fbpx
uk
Понаднормова робота

12 ознак того, що ви занадто багато працюєте

Багато людей працюють більше, ніж це справді необхідно, і не мають достатньо часу для перепочинку. В поєднання з недостатньо високою зарплатнею, така ситуація може погіршити якість життя та спричинити купу проблем зі здоров’ям.

Понаднормова праця є частиною нашої трудоголічної культури, яка ставить досягнення успіху понад інші потреби людини. Ми схильні ігнорувати ознаки того, що ми забагато працюємо, і продовжуємо вважати, що одного дня наші старання будуть помічені. Тим не менш, перенапруга часто лише стає тією самою причиною, яка заважає досягнути поставлених цілей.

І хоча це правда, що сьогодні ми маємо робити більше, ніж в минулому, важливо вчасно помітити ознаки того, що перевантаженість роботою досягає небезпечного рівня. Ось 12 симптомів того, що ви працюєте занадто багато.

1. Ви завжди спізнюєтеся

Додатковий проект, за який ви взялися розтягується на довший проміжок часу, і стає все важче керувати іншими вашими обов’язками. Ви просто починаєте безнадійно відставати.

2. Робочий графік зміщується

Ви починаєте працювати занадто довго, або занадто пізно розпочинаєте роботу, а інші завдання через це залишаються незавершеними.

3. Вам здається, що вас недооцінюють

У вас з’являється стійке відчуття, що вас недооцінюють. Вам потрібно все більше і більше заохочення від ваших колег або начальників.

4. Нехтування хобі

Понаднормова роботу змушує вас ігнорувати всі інші заняття, які роблять вас справді щасливими. Відсутність перерв унеможливлює накопичення енергії для нових дій та змушує вас працювати повільніше, незважаючи на більший рівень напруження.

5. Соціальні взаємовідносини

Ваші соціальні відносини починають розпадатися, і ви починаєте помічати, що ваші друзі спілкуються вже з новими людьми. Членам вашої родини також може стати цікаво, коли ж у вас нарешті з’явиться час на спілкування з ними.

6. Нездорова їжа

Оскільки на приготування якісної їжі немає часу, ви врешті-решт йдете до ресторанів швидкого харчування, щоб задовольнити голод і отримати більше часу на виконання робочих завдань.

7. Психологічні блоки

Відсутність енергії, яку ви цілком витрачаєте на понаднормову роботу, викликає внутрішнє психологічне вигорання. Як наслідок, вам починає бракувати натхнення.

8. Прокрастинація

Таке явище як прокрастинації, може проявлятися по різному. Прокрастинація трудоголіка – це коли ви можете витратити декілька годин, щоб вирішити яке саме завдання вам слід в першу чергу зробити відповідно до поставлених дедлайнів.

9. Ваше здоров’я помітно погіршується

Це може статися через велику кількість причин, у тому числі:

  • Ви втрачаєте вагу, бо перебуваєте в такому стресовому стані, що навіть не хочете їсти;
  • Ви набираєте вагу через брак часу на тренування;
  • Ви регулярно відчуваєте біль різного характеру, але не можете зрозуміти його причини;
  • Ви почуваєтеся втомлено навіть у ті дні, коли не працюєте;
  • Ваша зацікавленість у всьому – сім’я, друзі, відпочинок та захоплення – близька до нуля, тому що ви просто не відчуваєте “душевного потягу”.

10. Ставлення до близьких

Ви часто сваритеся через дрібниці. Відносини зможуть значно погіршитися, якщо ви дійдете до певної межі.

11. Вам постійно не вистачає часу

Якщо понаднормова робота стає регулярною частиною вашого життя, то це явна ознака того, що проблема досягла хронічного стану. Ви не можете завершити всі завдання протягом звичайного восьмигодинного дня, і змушені або працювати додаткові години в офісі або приносити роботу додому.

12. Ви шкодуєте

У вас виникає відчуття ностальгії, ви починаєте шкодувати за минулими подіями. Але в той же час, не можете переосмислити свої рішення та дії, і почати змінюватися на краще. Це лише призводить до ще більшого навантаження, і врешті-решт, стає ще одним способом прокрастинації.

І насамкінець

Будь-який пункт з переліченого, або й все водночас, стає реальністю тоді, коли робота стає настільки всепоглинаючою, що часу для чогось іншого вже немає. І врешті-решт, подібне перевантаження закінчується проблемами не тільки на психологічному, а й на фізичному рівні.

Кожна людина має періоди перевантаження роботою, але ніхто не може щасливо жити такому в стані. На цьому етапі виникає потреба серйозних розмов з керівництвом. А у крайньому випадку – краще почати шукати нову роботу.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий