fbpx
Фінансові уроки пандемії

5 важливих фінансових уроків, які дала нам пандемія коронавірусу

Пандемія не тільки внесла в наше життя значні зміни, пов’язані з носінням масок, відпустками та концертами, а й викликала серйозні проблеми у тих, хто не дуже-то стежив за своїми фінансами в минулому і жив від зарплати до зарплати.

Одні люди втратили роботу, інші – підробіток, а нових пропозицій зараз особливо і немає. Не дивно, що всі ми через гіркий досвід пандемії винесли важливі фінансові уроки.

1. Треба мати «подушку безпеки»

На жаль, далеко не всі цього простого принципу дотримуються. До початку пандемії коронавірусу, за даними опитувань, тільки у 26% населення були гроші, щоб пережити самоізоляцію. Ще 29% повністю готові не були, але деякі накопичення у них були. А ось майже половина опитаних були зовсім без будь-яких фінансових запасів.

Скільки має бути грошей в «подушці безпеки»? Просто порахуйте, скільки ви витрачаєте на місяць і помножте хоча б на три. А якщо заробите гроші на півроку спокійного життя в разі втрати джерела доходу, то зможете відчувати себе впевнено в будь-який нестабільний період.

2. Чим більше джерел доходу, тим краще

Епідеміологічна криза наочно показала, що навіть найбільш надійна компанія може розоритися і закритися. Добре мати якісь запасні варіанти: підробіток, зв’язки, джерела пасивного доходу.

Звичайно, здорово було б тут поміркувати про інвестування і про акції, але ми говоримо про якісь більш приземлені варіанти: підробіток на вихідних, робота на кілька клієнтів поза основною роботою і так далі. Зрештою, зв’язки і хороша репутація допоможуть вам швидше знайти роботу, якщо ви втратите основну.

3. Державна підтримка існує, але треба вміти розбиратися в цьому самостійно

Держава через пандемію ввело багато різних виплат, пільг та інших заходів підтримки. Однак далеко не всі в кінцевому підсумку отримали належне. Можливо, такі люди просто багаті, але, швидше за все, більшість з них просто не знали про таку можливість або не хотіли з цим морочитися.

Так, держава зобов’язана підтримувати своїх громадян у важкі часи, але бігати за кожним окремо не будуть. Пільги і виплати можуть непогано полегшити життя, так що варто самостійно дізнаватися, що вам належить за законом.

4. Не лізьте в борги

Ще одна прописна істина, про яку нам нагадав коронавірус: не варто жити в борг. Беріть кредити тільки на найнеобхідніше (наприклад, якщо вам потрібен ноутбук для роботи). На все інше потрібно відкладати або відмовлятися від ідеї покупки.

Якщо до пандемії було легко гасити позику на новий телефон якось мимохідь, то в 2020 році такий кредит став для багатьох непідйомною ношею. Кредити не для тих, у кого немає грошей, а для тих, у кого вони будуть.

5. Шахраї скрізь і всюди

Під час кризи шахраїв стало ще більше, а їх методи стали витонченішими. Наприклад, під час пандемії були зареєстровані випадки, коли аферисти пропонували коронавірусні «компенсації», які можна перевести, тільки знаючи всі дані карти. Природно, що замість виплат виходили тільки списання. На жаль, навіть дуже розумні люди можуть приймати неправильні рішення і віддавати свої гроші аферистам.

Це означає, що всім нам пора вчитися персональної безпеки в цифровому світі. Принаймні, придумати собі складні і різні паролі в соцмережах і додатках і не повідомляти ніяких особистих даних стороннім людям.

Але коронавірус приніс не тільки руйнування і негатив. Ще ми навчилися замовляти все і вся онлайн, вчитися дистанційно і підтримувати відносини з близькими на відстані. І в цьому, безумовно, є свої плюси.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest