fbpx
Поради і цитати від Ошо

12 мудрих порад від Ошо для гармонійного життя

Ошо – один з найвідоміших людей Індії. Це мудрець, який змінив життя мільйонів людей по всьому світу, наставивши їх на вірний шлях своїми порадами і духовною допомогою. Протягом життя у цієї людини були різні імена. Це цілком властиво традиціям Індії і передавало суть його духовної діяльності.

При народженні йому було дано ім’я Чандра Мохан Джеїн, проте в історії він залишився як «Ошо» – в дослівному перекладі «монах» або «вчитель». Настанови цього індійського гуру і містика дійсно надихають і змушують переглянути своє ставлення до життя.

Ось 12 мудрих порад від Ошо, вибрані з його книг.

****

1. Всі ми унікальні. Ніхто не має права вказувати, що є правильно, а що неправильно. Життя – експеримент, в ході якого ми визначаємо ці мінливі поняття кожен день. Часом, можливо, ви зробите щось неправильно, але саме завдяки цьому ви витягне величезну користь.

2. Люди сприймають все так серйозно, що це стає тягарем для них. Вчіться більше сміятися. Як на мене, сміх так само святий, як і молитва.

3. Сміливість – це не відсутність страху. Безстрашність трапляється, коли ви стаєте все сміливішою і сміливішою людиною. Але на самому початку різниця між боягузом і сміливцем не так вже й велика. Єдина відмінність – в тому, що боягуз слухається своїх страхів, а сміливець залишає їх в стороні і рухається далі.

4. Той, хто може бути щасливим на самоті, є справжньою особистістю. Якщо твоє щастя залежить від інших, то ти раб, ти не вільний, ти в кабалі.

5. Якщо в житті все валиться, не сумуйте. Думайте краще про те, що ви побудуєте на місці, що звільнилося.

6. Любов лікує розум, душу і тіло. Це найпотужніша цілюща сила в житті.

7. Ви змінюєтеся кожного моменту. Ви – річка. Сьогодні вона тече в одному напрямку і кліматі. Завтра – в іншому. Я жодного разу не бачив одного і того ж лиця двічі. Воно змінюється. Воно постійно змінюється. Але треба мати проникливі очі, щоб це бачити. Інакше опускається пил, і все стає старим; здається, що все вже було.

Мудрість Ошо

8. Зріла людина – та, яка знайшла себе, яка визначила, що для неї правильне і що неправильне, добре і погано. Вона зробила це сама, тому у неї є величезна перевага перед тими, хто не має своєї думки.

9. Іноді залишитися в тиші – єдиний спосіб сказати про щось.

10. Всякий раз, коли стоїш перед вибором, будь уважний: не вибирай те, що зручно, комфортно, респектабельно, визнано суспільством, почесно. Вибирай те, що знаходить відгук у твоєму серці. Вибирай те, що ти хотів би зробити, незважаючи ні на які наслідки.

11. Трапляються моменти, коли Бог приходить і стукає у ваші двері. Це може статися одним з мільйона способів – через жінку, чоловіка, дитину, любов, квітку, захід сонця або світанок … Будьте відкритими, щоб почути це.

12. Життя саме по собі – це чисте полотно; воно стає тим, що ви намалюєте на ньому. Ви можете намалювати страждання, ви можете намалювати блаженство. У цій свободі – ваше велич.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest