fbpx
Проблеми зі сном

Нічний “дожор”, келих вина і чатики: звички, які заважають нам спати

У безсоння буває безліч причин. Справа може бути в розладі сну або якомусь захворюванні (і безсоння тоді – один із симптомів), визначити яке під силу тільки лікарям. Але нерідко буває і так, що нам заважають виспатися розпорядок дня і спосіб життя.

Розбираємося в тому, які звички погано сумісні зі сном, і чому їх варто уникати.

1. Пізні тренування

Лікарі рекомендують закінчувати з фізичною активністю як мінімум за чотири години до сну. Але повністю переставати займатися не варто: тренування покращують якість сну.

Дорослим людям рекомендують мінімум 150 хвилин в тиждень присвячувати аеробним навантаженням середньої інтенсивності, наприклад швидкій ходьбі. І декілька разів в тиждень займатися силовими вправами.

Перенапруження перед сном

2. Вечірній келих вина

Може здатися, що алкогольні напої викликають сонливість і допомагають заснути, але це не так. Алкоголь порушує глибоку фазу сну і може змусити вас частіше прокидатися вночі.

Крім того, він підвищує ризик появи апное під час сну – небезпечного стану, який проявляється зупинками дихання. Варто також відмовитися від кави і куріння вечорами, щоб речовини, які стимулюють мозок, не заважали заснути.

3. Денний сон

Якщо спати вдень, вночі заснути буде важче. Якщо ви не можете обійтися без денного сну, все одно не варто спати довше 30 хвилин і після трьох пополудні. Після денного сну може бути особливо важко прокинутися, і є ризик, що замість бадьорості з’явиться почуття, схоже на алкогольне сп’яніння.

4. Соціалки і чатики

Синє світло від екрану смартфона

За годину до сну варто відмовитися від гаджетів, які випромінюють яскраве синє світло, – телефонів, планшетів і ноутбуків. Блакитне світло від моніторів може пригнічувати вироблення гормону мелатоніну, який допомагає заснути.

5. Відсутність режиму

Лікарі рекомендують дотримуватися регулярного режиму сну. Тобто лягати спати і вставати завжди в один і той же час. Навіть у вихідні! Якщо засиджуватися на роботі в будні і вставати пізно у вихідні, це може спровокувати безсоння.

Порушення режиму сна

6. Занепокоєння перед сном

Якщо після відбою не виходить заснути, краще не залишатися в ліжку. Змушувати себе спати – поганий варіант, замість цього варто зайнятися чимось заспокійливим, наприклад почитати. І повернутися в ліжко, коли ви відчуєте втому і сонливість.

7. Нічний “дожор”

Не варто наїдатися на ніч, це може заважати заснути і викликати печію. Легкий перекус, при цьому, ніхто не забороняє. А ось пити краще поменше, щоб рідше вставати в туалет і краще виспатися.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest