fbpx
Діти вчать англійську мову

Як допомогти дитині у вивченні іноземної мови

Дорослі розуміють, наскільки важливо володіти англійською мовою, але як це пояснити дітям? Слово «навчання» асоціюється у дитини з шкільною партою, підручниками і нудними домашніми завданнями. Як позбавити її від цього стереотипу і показати, що навчання може бути цікавим? Читайте далі в статті.

З чого почати вивчення англійської або іншої мови з дитиною?

Ось декілька універсальних порад, які можуть взяти на озброєння всі батьки:

  1. Вивчайте нові слова і поповнюйте словниковий запас дитини. Діти запам’ятовують те, що їм цікаво за допомогою асоціацій. Вивчайте вірші та беріть звідти слова. Щоб їх запам’ятати, зробіть і роздрукуйте картинки. Повторюйте одні і ті ж слова протягом тижня, поступово додайте нові.
  2. Грайте! Спільна гра, в якій обігруються побутові ситуації англійською, малюкові буде цікава.
  3. Слухайте пісні, повторюйте скоромовки, лічилки.
  4. Читайте разом з дитиною казки англійською мовою. Нехай вона переказує вам якусь казку або придумає своє продовження історії.

Дитина не повинна відчувати тиск або невдоволення з вашого боку. Не сваріть її, якщо вона щось не розуміє, не змушуйте по кілька годин на день займатися англійською, інакше просто відіб’єте бажання вивчати мову

Запам’ятовуйте нові слова за допомогою глосарію

Запам’ятовувати нові слова складно, особливо дитині: без практики вони постійно вилітають з голови. Глосарії – це спеціальні списки фраз до різних життєвих ситуацій, моментів і ігор.

Ви створюєте лист з незнайомими іноземними словами і практикуєтеся під час і після складання. Ці фрази можна придумати, а можна використовувати вже готові добірки глосаріїв з інтернету.

Відмовтеся від шкільних методів

Вивчати англійську можна не тільки за шкільною партою, а й під час ранкової зарядки, прогулянки або сніданку. Так дитина не подумає, що вчити англійську – нудно.

З’ясуйте, яким способом (візуальний, аудіювання) дитина краще запам’ятовує слова: намалюйте цікаву картинку, що ілюструє значення слова або використовуйте онлайн-словники з можливістю прослухати обране слово.

Вивчайте мову в ігровій формі

Діти краще сприймають інформацію через ігрову форму. Використовуйте гри, щоб допомогти дитині вчити англійську мови. Ось приклад однієї з таких ігор:

Crocodile. Гра збільшує словниковий запас і тренує пам’ять.

Правила гри: Учасник намагається без слів зобразити явище або предмет, а інші повинні вгадати про що йде мова.

Ми публікували добірку класних сайтів з онлайн-іграми для вивчення англійської мови.

Читайте книги англійською

Прочитайте з дитиною її улюблену казку англійською мовою, важливо, щоб в книзі були барвисті картинки. Паперові книги можна чергувати з аудіокнигами, які трохи вище рівня дитини – це дозволить поліпшити знання англійської мови швидше.

Є спеціальні адаптовані книги, де в текстах використовується обмежений словниковий запас, відповідно до рівня учня. Наприклад, до 500 слів, до 1500 і т. д.

Книги для вивчення іноземної мови

Вивчайте англійську через комп’ютерні ігри

Захоплення дітей іграми можна обернути на благо. В основному вони розробляються за кордоном і тільки потім їх перекладають на українську мову.

Запропонуйте дитині оригінальну версію – в іграх багато чого зрозуміло інтуїтивно, висловлювання персонажів відповідають тому, що відбувається на екрані і лексика там зустрічається не банальна: на історичну, космічну, технічну, і інші теми.

Грайте в настільні ігри

Якщо дорослі у вашій родині володіють англійською – залучіть дітей. У гри Dixit, «Імаджинаріум», «Каркассон» або Cluedo можна грати на англійському, оскільки складних текстів на картках практично немає. Настільні ігри можуть бути в кишенькових версіях, які зручно носити з собою.

Дивіться мультфільми з субтитрами

Це один з найкращих і найцікавіших методів для вивчення англійської мови. Напевно у вашої дитини є улюблений мультфільм, який він готовий дивитися цілими днями! Знайдіть його англійською мовою і включіть субтитри. На YouTube є короткі епізоди мультфільмів з простою лексикою. За допомогою такого способу мозок стане швидше розпізнавати іноземну мову.

Важливо допомагати дитині вчити іноземну мову, підтримувати, хвалити її, тоді в майбутньому вона буде розмовляти як справжній носій мови. Знаючи англійську, дитина зможе максимально використовувати можливості для освіти і кар’єрного росту в майбутньому.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest