fbpx
Вступати в шлюб

Як вік, у якому люди вступають у шлюб, пов’язаний з ризиком розлучення

Щоб обчислити оптимальний вік для шлюбу (що в даному випадку означає найменший шанс розлучення), соціолог Ніколас Вульфінгер з Університету Юти (США) проаналізував дані американського національного дослідження сімейної динаміки за 2006-2010 і 2011-2013 роки.

Аналіз показав цікаву закономірність: ймовірність розлучення у людей, котрі укладали шлюб у віці дещо молодшому або трохи старшому за 30 років, була помітно нижчою, ніж у тих, хто одружувався раніше або пізніше. Динаміка зберігалася навіть з поправкою на стать, етнічну приналежність, структуру батьківської сім’ї, вік на момент опитування, рівень освіти, релігійні вірування, історію сексуальних відносин та розміри міста проживання.

Даному явищу можна знайти декілька пояснень. Люди у віці 28-32 років зазвичай вже цілком здатні розуміти, чи дійсно вони здатні ужитися і знаходити спільну мову з партнером, на відміну від більш молодих людей, яких часто засліплюють бурхливі гормони. Вони вже визначилися з вибором кар’єри і встигли «обрости» різними обов’язками, їхнє фінансове становище зазвичай дозволяє якщо не повністю утримувати партнера, то хоча б підтримувати його в разі потреби.

Середній вік в якому одружуються українці

З іншого боку, їх світогляд ще відносно гнучкий, вони можуть дозволити собі дещо змінити спосіб життя і звички, якщо того вимагатиме життя в шлюбі. У них також найчастіше ще немає «багажу» у вигляді колишнього подружжя і дітей від минулих шлюбів.

«Можна припустити, що затягують укладення першого шлюбу до 32 років і довше саме ті люди, які не схильні до успішного подружнього життя. Те ж саме стосується і їхніх потенційних партнерів», – говорить Ніколас Вульфінгер.

Втім, не всі згодні з висновками вченого. Соціолог Філіп Коен з Мерілендського університету (США) використовував дані іншого великого соціологічного дослідження і прийшов до дещо відмінних висновків. Він не заперечує підвищену ймовірність розпаду ранніх шлюбів, проте вважає, що висновки про те, що занадто пізні шлюби частіше закінчуються розлученнями, необґрунтовані.

За даними Коена, шлюби, укладені в віці 35-39 років, дійсно розпадаються трохи частіше (хоча якщо вони не розпадуться в перші 5 років, ймовірність розлучення в подальшому не вища, ніж у більш ранніх шлюбів), однак різниця досить незначна. У даній моделі найрідше закінчуються розлученням шлюби, укладені в віці 45-49 років.

Коен також проаналізував зв’язок розлучень з рівнем освіти і виявив, що жінки, які отримали хоча б диплом бакалавра, розлучаються значно рідше. Примітно, що саме вони найчастіше вступають в перший шлюб у віці 27-33 років, так що ефект, виявлений Ніколасом Вульфінгером, може бути більшою мірою пов’язаний з освітою, а не віком.

Підводячи підсумок, соціолог Коен рекомендує молодим жінкам до 20 років зосередитися на отриманні вищої освіти. Вони, швидше за все, пізніше вступлять в шлюб і заведуть дітей, але це ніяк не підвищить ризик розлучення, а в разі, якщо шлюб все ж розпадеться, освіта допоможе їм себе забезпечити.

За матеріалами Time.com

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest