fbpx
Важке похмілля

Чому з віком похмілля переноситься важче

У студентські роки будь-які застілля і вечірки проходять практично без сліду. Ранок, незважаючи ні на що, залишається добрим, а думка про нові посиденьки не викликає здригання.

А ось після 30 років кожна зайва чарка алкоголю на наступний день стає проблемою і з кожним роком пережити наслідки стає все складніше. Чому чим ми старші, тим важче переносимо похмілля?

Про те, що алкоголь – це отрута, знає кожен. Знає це і наш організм, який у відповідь на потрапляння в його середовище токсичної речовини, виробляє в печінці метаболізуючі ферменти, що розщеплюють спирт на інші хімічні речовини. Вони також отруйні, але вже не настільки небезпечні для нас, їх простіше нейтралізувати і вивести з організму.

Щоб знешкодити чарку горілки або келих пива, нашій багатостраждальній печінці потрібно не менше години, так що навантаження на орган при систематичному «вживанні» уявити нескладно. Але з віком печінка виробляє менше ферментів і антиоксидантів, через що токсини довше проводять час в нашому організмі і, відповідно, справляють на нього більш руйнівний вплив.

Похмільний синдром

Але це не єдина причина посилення похмілля з віком. Велику роль в погіршенні самопочуття грає зношування організму. Немолодому тілу потрібно більше часу для відновлення після хворіб, травм і тренувань, а також після прийняття алкоголю.

Опитування, проведені вченими, свідчать про те, що багато хто з нас ігнорує цю проблему. Часто любителі пиятики придумують найрізноманітніші причини сильного похмілля, звинувачуючи у всіх бідах перевтому, погану закуску або спиртне низької якості. Але найцікавіше те, що найбільш важкий похмільний синдром, згідно з дослідженням компанії Redemtion, переносять люди у віці 29-30 років.

І справа тут зовсім не в стані організму, а в поєднанні фізіології і нашої поведінки. Майже всі опитані повідомили, що в 29 років дотримуються того ж режиму вживання спиртних напоїв, що і 5-7 років тому. У цьому віці ще не замислюються про те, що молодість вже йде і кращим організм більше не стає.

Наслідки бурхливої пянки

Всупереч стереотипам, зайва вага не допомагає на застіллях, а, навпаки, сприяє більш серйозному отруєнню алкоголем і важкому похмільному синдрому. Жир не взаємодіє з алкоголем і залежність стійкості до випивки від маси тіла у огрядних людей не більше ніж небезпечний міф. До речі, жінки із зайвою вагою страждають від алкоголю більше за чоловіків, так як у них, найчастіше, жиру більше.

Щоб звести до мінімуму наслідки вживання алкоголю на наступний день, експерти рекомендують пити більше води разом з алкоголем і після нього. Це допомагає уникнути зневоднення організму, яке серйозно посилює проблеми зі здоров’ям. Також радять уникати випивки на голодний шлунок і занадто солоних закусок.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest