fbpx
uk
Токсичн люди, яких варто уникати

7 типів токсичних людей, яких вам варто уникати

Є люди, з якими достатньо провести зовсім небагато часу, щоб підняти собі настрій, і буквально зарядиться позитивом. А є й такі, після спілкування з якими виникає відчуття, неначе з тебе висмоктали все життєві соки.

Навіть декілька хвилин розмови з такою особистістю, здатні викликати цілий калейдоскоп негативних емоцій і зіпсувати весь день.

Психологи навіть придумали таким персонажам відповідну назву – «токсичні люди». Аналогія з різного роду отруйними речовинами дійсно вдала, адже різноманітність різного роду скигліїв, заздрісників, деморалізаторів та інших подібних унікумів, в нашому суспільстві теж більш ніж достатня.

І на це можна було б не звертати особливої ​​уваги, якби не той факт, що вони реально здатні отруювати нам життя. Так що давайте розберемося які типи токсичних людей існують, і як можна обмежити їх вплив на себе.

1. Критикан

Такі люди як правило мають певний комплекс неповноцінності і страждають від браку знаків поваги зі сторони інших. Тому, щоб відчувати краще себе, вони прагнуть викликати погані почуття в оточуючих своїми висловлюваннями.

Звичайно, конструктивна критика корисна, але слово «конструктив» – це не про них. Їхні поради зазвичай непрохані, а манера їх давати – пасивно-агресивна, що викликає у вас почуття провини і змушує виправдовуватися.

2. Людина «все пропало»

Вона уже на старті будь-якої справи готова до провалу, який на її думку, просто неминучий. Звичайні для інших завдання для такої людини є проблемами, а звичайні зауваження або рекомендації, вона сприймає як придирки.

Її стакан завжди наполовину порожній, і навіть короткочасною своєю присутністю, вона може неабияк зіпсувати настрій всім присутнім.

3. Пліткар

Спочатку спілкування з такими людьми може навіть здатися цікавим. Але завжди пам’ятайте, що якщо людина обговорює когось з вами, то за вашою спиною вона буде обговорювати і вас. Тим більше, що зазвичай вони обговорюють не успіхи, а смакують чужі провали і невдачі.

4. Маніпулятор

Цей тип токсичних людей можна назвати найнебезпечнішим, бо їх найскладніше виявити в своєму оточенні. Зазвичай вони ховаються за маскою друга і доброзичливця, а на ділі поступово починають підпорядковувати вас своїй волі, змушуючи діяти в їх особистих інтересах і жити чужим життям.

Вони добре вивчають своїх жертв, і поступово обплутують їх своєю павутиною. А при спробі звільнитися – б’ють по найуразливіших місцях, адже добре про них знають. Визначити таких людей можна по тому, що вони завжди тільки беруть, але нічого не віддають натомість.

5. Скиглій

Люди, які постійно скаржаться на те, як все навколо погано, і як усі заважають їм жити. У них завжди одні проблеми, а будь-які спільні починання не приносять користі, бо з самого початку вони наполягатимуть на тому, що їх просто неможливо втілити в реальності.

Їх не цікавить особистий розвиток, і свої проблеми вони вважають за краще вирішувати за рахунок інших. Занадто тісне спілкування з такою людиною буде заважати вашому особистісному і професійному зростанню, вони будуть утримувати вас на своєму рівні.

6. Жертва

Людина, гаслом якої успішно може стати фраза «горе мені, горе». Вона завжди відчуває себе скривдженою іншими людьми і суспільством, і майже ніколи не бере на себе відповідальність за власні думки, почуття і вчинки.

Ви можете співпереживати їй і навіть намагатися допомогти, але проблема в тому, що її «страждання» ніколи не закінчуються. Вона почне перекладати свої проблеми на вас і намагатися викликати в вас почуття провини.

І це дійсно небезпечно – вплив «жертви» і постійно генерований такою токсичною людиною негатив, поступово почнуть отруювати вам життя.

7. Пожирач часу

Проводити час з близькими і дорогими вам людьми – справжнє задоволення. Але є особистості, які щиро вважають, що вся ваша увага має належати тільки їм. У них справжній талант з’являтися невчасно і плювати, що у вас сьогодні були інші плани. Всі вашу увагу ви тут же повинні присвятити їм одним.

Проблема в тому, що час – єдиний кінечний ресурс, і якщо розкидатися ним абияк, можна втратити безліч цікавих можливостей, та й просто не помітити як життя пройде повз вас.

Як обмежити вплив токсичних людей або прибрати їх зі свого життя

Межі особистого простору

Вам може здатися, що ви з ними нерозривно пов’язані, особливо якщо мова йде про родичів або старих знайомих. Але це тільки здається.

Адже не обов’язково повністю виключати їх зі свого життя, можна просто мінімізувати спілкування, а значить і звести їхній вплив до мінімуму. І ось кілька практичних і перевірених способів як це зробити.

  • Встановіть кордони і жорстко їх дотримуйтеся. Токсичні люди вимотують вас, змушуючи йти на компроміси заради їхніх інтересів, і ніколи в цьому не зупиняться. Окресліть кордони, які ви не дозволите їм переходити, і припиняйте будь-які спроби це зробити.
  • Перестаньте себе звинувачувати. Викликати почуття жалю або провини, а потім переконати вас, що ви їм чимось зобов’язані – ось улюблений маневр «жертв» і «маніпуляторів». Ви не зобов’язані виконувати чиїсь вимоги і прохання.
  • Уникайте розмов наодинці. На публіці вони часто поводяться набагато менш зухвало, так що мінімізуйте контакти наодинці і старайтеся перетинатися тільки в громадському місці.
  • Оточіть себе позитивними людьми. Це дозволить вам позбавитися від залежності, якщо вона раптом виникла, а спільне проведення часу з іншими людьми дозволить поступово знижувати частоту контактів з токсичною людиною.
  • Ідіть при першій же можливості. При зустрічі на вулиці, можна послатися на термінові справи і піти з поспішним видом. На роботі – попросити начальника поміняти ваше робоче місце, подалі від неприємної людини. У телефонній книзі – занести абонента в «чорний список». У соціальній мережі – просто перестати відписувати, посилаючись на зайнятість.
  • Готуйтеся до опору. Люди, які звикли жити за вас рахунок або «живитися» вашою енергією, так просто не відпустять свою жертву. Будьте готові до істерик і звинувачень, але дайте чітко зрозуміти, що це більше не працює.

Ваші звички і стиль життя багато в чому визначаються тим, з ким ви проводите більшу частину свого часу. Тому, якщо у вашому оточенні є токсичні люди, які підпадають під описані в цій статті типи, приберіть їх зі свого життя, або максимально обмежте їх вплив.

Вони не дають вам розвиватися, використовують для досягнення своїх особистих цілей, і просто отруюють життя своєю токсичним поведінкою.

Вам не потрібно з ними сваритися або тримати на них зло. Вам потрібно просто рухатися далі. І від правильного вибору попутників, багато в чому залежить те, як ви пройдете свій життєвий шлях.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий