доросле життя. Кожному з нас слід навчиться чітко розрізняти минуле і сьогодення. Без цього піти далі не вийде.

Дитячі психологічні травми

2. Решта – з нашої голови

У деяких людей є особливе хобі – витрачати години на роздуми про те, як треба було сказати і чому нам так відповіли. Це марна трата свого часу і нервових клітин. Не можна залізти в чужу голову, не можна переграти розмову. Якщо ти чогось не розумієш або не вимовив до кінця, то найкращий варіант – поговорити ще раз зі своїм співрозмовником.

3. Завжди говори про себе

Багато хто припускається помилки, говорячи про проблеми нападками: «Ти мене не цінуєш», «Тобі плювати на мою думку». Співрозмовник інстинктивно почне захищатися. Конфлікт набере розмаху, а твої образи залишаться непочутими.

Більш правильний спосіб донести свою думку – вживати «я», а не «ти». «Я не відчуваю віддачі», «Мені неприємно, що ти не поцікавився моєю думкою». Тут немає прямих звинувачень. Таким чином шанси побудувати конструктивну розмову зростають в рази.

4. Не порівнюй

Єдина людина, з ким ти можеш себе порівняти – це ти сам в минулому. Походження, вік, вага, зовнішність і статус нічого не вирішують. Людина може досягти будь-яких висот. Це факт.

Не порівнюй - будь самим собою.

5. Виходь із зони комфорту

Тільки пам’ятники повинні залишатися завжди на своєму місці. Всьому іншому необхідний рух. Людина досить швидко адаптується до будь-яких змін. Тому завжди треба пробувати щось нове або робити старе по-іншому. На щастя, це не проблема. У мережі є стільки порад на цю тему, що можна щотижня жити по-новому.

6. Не дозволяй порушувати твої кордони

Ніколи не соромся відмовити. Ти нікому нічого не зобов’язаний. Деякі люди зовсім не відчувають кордонів або відчувають, але все одно порушують їх. Таким персонажам треба відразу ж давати відсіч. Жорстку. Чи ти хочеш потім все життя терпіти цю людину?

7. Мистецтво маленьких кроків

Дуже хочеться бути успішною людиною, у якої все завжди чудово. Вдома, на роботі, з друзями – скрізь молодець. А потім дивишся на своє життя і бачиш прірву між мрією і реальністю.

Не хвилюйся. Досягнення великих цілей залежить від регулярно витраченого на них часу. Роби маленькі кроки день у день і ти побачиш результат. Не відразу, звичайно, але він обов’язково буде.

8. Невдалий досвід – хороший досвід

Невдачі – це неприємно і образливо. Але що, якщо подивитися на них з іншої сторони? Тобі пощастило виявити підводні камені на самому початку шляху. Вдосконалюй свої навички, заповни пропуски і спробуй ще раз. Саме так стають професіоналами.

9. Вмій відпустити

Вміти відпустити - важливо

Проблеми діляться на два види: ті, які вирішуються і ті, які відпускаються. З першими все зрозуміло. З другими якось складніше. Знаєш же, що нічого не поробиш, але продовжуєш страждати. Ця розвага того не варто. Краще попросіть своїх рідних допомогти вам відпустити ситуацію. Попросіть їх про підтримку, а не про співчуття.

10. Ти собі друг чи ворог?

Деякі люди занадто суворі до себе. Учень і вчитель в одній особі. Але секрет успіху не в жорсткій дисципліні, а в любові до себе і до того, що робиш. Навчіться відпочивати, коли це потрібно. Не бійтеся щось не зробити, якщо зовсім немає до цього настрою. Це цілком нормально.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий