fbpx
uk
Найстаріші будівлі світу

Найстаріші будівлі світу, що збереглися до наших днів

Люди почали будувати будівлі для проживання, збереження запасів продовольства і в релігійних цілях, ще в незапам’ятні часи. У цій статті ми зібрали для вас список найдревніших будівель в світі, які є прикладами майстерності і навичок людей своєї епохи.

Це справді вражає, як в ті далекі часи люди змогли побудувати ці шедеври, без використання сучасних технологій і машин.

9. Скарбниця Атрея, Греція

Гробниця царя Атрея

Ця гробниця була побудована в бронзовому столітті, близько 1250 до н.е. більше 3250 років тому. До завершення будівництва Пантеону, це був найвищий і найширший храм в світі. Гробниця по своїй монументальності і величі є одним з найбільш вражаючих пам’ятників, що збереглися з часів мікенської цивілізації.

8. Кноський палац, Греція

Кносський палац був політичним і ритуальним центром мінойської цивілізації і культури. Палац був розкопаний і частково відновлений під керівництвом Артура Еванса на початку 20 століття. Палац був покинутий в невизначений період часу в кінці бронзового століття (з 1380 по 1100 до н.е.)

7. Велика піраміда Гізи, Єгипет

Піраміда Хеопса в Єгипті

Також відома, як піраміда Хеопса, найстаріша і найбільша піраміда комплексу пірамід в Гізі. Вона є найстарішим з семи чудес світу, і єдиним, яке збереглося до наших днів.

Єгиптологи припускають, що вона була побудована, як гробниця фараона Хеопса з четвертої династії, що правив протягом приблизно двох десятиліть в районі 2560 року до н.е.

Велика піраміда, яка становить у висоту 146,5 метр, на протязі 3800 років залишалася найвищою будівлею, побудованою людиною.

6. Таршиєнський храмовий комплекс, Мальта

Таршиєн

Таршиєнський храмовий комплекс – археологічний комплекс біля гори Таршієн на Мальті. Побудовано їх було приблизно в 3150 році до н.е. Став пам’ятником історичної спадщини ЮНЕСКО в 1980 році. Таршієнський храмовий комплекс складається з трьох окремих, але дотичних, храмових структур.

Головний вхід був реконструйований в 1956 році, в той же час відновлювався і весь комплекс. Тоді ж знайдені декоративні плити були перенесені на збереження в музей Археології в Валлетті. Перший храм був побудований приблизно в 3150 році до н. е і був найбільш дорого прикрашеним храмом на Мальті.

5. Ньюгрейндж, Ірландія

Доісторичний монумент і древня споруда в Ірландії. Вона була побудована в період неоліту близько 3200 року до н.е., тобто майже 5100 років тому. Ньюгрейндж старший ніж Єгипетські піраміди і Стоунхендж.

Будівля складається з великого круглого кургану з внутрішнім кам’яним проходом і камерами. У цих камерах були знайдені людські останки, можливо це були могили людей або жертовники. Вважається, що монумент мав релігійне значення, але у вчених немає єдиної думки на рахунок того, для чого його використовували.

4. Ла-Хуг-Бі, Джерсі

Ла-Хуг-Бі

Ла-Хуг-Бі – історичний пам’ятник в окрузі Грувіль, Джерсі. Його використовували за призначенням в районі 3500 року до н.е. Являє собою коридорну гробницю довжиною 18.6 метра, над якою височить курган висотою в 12.2 метра. Перші розкопки пам’ятника були проведені в 1925 році Джерсійським історичним співтовариством (Société Jersiaise).

Це одна з найбільших і добре збережених коридорних гробниць в Західній Європі. Під час Другої Світової війни курган використовувався, як оглядовий майданчик, а під ним був побудований командний бункер.

3. Неп-оф-Хауар, Шотландія

Неп-оф-Хауар фото

Одна з найдавніших кам’яних будівель в Європі. Спочатку був частиною ферми епохи неоліту. Радіо-вуглеводний аналіз показав, що ця будівля стоїть з 3700 – 3100 року до н.е., тобто майже 5500 років. Зараз пам’ятник знаходиться під захистом історичного товариства Шотландії. Це третя з найстаріших будівель в світі.

2. Мегалітичні храми Мальти

Ці Храми на Мальті були оголошені найбільш древніми окремо стоячими спорудами в світі. Вони були побудовані протягом трьох різних періодів часу приблизно між 3600 до н. е і 700 до н. е. Мегалітичні храми Мальти використовувалися в якості релігійних храмів і є найстарішими в своєму роді.

1. Бугонський некрополь, Франція

Бугонський некрополь

Бугонський некрополь – це група з п’яти гробниць (побудованих в епоху неоліту), розташованих в Бугоні, Франція. Їх відкриття в 1840 році викликало величезний резонанс в наукових колах. Щоб захистити монументи, в 1873 році їх придбав департамент де-Серве. Розкопки тривали в 1960-і роки. Найстарша структура комплексу датується 4800 роком до н.е.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий