fbpx
uk

Який бізнес відкрити в Україні: 8 ідей, актуальних в 2019 році

Незважаючи на проблеми в економіці, курс валют та інші невеселі речі, люди продовжують дивитися в сторону відкриття власної справи. Малий бізнес тим і хороший, що часом достатньо і 1000-2000 доларів для старту, щоб зробити крок назустріч своїй мрії!

Якщо ви один з тих, хто всерйоз замислюється над тим, щоб відчалити з тихої гавані найманої праці у відкрите море підприємництва, ця стаття для вас. Адже основна проблема для більшості – отримати відповідь на питання «який бізнес відкрити?». Найскладніше знайти хороші ідеї, а все інше – справа техніки.

Якщо точніше, то навіть брейнштормінг в пошуку ідей не є чимось особливо проблемним. Просто, вона повинна бути життєздатною: достатньо прибутковою, і вигідною навіть в умовах можливої кризи (що в Україні трапляється перманентно).

Власне, саме від цього ми і відштовхувалися. Тому, в цій добірці вас чекає:

 • саме бізнес, а не самозайнятість з розряду «випічка маффінів на дому»;
 • ідеї, які не вимагають величезних вкладень (в межах від 1-2 до 10 тисяч доларів);
 • ідеї, які не вимагають рідкісних знань/навичок (наприклад, 5 років роботи зі шкірою);
 • ідеї, які будуть актуальні навіть під час кризи, і точно затребувані на нашому ринку.

Ну а тепер давайте пройдемося по нашому списку детальніше.

Ідеї бізнесу, які варті вашої уваги в 2019 році

Протягом року тут будуть додаватися нові пункти, але давайте почнемо з основних, доповнювати будемо вже в процесі.

Інтер’єрна фотостудія

Бізнес-ідея - інтерєрна фотостудія

В останні роки їх відкривається все більше, але місця на ринку вистачить для всіх. Одна з переваг такого бізнесу в тому, що тут ви можете конкурувати за рахунок креативного підходу і нестандартних ідей, а не виключно грошима. Та й вкладення на старті – порівняно невеликі.

В якості адміністратора, на перших порах може побути сам власник, а зекономлені гроші краще вкласти в рекламу. Рекламуватися однозначно варто тільки в соціальних мережах: Facebook, VK, Instagram. Коли трохи більше розкрутитеся, можливо, достатньо буде і сарафанного радіо.

Основна проблема для такого бізнесу: пошук відповідного приміщення, оскільки воно повинно бути з великими вікнами і високими стелями. Друга проблема – вартість, оскільки фотостудію бажано відкривати в ближньому центрі, а не на околиці міста. А велике приміщення недалеко від центру, коштувати швидше за все буде чимало. Тому, добре рахуйте рентабельність і можливі прибутки.

Друга проблема – нерівномірний розподіл клієнтського потоку в залежності від днів тижня. Заповнити всі години на вихідних – не проблема. А ось в будні дні все складніше, тому, можна пробувати заманювати клієнтів знижками, і пробувати взяти кількістю.

Центр дитячого розвитку і дозвілля

Дитячий центр для дозвілля

Зараз у людей є не тільки бажання, але й гроші для того, щоб забезпечити своїм дітям гідний рівень освіти починаючи з найменших років. І будь-який дорослий українець більш ніж добре (причому на власному прикладі) розуміє, наскільки це важливо для майбутнього його дитини.

Існує багато варіантів реалізації цієї ідеї бізнесу на практиці, головне, добре все порахувати. Бо якщо акцентувати увагу на розвиваючі ігри та навчання, то витрати на інвентар можуть бути досить великими, плюс потрібно буде наймати більше педагогів. При цьому, ціну особливо підняти ви не зможете.

Тому, краще дивитися в сторону просто місця, де діти могли б проводити дозвілля разом, з різними ігровими активностями. А приміщення краще шукати на перших поверхах новобудов, зараз у кожного другого будинку перший поверх відводиться під оренду для різних офісів, магазинів і т. п. Таким чином, ви ще й будете ближче до цільової аудиторії.

Курси англійської мови

Бізнес на курсах англійської мови

Знайти добре оплачувану роботу без знання англійської можна. Але це буде набагато складніше, ніж якби знали її хоча б на середньому рівні. А для багатьох вакансій володіння англійською мовою є обов’язковою умовою.

Більша частина населення вже прекрасно це розуміє, і записується на курси самостійно або відправляє туди своїх дітей.

Викладачів зараз знайти не проблема, оскільки навіть багато випускників мовних вузів ще до завершення універу вже встигають пройти хорошу практику за кордоном. А стартувати можна з невеликого офісу, наприклад, в офісному центрі, де вистачає і самих потенційних учнів.

Готових програм для навчання, які можна трохи підкоригувати під себе, зараз вистачає. А самі курси можна розбити за напрямками, щоб краще підлаштуватися під потреби цільової аудиторії:

 • загальна англійська для повсякденного спілкування;
 • ділова англійська;
 • англійська для туристів і т. д.

Інтернет-магазин під вузьку нішу

Нішевий інтернет-магазин

Незважаючи на активне просування таких монстрів e-commerce як Rozetka, Citrus і Lamoda, створення інтернет-магазину все ще залишається перспективним напрямком для бізнесу, і буде таким в найближчому майбутньому.

Просто потрібно розуміти, що лоб в лоб з гігантами ви конкурувати не зможете. У них витрати на рекламу можна порівняти з бюджетом невеликого українського міста. Про асортимент можна зайвий раз і не нагадувати.

Фішка в тому, що потрібно цілитися в вузьку аудиторію і прикладати зусилля, щоб стати в такій тематиці лідером. Власник нішевого магазину завжди може запропонувати більш цікавий асортимент в своєму сегменті, ніж великий супермаркет. Його аудиторія більш схильна до покупок, а не простого вивчення товарних позицій. Домогтися статусу експерта в конкретному сегменті теж простіше.

Ось парочка варіантів нішевих інтернет-магазинів на замітку, щоб вам простіше було знайти власну ідею для бізнесу:

 • інтернет-магазин товарів для handmade;
 • торгівля ювелірною біжутерією;
 • все для риболовлі;
 • японська косметика;
 • товари для дітей від 1 до 3 років;
 • і т. д.

Ательє по ремонту одягу

Ремонт одягу як бізнес

Даний бізнес затребуваний ось уже багато сотень років, так що відносно його актуальності в наш час, можна не переживати. Особливо в Україні, де люди вважають за краще ремонтувати одяг, а не просто викидати, як жителі країн першого світу. Суворі реалії, але що поробиш.

Знайти швачку на роботу зараз не проблема, випускників технікумів вистачає. Приміщення для роботи знадобиться невелике, але є нюанси з розташуванням. Потрібно шукати місце з великою прохідністю, спальні райони навряд чи варто розглядати як варіант.

Найбільша стаття інвестицій – техніка. Звичайна швейна машинка для дому, не варіант, потрібно щось серйозніше. Але, знову ж таки, OLX в допомогу: завжди можна знайти б/у техніку в хорошому стані і за ціною в декілька разів нижчою ніж новий апарат.

Бізнес за франшизою

Франшиза ресторану "Мафія"

Ми не вказали тут конкретної тематики, оскільки мова йде про саму модель. Відкрити за франшизою зараз можна що завгодно, і навколо вас безліч підприємців, які вже це зробили, просто ви не здогадуєтесь, що вони працюють за такою схемою.

Суть моделі франшизи в тому, що франчайзер (власник торгової марки) передає франчайзі право працювати під його брендом. Наприклад, столична бургерна може продати вам франшизу, і ви зможете відкрити заклад з такою ж назвою у себе в місті, скориставшись усіма бонусами вже розкрученого бренду.

Також, зазвичай передається пакет необхідних документів для відкриття і різні інструкції з ведення бізнесу: контакти постачальників, перелік необхідного обладнання, рекомендації з пошуку співробітників і організації їх роботи, і т. п. Фактично, бізнес під ключ.

Натомість, ви зобов’язані щомісячно виплачувати власнику франшизи невеликий відсоток з виручки, зазвичай це від 2% до 6%. За запитом «каталог франшиз в Україні», в Google можна знайти безліч таких пропозицій.

Ремонт квартир

Квартирний ремонт як бізнес

Ще одна вигідна ідея бізнесу, яка ніколи не втратить актуальності. Правда, це варіант більше для великих міст, оскільки жителі маленьких, як і раніше, вважають за краще робити все своїми силами. Частково, причиною цього є більш низький рівень платоспроможності і невелика кількість новобудов.

А ось в обласних центрах є де розвернутися. В одному тільки Львові в 2019 році одночасно ведеться будівництво більше сотні нових багатоквартирних будинків. Але ж є ще офіси і люди, які будують приватні особняки.

Найскладніше, звичайно ж, буде з пошуком працівників. У цій ніші дуже багато випадкових людей, які не мають ні профільної освіти, ні хоча б належного рівня кваліфікації. Тому цю ідею варто розглядати якщо у вас є потрібні люди в контактах, або ж ви самі маєте досвід в сфері будівництва та ремонту.

Корисний фаст-фуд

Корисний фастфуд

Звучить трохи дивно, щось з розряду «безалкогольна горілка». Але таке дійсно є, і на хвилі росту інтересу людей до здорового способу життя, це чудовий шанс почати свій бізнес.

Суть в тому, що для приготування страв в таких закладах використовуються виключно натуральні продукти – овочі, м’ясо і молочка – які готуються таким чином, щоб виключити надмірну калорійність або наявність шкідливих речовин в готовій страві.

Наприклад, це можуть бути овочеві салати, молочні коктейлі, фреші, бургери і сендвічі за особливим рецептом, та й багато всього іншого. Насправді, існує не тільки безліч готових рецептів, які можна використовувати, але й варто розглянути варіант адаптації вже існуючих, з урахуванням вимог такого типу закладу.

Просто не потрібно плутати корисний фастфуд з вегетаріанської кухнею – це зовсім інша аудиторія.

Підсумки

Як бачите, якщо ви шукаєте ідеї який бізнес відкрити, варіантів завжди можна знайти більш ніж достатньо. Ми перерахували тільки найбільш актуальні (на нашу думку) ідеї, на які варто звернути увагу в 2019 році, але якщо витратити кілька вечорів на брейнштормінг, інших варіантів можна придумати більш ніж достатньо.

Причому, не важливо де ви живете – в Києві, Одесі, Львові чи якому-небудь невеликому містечку на периферії області. Завжди можна знайти цікавий напрямок, в якому варто почати свою справу. Хто шукає і пробує, той завжди доб’ється свого!

Якщо у вас є чим доповнити цю статтю, пишіть в коментарях.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий