fbpx
uk
Як робити фото з квадрокоптера

7 порад, як робити класні фото з квадрокоптера

Дрони відкривають дивовижні можливості для фотографії, які раніше були доступні лише одиницям. Багато людей купують їх саме для аерофотозйомки, а не просто розваг. Хоча і коштувати таке технічне задоволення може чимало.

Але після того як бажаний девайс буде вже в вашому розпорядженні, і ви спробуєте зробити перші фотографії, результат вас може неприємно здивувати. Виявляється, зробити гарне фото з квадрокоптера зовсім не так просто як здається.

Але якщо ви будете враховувати декілька важливих моментів, у вас обов’язково все вийде. І ми зібрали в цій статті поради, які будуть актуальні як для новачків, так і для досвідчених власників безпілотників.

1. Світло і правильний час

Золотий час в фотографії

У аерофотозйомки з квадрокоптера, світло так само важливе, як і у звичної нам класичної фотографії. Якщо його занадто багато або недостатньо – не варто очікувати хороших кадрів.

Кращий час для фотографування пейзажів – приблизно через півгодини-годину після сходу сонця, і за 30-60 хвилин до його заходу. Сонячне світло в цей час особливо тепле і м’яке.

В середині дня воно занадто контрастне, а при зйомці над водою, може давати сильні відображення.

2. Геометрія і патерни

Одні з найцікавіших фото виходять при зйомці з неба симетричних, геометрично правильних об’єктів, або таких, які мають яскраво виражену структуру. Це можуть бути як творіння людських рук, так і природні об’єкти.

3. Шукайте контрасти

Гра контрастів в фотографії

Ще одна річ, яка нам подобається, і за яку чіпляється людське око – це контрасти. Це може бути чорне дерево посеред засніженого поля, білий піщаний пляж з темно-синьою водою, монолітне бетонне будівлю оточене зеленню дерев і кущів, та інші подібні пейзажі.

4. Правильна висота польоту

Місто з висоти

Визначити її дійсно нелегко, і будьте готові до того, що робити це доведеться методом проб і помилок. Якщо летіти занадто низько – втрачається ефект масштабу, глибина і різноманітність форм. У той же час, якщо піднятися дуже високо, можна втратити багато цікавих деталей. Загалом, готуйтеся до експериментів.

5. Вивчіть місце зйомки і підготуйтеся

Підготовка до зйомки квадрокоптером

Інакше ризикуєте розрядити акумулятор при одних тільки спробах облетіти територію, а потім раптом доведеться повертатися додому через зіпсовану погоду. Настрій, в такому випадку, теж швидше за все буде зіпсовано.

У дослідженні місць для майбутньої зйомки, вашим вірним помічником буде Google Maps. Так ви зможете знайти цікаві місця, які з рівня землі просто не видно.

Не забудьте подивитися прогноз погоди на той день, коли плануєте зйомку, і особливу увагу зверніть увагу на швидкість вітру (бажано, щоб вона не перевищувала 10 м/с). Прихопити з собою запасний акумулятор теж не завадить.

Загалом, підготуватися краще грунтовно, це в ваших же інтересах.

6. Знімайте в RAW-форматі

JPEG и RAW, сравнение

Різниця між RAW та іншими форматами файлів зображень в тому, що він захоплює всю інформацію про фотографії, не стискаючи її в якості, як це відбувається у випадку з JPEG.

В результаті, можливості для обробки зростають багаторазово: можна коригувати експозицію, тонко налаштовувати кольори, «витягати» деталі, і отримувати в результаті знімки на порядок кращі, ніж при звичайній зйомці.

7. Техніка важлива

Чудес не буває, і яким сильним не було ваше бажання, а навички хорошими – отримати якісні фото з квадрокоптера вартістю $50 просто неможливо.

Вам доведеться витратити від $400 до $700 і вище, залежно від того, будете ви купувати новий дрон або ж б/у. Це та сама базова цінова планка, з якої можна отримати достатні технічні можливості для якісної зйомки.

Ну і про додаткові акумулятори не забудьте. Було б прикро відправлятися додому тільки через те, що у вас розрядилася батарея. Особливо якщо для зйомки ви виїжджали кудись за місто.

Безпілотники відкривають величезний новий світ можливостей для пейзажної фотографії, і якщо вам це цікаво, то можливостей для самореалізації в цій області ви знайдете більш ніж достатньо.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам у створенні дійсно чудових кадрів!

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий