fbpx
Фільми про подорожі в часі

12 кращих фільмів про подорожі в часі, які варто переглянути

Кожному з нас хотілося б ненадовго повернутися в минуле, щоб виправити дурні помилки або відвернути себе про лихо, що насувається. А багатьом хотілося б хоч одним оком заглянути в майбутнє, щоб дізнатися – якими будуть технології через кілька десятиліть і як взагалі складеться наша доля.

У сьогоднішній добірці ви знайдете фільми, головні герої яких зуміли здійснити подорожі у часі, інколи доволі незвичайними і неочікуваними способами.

1. Назад у майбутнє (Back to the Future)

Фільм Назад у майбутнє (Back to the Future)

Звичайний підліток разом з дивакуватим винахідником відправляється на 30 років назад в минуле. Там він зустрічає своїх батьків, друга-професора і багато кого ще – зовсім молодих. Незважаючи на звичну для режисера Роберта Земекіса насиченість подіями, фільм піднімає важливі філософські теми.

У підсумку фільм перетворився на цілу трилогію. У другій частині герої потрапляють вже в альтернативне майбутнє, а в третій – опиняються у 1885 році на Дикому Заході.

2. Машина часу (The Time Machine)

Фільм Машина часу (The Time Machine)

Всі найбільші відкриття робляться не з любові до світу, а з любові до окремої людини. Вчений-фізик Олександр Хартдеген втратив свою кохану, яка загинула від випадкової кулі, і щоб повернути її, винайшов машину часу. Але він не знав, що існує особливий закон природи: минуле змінити неможливо, хто б і як би сильно не хотів цього …

Спробувавши врятувати наречену і сам отримавши поранення, він насилу добирається до свого винаходу, щоб повернутися додому. В процесі переміщення він втрачає свідомість, а коли приходить до тями, розуміє, що знаходиться в глибокому майбутньому, і Земля змінилася до невпізнання.

3. Термінатор-2: Судний день (Terminator 2: Judgment Day)

Фільм Термінатор-2: Судний день

З майбутнього, в якому світ поневолений машинами, в наш час приходить практично невразливий термінатор Т-1000. Він має намір вбити Джона Коннора, майбутнього лідера повстанців, щоб той не привів людство до перемоги над кіборгами. Але на допомогу хлопчикові приходить ще один термінатор – не такий досконалий, але все ж здатний дати відсіч.

Після другої частини в серії виходило ще чимало фільмів, у багатьох з яких історію переписували. Але еталоном вважається саме «Судний день» – все, що було знято після нього, дивитися зовсім необов’язково.

4. Петля часу (Looper)

Фільм Петля часу (Looper)

У 2074 році держава отримала над громадянами тотальний контроль. Для представників світу злочинності це стає справжньою проблемою: ховати трупи тепер неможливо.

Якимось чином мафія отримує доступ до машини часу і починає відправляти небажаних людей в минуле. Мета ж тих, хто знаходиться на іншій стороні, – зустрічати нещасних і тут же їх убивати.

Картина сповнена напружених екшен-сцен і задає масу складних з точки зору моралі питань.

5. Ефект метелика (The Butterfly Effect)

Фільм Ефект метелика (The Butterfly Effect) фото

Евану не дуже пощастило з батьком: колись тому поставили невтішний діагноз, і тепер бідолаха сидить в психлікарні. У самого Евана теж з дитинства проблеми з психікою: він не пам’ятає окремі уривки зі свого життя, якісь моменти, коли відбувалися неприємні, хворобливі, навіть страшні для нього речі.

За порадою психолога він з дитинства веде щоденник, де намагається зафіксувати на папері ті неприємні спогади, які незабаром напевно випадуть з пам’яті. Ставши дорослішим, Еван несподівано виявляє, що при перечитуванні своїх записів свого щоденника здатний повертатися в минуле і змінювати його…

6. Бойфренд з майбутнього (About Time)

Фільм Бойфренд з майбутнього (About Time)

21-річний Тім після чергового не надто приємного Нового року дізнається від батька, що кожен чоловік у його родині вмів переміщатися в часі. Виявляється, головний герой теж не позбавлений такої можливості. І він має намір використовувати її, щоб змінити своє життя.

«Бойфренд з майбутнього» – дуже емоційна драма від Річарда Кертіса, автора «Реальною любові» і «Рок-хвилі». У фільмі добре розкрита тема смерті і каяття, а також взаємовідносин батька і сина. Втім, для романтики в ньому місце теж знайшлося.

7. Люди Ікс: Дні минулого майбутнього (X-Men: Days of Future Past)

Фільм Люди Ікс: Дні минулого майбутнього

В недалекому майбутньому мутантів ось-ось знищать особливо небезпечні вартові. Кітті Прайд переміщує свідомість Росомахи в 1973 рік у його молоде тіло, щоб той запобіг створення роботів-мисливців. Але впоратися зі своїм завданням герою заважає ціла низка перешкод.

У картині повно просторово-часових колізій, які припадуть до душі всім шанувальникам теми подорожей у часі. Ще один великий плюс фільму – акторський склад: крім Х’ю Джекмана, тут вам і Джеймс Макевой, і Майкл Фассбендер, і Дженніфер Лоуренс, і Еллен Пейдж, і багато хто ще.

8. «Плезантвіль» (Pleasantville)

Фільм «Плезантвіль» (Pleasantville)

Головні герої цієї барвистої і захоплюючої трагікомедії здійснюють подорож не тільки в інший час, але і в інший вимір: світ ідеальних сімей, білосніжних усмішок, бездоганних манер і всього того, що насаджувалося в Америці як культ добропорядного суспільного життя початку 1950-х.

9. Вартовий часу (Predestination)

Фільм Вартовий часу (Predestination)

Після винайдення машини часу, з метою запобігання злочинам в минулому, був зібраний спецзагін поліцейських, одним з яких і є головний герой картини. Він уже запобіг безлічі правопорушень, здійснюючи подорожі в часі.

Але раптово на горизонті з’являється божевільний терорист, з яким закон не в силах впоратися, адже злочинцеві весь час вдається випереджати власних переслідувачів! Чи зможе він зупинити подію, яка загрожує руйнуванням його рідного Нью-Йорка?

10. 12 мавп (12 Monkeys)

Фільм 12 мавп (12 Monkeys)

У 2015 році планету спіткала страшна доля: майже всі люди загинули від невідомого вірусу, і лише ліченим одиницям вдалося сховатися під землею. Тепер там свій світ і свої правила.

Коул – злочинець. До таких, як він, тут ставляться зі зневагою. Не дивно, що саме на ньому вирішують випробувати новий винахід – машину часу. Тепер Коулу потрібно буде відправитися в 2015 рік і запобігти епідемії.

11. День Бабака (Groundhog Day)

Фільм День Бабака (Groundhog Day)

Філ Коннорс – той ще засранець. Співробітник телебачення, гордовитий, жадібний, з тих, хто ненавидить свою роботу. Другого лютого він відправляється в студію, щоб прийняти участь у святкуванні Дня Бабака.

Але трапляється щось незвичайне і цей день повторюється знову і знову. Сам Філ усвідомлює це, розуміючи, що раз по раз проживає один і той же день … Йому страшно, він злиться, його відверто шкода, але що він повинен зробити, щоб розірвати часову петлю і нарешті настало третє лютого?

12. Північ у Парижі (Midnight in Paris)

Фільм Північ у Парижі (Midnight in Paris)

У багатьох з нас є дивне відчуття, що ми живемо не в той час, до якого належимо … Ось і герою історії, талановитому письменнику, хочеться переміститися в часі, щоб жити поруч зі своїми літературними кумирами.

Одного разу це і справді відбувається: чоловік переміщається в минуле, де знайомиться з Фіцджеральдом, і Хеммінгуеєм, і Пікассо, і Гертрудою Стайн, і звичайно ж, він хоче залишитися там назавжди …

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest