fbpx
uk
Економія на покупках в супермаркеті

Як економити гроші на покупках в супермаркеті

Щоб не витратити половину зарплати в перший же день, в супермаркетах теж треба вміти закуповуватися правильно. У нас є 10 хороших порад, якими варто озброїтися при поході за продуктами.

Ефективні покупки – це справжнісіньке мистецтво. Люди, які відповідально підходять до покупок, можуть економити великі суми. І це завжди приємно, коли через місяць ви виявляєте в своєму гаманці більший запас фінансів, ніж зазвичай.

Навіть якщо ви використаєте на практиці тільки одну чи дві з наших порад, ви вже збережете свої гроші і зробите менше непотрібних покупок.

1. Складайте список покупок заздалегідь

Маркетологи витрачають купу часу і зусиль, щоб обчислити, як змусити покупців робити побільше непередбачених витрат. Дослідження показують, що до цього призводять дві основні обставини:

  1. Коли у покупця немає списку покупок або чітко обмеженого бюджету на поточні витрати;
  2. Коли покупець проводить в магазині багато часу, обходячи всі стелажі.

2. Платіть готівкою, а не карткою

В супермаркетах краще відмовитися від безготівкової оплати. При такому розрахунку людина ніби не відчуває, скільки грошей вона насправді витратила, і часто можна вийти за бажані ліміти. Краще брати з собою певну суму готівки, якої повинно вистачити тільки на те, що є у списку покупок.

3. Зверніть увагу на полиці

Магазини спеціально розкладають продукти, які покупець швидше за все візьме, на середні ряди – тобто на полиці, що знаходяться на рівні ваших очей.

При цьому саме на середніх полицях найбільше товарів зі знижками. Найчастіше ми “клюємо” на такі пропозиції, навіть не дивлячись на верхні і нижні полиці, де аналогічні товари можуть виявитися значно дешевшими.

4. Робіть покупки по графіку

Виділяйте собі певні дні на походи за продуктами. Нехай це буде 2-3 рази на тиждень, а в інші дні взагалі не заходьте в супермаркет. Адже чим менше ми там знаходимося – тим менше витрачаємо.

5. І старайтеся не заходити голодним

Це правило не варто порушувати, якщо ви відправляєтеся в магазин, де торгують їжею. На голодний шлунок дуже складно втриматися від емоційних покупок: шоколадних батончиків, булочок та інших «непотрібностей» і надмірностей.

6. Не беріть з собою дітей

За дітьми необхідно стежити, скільки б їм не було років – 2 або 8. Це відволікає, тому є ризик взяти непотрібні, прострочені або більш дорогі товари просто через неуважність.

Другий мінус – діти постійно просять іграшки, або ласощі. Нічого поганого в цьому немає, але заощадити в такому випадку не вийде. Тому експерти рекомендують залишати дітей вдома.

7. Використовуйте бонусні картки

Якщо у вас є дисконтна карта або можливість скористатися різного роду знижкою, не забувайте про це. Нехай економія за один похід в магазин буде невеликою, але порахувавши знижку, отриману за місяць, ви приємно здивуєтеся.

8. Не переплачуйте за упаковку

Якщо ваші фінансові кошти обмежені, то не купуйте упаковки з м’ясними нарізками або тертим сиром. Купуйте м’ясо і сир шматком. Це буде суттєво дешевше.

Те ж саме стосується різного роду напівфабрикатів. За заморожені відбивні ви заплатите втричі дорожче, ніж якщо купите м’ясо і приготуєте їх самостійно.

9. Не звертайте увагу на полиці на касі

Поруч з касою знаходяться стійки з дрібним товаром у яскравих обгортках – так працює ап-селл (допродажі). Вони привертають увагу і провокують на спонтанні покупки. Краще відволічіться на стрічку в Instagram на телефоні. Так ви уникнете марної трати грошей на дрібниці, без яких точно можна обійтися.

10. Купуйте продукти на вагу

Вакуумні пакети, коробки і лотки коштують копійки, тому вигідніше купувати продукти, які продаються на вагу. Якщо стабільно дотримуватися цього правила, то екологія і сімейний бюджет будуть регулярно вас радувати.

Навіть багаті люди економлять, тому що ніхто не хоче дарувати свої гроші магазинам просто так. Це не говорить про жадібність. Це говорить про зрілість і далекоглядність людини, і про те, що вона цінує свою працю.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий