fbpx
uk
Тренування памяті і покращення її

Вправи для розвитку пам’яті: 15 тренувань, які допоможуть вам її покращити

Без регулярного фізичного навантаження м’язи людини слабшають. Але по відношенню до нашого мозку це теж справедливо – без різних розумових активностей, наші інтелектуальні здібності знижуються. І однією з найважливіших з них, є здатність до запам’ятовування.

Тренування пам’яті необхідне кожній людині, яка хоче підтримувати свої когнітивні здібності в хорошій формі, і уникнути проблем із запам’ятовуванням, які неминуче виникають з віком.

У цій статті ми зібрали для вас вправи для розвитку пам’яті, які допоможуть вам покращити її і зберігати «в формі», що підвищує якість життя в цілому.

Прості вправи для покращення пам’яті, які доступні кожному

1. Придбайте будь-яку паперову газету і найпростіший маркер. А тепер починайте перечитувати статті, підкреслюючи в процесі слова, в яких є буква, що повторюється два рази поспіль ( «нн», «сс» і т. П.).

2. Прогулюючись по місту, почніть звертати увагу на деталі, на які раніше уваги зазвичай не звертали. Наприклад, марки і кольори автомобілів, які проїжджають повз вас, вивіски на магазинах і назви ресторанів. Потім, прийшовши додому і закривши очі, починайте згадувати все це в найдрібніших подробицях.

3. Якщо їдете на роботу в громадському транспорті, зверніть увагу на машини, які проїжджають мимо. Їхні номери містять абревіатури, наприклад ВВР. Підбирайте слова, в яких вони будуть відповідати першими літерами, в даному прикладі – Повітря, Вода, Річка.

4. Спробуйте звертати увагу на дрібниці постфактум. Увечері, після роботи або прогулянки, спробуйте згадати кого ви зустрічали по дорозі, в що були одягнені ці люди, які машини стояли у дворі і т. д.

5. Пам’ятаєте картинки з розряду «Знайди 10 відмінностей», які колись регулярно друкували в журналах? За запитом «знайди відмінності» в Google, можна знайти і картинки, і гри, і навіть відео по темі. Це добре тренує візуальну пам’ять і увагу.

Картинки між якими треба знайти різницю

6. Слухову пам’ять можна поліпшити простим читанням тексту вголос. Просто читайте без поспіху, в помірному розмовному темпі.

7. Старі-добрі кросворди, прекрасно працюють в плані вправ для мозку і тренування пам’яті. В інтернеті можна знайти безліч таких наборів і роздрукувати їх на принтері.

8. Почніть вивчати нову іноземну мову. Це може зайняти довгі місяці, а то й роки. Але складно знайти інше подібне заняття, яке здійснювало б настільки позитивний вплив на пам’ять, мозок і його здатності до сприйняття нового.

9. Запам’ятовуйте номери телефонів. Почніть з найближчих людей, і поступово розширюйте список.

10. Складіть набір з 20 будь-яких слів. Протягом двох хвилин перечитуйте їх, запам’ятовуючи список. А потім запишіть ті, які згадали, і порахуйте. Повторюйте цю вправу щодня, і відстежуйте прогрес.

11. Виберіть 10 історичних осіб із різних епох, в одній колонці вкажіть імена, а в іншій – роки народження. Протягом хвилини дивіться на список і запам’ятовуйте, а потім, закрийте рукою одну з колонок і згадуйте хто коли народився, поступово відкриваючи пункт за пунктом.

12. Виберіть один з предметів, які знаходяться в кімнаті. Уважно на нього подивіться, у вас всього 30 секунд. Потім відверніться або закрийте очі, і спробуйте детально його описати.

13. Міняйте маршрути, за якими ви йдете з дому на роботу, в університет, і навпаки. Запам’ятовуйте речі, які зустрічаються вам по шляху, а вдома згадуйте і описуйте їх.

14. Також, можна запам’ятовувати тільки предмети якогось одного кольору, наприклад, різних відтінків зеленого. Так ми тренуємо навик відбору, аналізу і утримання інформації.

15. Вивчайте вірші. Почніть з невеликих, наприклад, чотиривіршів Омара Хайяма (рубаї), і поступово переходите до більш об’ємних і складних. І пам’ять натренуєте, і ерудицією завжди можна буде блиснути.

І ще. Пам’ятаєте приказку, що «в здоровому тілі – здоровий дух»? Так ось, одним з важливих чинників, які впливають в тому числі і на нашу пам’ять, є хороший сон. Ідеальний варіант – 8 годин, але точно не менше 6 годин на день. Інакше, якщо недосипання стане системним, навіть від вправ толку буде небагато.

Спробуйте тренування для пам’яті з нашої статті на практиці. А якщо у Вас є що додати до цього списку – пишіть в коментарях.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий