fbpx
uk
Теорія поколінь

Теорія поколінь X, Y і Z: від бебі-бумерів до пост-мілленіалів

Терміни «Покоління Х», «Покоління Y» і «Покоління Z» занадто узагальнені. Основні відмінності між ними виходять далеко за межі англійського алфавіту. Тому якщо це нагромадження букв коли-небудь збивало вас з пантелику, не переживайте, ви такі не одні.

Фотограф Роберт Капа ввів поняття «покоління Х» для позначення людей, що народилися після 60-х років. Менш ніж за півстоліття це покоління почало співіснувати з трьома іншими: бебі-бумерами і поколіннями Y і Z. Давайте розберемося, чим відрізняється кожне з них.

Різниця між поколіннями в роках народження.
Kasasa.com

Покоління Х

До покоління Х відносяться ті, хто народився в період з 1965 по 1981 рік, під час відновлення Європи після війни. Життя цих людей не можна назвати простим, оскільки після всіх заворушень пошук роботи перетворився на важке випробування.

Робота і виробництво стали для покоління Х філософією життя, не залишаючи місця ідеалізму. Індивідуалізм, амбіції, зацикленість на роботі і трудоголізм – ось ті цінності, з якими росли представники цього покоління.

Представники покоління Х

Але найгірше випало на долю їхніх батьків: вони пережили післявоєнний період. Це бебі-бумери – люди, що народилися в період з 1945 по 1964 рік. Така назва з’явилася в зв’язку з тим, що після закінчення Другої світової війни в ряді англо-саксонських країн, перш за все в США, Канаді та Новій Зеландії, спостерігалося значне зростання народжуваності – «бебі бум».

Поколінню Х можна позаздрити – вони випробували все те, про що молоді люди могли в той час бажати. Вони бачили, як в 1962 році Джон Леннон, Пол Маккартні, Джордж Харрісон і Рінго Старр стали Бітлз. Стали свідками висадки людини на Місяць (1969), культових футбольних матчів Пеле і Марадони, падіння Берлінської стіни 9 листопада 1989 року.

Вони пройшли через весь період технологічного розвитку, насолоджуючись стабільністю як в роботі, так і в сім’ї, і будучи активними як фізично, так і розумово. Незважаючи на необхідність адаптуватися до світу версії 4.0, вони менше залежать від смартфонів, в порівнянні з наступними поколіннями.

Покоління Y або мілленіали: цифрові аборигени

Радикальні зміни відбулися під впливом мілленіалов або покоління Y. Також відомі як цифрові аборигени, мілленіали – це ті, хто був народжений в період з 1982 по 1994 рік.

Для них технології є частиною повсякденного життя: вся їх діяльність пов’язана з екранами пристроїв. Однак вони не були народжені в цифровому світі. Вони перейшли в нього з аналогового.

Покоління Y (мілленіали)

На відміну від попередніх поколінь, щоб отримати роботу, мілленіалам необхідно бути більш підготовленими, оскільки конкуренція з кожним днем ​​тільки збільшується. На відміну від своїх батьків – покоління Х – мілленіали не готові задовольнятися тим, що їх оточує. Вони вкрай амбітні і прагнуть до поставлених цілей.

Тим не менш, мілленіалів вважають ледачими, самозакоханими і зіпсованими. До слова, у 2014 році журнал Time назвав їх поколінням «Я-Я-Я».

Вважається, що термін «мілленіал» був придуманий Нілом Хоу спільно з Вільямом Штраусом. Ці двоє ввели цей термін в 1989 році, коли в суспільній свідомості все частіше стало проскакувати поняття «міленіум» (тисячоліття).

Особливості покоління Z або сентенніалів

Через кілька десятиліть провідне місце в світі займе покоління Z або пост-мілленіали, також відомі як сентенніали. Зараз їм від 8 до 23 років. Народившись в період з 1995 по 2010 рік, вони прибули в цьому світ зі смартфоном або планшетом в руках.

Покоління Z

Але що являє себе покоління Z? Це люди інтернету. Всесвітня мережа немов вплетена в їх ДНК, заполоняє їхній дім, змінюючи освітню систему і витісняючи інші способи спілкування. Якщо поколінню Y було просто важко знайти роботу, то ситуація з пост-мілленіаламі в рази гірша.

Той факт, що вони майстерно володіють технологіями, призводить до того, що вони в значній мірі нехтують міжособистісними відносинами. При цьому, однак, саме вони висловлюють соціальні проблеми в інтернеті.

Вони хочуть отримувати все і відразу. До цього їх спонукає цифровий світ, в який вони занурені з головою. Крім того, на спосіб життя покоління Z серйозний вплив мають блогери в YouTube і Instagram.

Представники цього покоління мультизадачні, але обсяг їхньої уваги обмежений. Вони є незалежними і вимогливими споживачами і займуть робочі місця, яких в сьогоднішньому світі ще не існує.

Незважаючи на нинішню соціальну різноманітність, покоління Y і Z переважають. За даними дослідження Bank of America Merrill Lynch сьогодні 2 мільярди мілленіалів і 2,5 сентенніалів складають 27% і 32% від населення землі, відповідно.

Що ж стосується людей, що народилися після 2010 року, їх називають поколінням Альфа. Яким буде їхня поведінка і спосіб життя? Поки цього не знає ніхто. Всього кілька років і ми дізнаємося, чи існує прірва між цим новим і старими поколіннями.

Source: Iberdrola.com

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий