fbpx
uk
Картини відомих художників

Мистецтво, не підвладне часу: 10 найвідоміших картин у світі

«Мона Ліза», «Тайна вечеря», «Зоряна ніч» і «Мати Уістлера» – це картини, які століттями захоплюють і надихають людей. Більшість найвідоміших картин світу – це зображення маслом на полотні, які витримали випробування часом і досі справляють незабутнє враження на всіх, хто їх бачить.

Ці твори мистецтва були збережені в декількох галереях по всьому світу, де їх можна побачити і в наші дні. Музеї та галереї докладають безліч зусиль для того, щоб забезпечити максимальну безпеку цих шедеврів, а також регулярно їх реставрують.

10. Мати Уістлера (музей Орсе, Париж)

Мати Уістлера картина

Картина «Мати Уістлера» або «Аранжування в сірому і чорному» була написана в 1871 році художником Джеймсом Мак-Нейл Уістлером. На картині зображена мати художника, що сидить на стільці біля сірої стіни. В даний час картина виставлена в музеї Орсе в Парижі.

9. Постійність пам’яті (Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк)

"Постійність памяті" - картина Сальвадора Далі

Картина «Постійність пам’яті» була написана Сальвадором Далі в 1931 році. Це один з найвідоміших його творів. Вважається, що натхненням для «картини, яка зображує розплавлені циферблати, стала теорія відносності Ейнштейна. В даний час картина виставлена ​​в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

8. Нічна варта (Рейксмузей, Амстердам)

"Нічна варта" - картина Рембранта

Картина «Нічний дозор» була написана Рембрандтом в 1642 році. На ній зображено виступ стрілецької роти на чолі з капітаном. В даний час картина виставлена ​​в Рейксмузеї в Амстердамі.

Через унікальне покриття темним лаком створюється враження, що зображена на картині сцена відбувається вночі.

7. Народження Венери (Галерея Уффіці, Флоренція)

"Народження венери" Боттічеллі

«Народження Венери» зображує появу богині Венери з моря. Картина була написана художником Сандро Боттічеллі в середині 1480-х років. В даний час картина виставлена ​​в галереї Уффіці у Флоренції.

6. Герніка (Музей королеви Софії, Мадрид)

"Генріка" - картина Пікассо

«Генріка» – картина Пабло Пікассо, що зображає бомбардування іспанського міста Герніка під час Громадянської війни в Іспанії. Написане в 1937 році полотно зберігається в Музеї королеви Софії в Мадриді. «Генріка» вважається однією з найважливіших антивоєнних робіт в історії мистецтва.

Незважаючи на високу популярність зараз, спочатку картина не була зрозуміла і прийнята широкою громадськістю.

5. Дівчина з перловою сережкою (Музей Мауріцхейс, Гаага)

Дівчина перловою сережкою

Картина «Дівчина з перловою сережкою» була написана художником Яном Вермеєром в 1665 році. На ній зображена дівчина в тюрбані з перловою сережкою у вусі.

Картину часто називають «Голландської Моною Лізою», головним чином, через її неоднозначність. В даний час картина виставлена ​​в музеї Мауріцхейс в Гаазі, Нідерланди.

4. Крик (Національна галерея, Осло)

"Крик" Едварда Мунка

Одна з найвідоміших картин усіх часів – «Крик» – була написана художником Едвардом Мунком в 1893 році. На ній зображена людська фігура, що кричить в розпачі. В даний час картина виставлена ​​в Національній галереї в Осло, Норвегія.

Цікавий факт: «Крик» безліч разів ставав мішенню для зловмисників. Останнього разу картина була вкрадена в 2004 році. У 2006 році, через цілих два роки, твір було повернуто назад в галерею.

3. Зоряна ніч (Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк)

"Зоряна ніч" Ван Гога

«Зоряна ніч» авторства Вінсента Ван Гога в даний час виставлена ​​в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Це одна з найвідоміших у світі картин. Картина була написана в 1889 році і зображує місто Сен-Ремі-де-Прованс під закрученим місяцем. Твір зберігається в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку з 1941 року.

Ван Гог завершив цю картину після відомого всім нападу гострого психічного розладу в 1888 році, під час якого художник і відрізав собі вухо.

2. Тайна вечеря (Монастир Санта-Марія-делле-Граціє, Мілан)

"Таємна вечеря" Леонардо да Вінчі

«Таємна вечеря» – відоме полотно Леонардо да Вінчі, на якому зображена остання трапеза Христа зі своїми учнями. Вважається, що на картині зображено загальне сум’яття, яке виникло після того, як Ісус заявив, що один з апостолів зрадить його.

Картина створювалася в період з 1495 по 1498 рік і в даний час зберігається в монастирі Санта-Марія-делле-Граціє в Мілані.

1. Мона Ліза (Лувр, Париж)

Картина "Мона Ліза" Леонардо да Вічні

Безсумнівно, найвідомішою картиною в світі з усіх існуючих є Мона Ліза, написана Леонардо да Вінчі в період з 1503 по 1506 роки. Повністю робота над полотном була завершена тільки в 1519 році. В даний час картина виставлена ​​в Луврі в Парижі.

Вважається, що це портрет італійської аристократки Лізи Герардіні. Картина славиться своєю витонченістю, композицією і незрозумілим виразом обличчя самої Мони Лізи.

Source: worldatlas.com

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий