fbpx
uk
Дорогі колекційні вина на аукціонах

Найдорожчі вина в світі: Топ-5

Скільки грошей ви готові витратити на пляшку вина? Більшість з нас, швидше за все, обмежиться декількома десятками доларів, а дехто – кількома сотнями.

Для незначного відсотка обраних витрати на вино складають набагато більші суми. Куплені на аукціонах, в спеціальних магазинах або навіть виплачені страховими компаніями, ці п’ять пляшок є найдорожчим вином з усіх, що коли-небудь були продані.

5. Chateau Lafite 1787 – $156 450

Chateau Lafite 1787

Знайдена ​​в погребі в Парижі, пляшка цього вина була придбана в 1985 році медіа-магнатом Малкольмом Форбсом, який виклав за неї 156 450 доларів США. Пляшка була власноруч підписана колишнім президентом США Томасом Джефферсоном – великим поціновувачем вишуканих вин.

Щоб похвалитися своїм придбанням, Форбс розмістив пляшку в скляному ящику з галогеновим освітленням. Уявіть собі його жах, коли пробка, яка вже перебувала під неправильним кутом, під впливом яскравого світла висохла і впала в пляшку, привівши до зниження вартості цього вина до (як ви вже здогадалися) нуля.

4. Chateau Margaux 1787 – $225 000

Chateau Margaux 1787

Ще одна пляшка, відзначена ініціалами Томаса Джефферсона, доля якої була вкрай сумною.

Джефферсон був відомим поціновувачем вин. Будучи послом у Франції, він часто купував вина з Бордо і Бургундії. Ця конкретна пляшка дісталася Вільяму Солокіну, який оцінив її в 225 000 доларів США і відправив до вечері в готелі Four Season, щоб відсвяткувати цю подію. На превеликий жаль, офіціант випадково зачепив стіл, в результаті чого пляшка розбилася.

Незважаючи на те, що Солокін отримав виплати від страхової компанії, він, швидше за все, на все життя запам’ятав цю втрату, адже йому так і не вдалося спробувати смак цього вина.

3. 1947 Cheval Blanc – $304 375

1947 Cheval Blanc

Продане на аукціоні компанії Christie анонімному покупцеві за 304 375 доларів, Шато Шеваль Блан, на думку багатьох, є найкращим вином, з усіх, що коли-небудь були зроблені в Бордо.

Проте за ідеальною репутацією ховається досить кумедний інцидент. Рік, в якій було вироблено це вино, відрізнявся жахливої ​​погодою, через яку виробництво відбувалося при вкрай примітивних умовах з безліччю технічних порушень.

Саме таке хаотичне нагромадження зовнішніх чинників призвело до появи неповторного смаку, який не вдається відтворити жодному виноробу.

2. Jeroboam of Chateau Mouton-Rothschild – $310 700

Jeroboam of Chateau Mouton-Rothschild

Це продукція найбагатшої сім’ї в світі, так що не дивно, що ціна стільки висока. Беручи свій початок в виноградниках Натаніеля Ротшильда, який купив їх в 1853 році, сьогодні ці вина є одними з найбільш дорогих у світі.

Буква «V» на етикетці вина 1945 року, яке вважається одним з кращих марочних вин останнього сторіччя, символізує перемогу союзних військ у Другій світовій війні.

Аромат цього вина наповнений нотами м’яти, сухого зеленого моху, ванілі і сухої хвої, а унікальність смаку забезпечується нотками сухої землі, малини і солодкої сушеної вишні.

1. Screaming Eagle Cabernet Sauvignon 1992 – $500 000

Screaming Eagle Cabernet Sauvignon 1992

Найдорожча пляшка вина (з числа проданих на даний момент) була створена не в Італії, не у Франції, а в Америці. У місті Оквілл, штат Каліфорнія, якщо бути точнішим.

Завдяки своїй рідкості і невеликим партіям, це вино стало культовим. На благодійному аукціоні 2000 року за вражаючу пляшку Каберне Совіньон Screaming Eagle 1992 організаторам вдалося виручити неймовірні 500 000 доларів США.

Під час розливу це вино не піддається фільтрації. Воно витримується в бочках, які на 60% складаються з деревини молодого дуба, і відрізняється темно-фіолетовим кольором. Яскравий аромат смородини з тонкими нотками дуба приємно стимулює смакові рецептори.

Навіть за часів економічної кризи дорогі колекційні вина не втрачають своєї цінності. І цьому є одне просте пояснення: кількість старих вин у всьому світі обмежена. Крім того, в майбутньому їх буде ще менше.

На думку фахівців, пляшка вина, придбана на аукціоні за 20 000 доларів США, через десять років може коштувати в три рази дорожче, а через 50 років – в 30 разів. Все це робить покупку дорогих і рідкісних вин неймовірно вигідною інвестицією.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий