fbpx
Плітки і чутки

З мухи слона: я занадто багато обговорюю інших, що з цим робити?

Не потрібно себе картати за «перемивання кісток» іншим – численні дослідження показують, що в будь-якому суспільстві це нормальна модель спілкування. Наприклад, за результатами британського опитування на тему участі в плітках, 90% респондентів заявили про свою схильність до цієї звички. 

Так що поширення чуток – природна складова нашого життя. Питання лише в ставленні до них: якщо ти спокійно сприймаєш будь-яку інформацію, то для тебе немає ніяких ризиків. Проблеми виникають лише у тих, хто живе чужим життям і болісно реагує на зовнішні подразники. У цьому випадку варто попрацювати над собою.

1. Постарайся змінити ставлення до думки зі сторони. Не варто ділити світ на чорне і біле, брати до уваги все, що йде врозріз з твоїми поглядами. Це призводить до рефлексій і порівнянь з іншими – нав’язливий і безконтрольний аналіз загрожує нервовими розладами. Здоров’я важливіше за чужу думку, вагомість якої аж ніяк не доведена. 

2. Навчися поважати приватне життя інших. Навіть якщо хтось зробив помилку, він не заслужив стати об’єктом чуток. Громадська думка має великий тиск на людину – уяви, що ти опинився в подібній ситуації. 

3. Зрозумій: плітки, як правило, спотворюють правду. А то, що передається в результаті, може значно відрізнятися від реально стану речей. У дитинстві ти грав в «Зламаний телефон» і прекрасно розумієш принцип роботи сарафанного радіо. Чи варто спиратися на спотворені джерела інформації? 

4. Намагайся розвивати здорову дружбу. Не обговорюй друзів у них за спиною, це може обернутися погіршенням взаємин і формуванню негативної думки про об’єкт обговорень.

До пліток варто ставитися простіше і не розцінювати їх як спосіб комусь нашкодити. Це таке же джерело інформації, як телебачення та інтернет, тільки новинна політика цього каналу будується на подіях з особистого життя. 

Згідно статистики досліджень, діалоги між людьми складаються з обговорень інших на 20-60% – якщо приймати все за чисту монету, то можна отримати проблеми з психікою. З негативним впливом пліток варто боротися за аналогією з інформаційним шумом: чим більше ти себе обмежуєш від них, тим чистішою буде твоя свідомість.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest