fbpx
uk
Цікаві наукові факти

18 цікавих наукових фактів, про які ви точно не знали

Щодня дослідники продовжують робити нові відкриття у найрізноманітніших сферах, які рухають науку вперед і дозволяють людям отримувати користь від нових знань і технологій.

Вчені та лабораторії в усьому світі, досліджують різні галузі знань, вивчаючи не тільки світ навколо, а й глибини космосу. І часом те, що вони дізнаються, перевертає наші уявлення про дійсність!

У цій статті ми зібрали цікаві наукові факти, яких ви швидше за все не знали, але вони захоплюють уяву.

1. Близько 20% всього кисню на Землі виробляється тропічними лісами Амазонії.

2. В одному квадратному сантиметрі родючого ґрунту (чайна ложка) живе кількість живих організмів, співставна за чисельністю з усім з населенням Землі.

3. Великий Бар’єрний риф, довжина якого становить майже 2500 кілометрів, є найбільшим природним об’єктом, утвореним з живих організмів, який існує на Землі. Його можна побачити навіть з космосу!

Великий Бар'єрний риф фото

4. Одна чайна ложка речовини, з якого складається надважка нейтронна зірка, важить 6 мільярдів тон.

5. Температура блискавки при розряді може досягати 20 000 – 30 000 градусів за Цельсієм.

6. Вчені порахували, що клітин різноманітних бактерій в людському організмі більше, ніж наших власних.

7. Мурахи здатні нести предмети, вага яких в 50 разів перевищує їхню власну.

8. Стрибаюча блоха розвиває прискорення, яке більш ніж в 20 разів перевищує швидкість космічного шатла під час запуску. У момент свого стрибка, ця комаха відчуває більш ніж стократне перевантаження. Для порівняння: для астронавтів цей показник є не більше ніж 3х.

Швидкість блохи під час стрибка

9. Вчені математично довели: якщо по всій території Сахари розташувати сонячні і вітрові електростанції, обсяг генерованої електроенергії досягне 82 терават. Це дозволить перетворити пустелю на квітучий сад, а отриманої енергії буде достатньо, щоб забезпечити нею все населення Землі.

10. Завдяки особливому білку під назвою Cry4, який міститься в очах у птахів, вони здатні бачити магнітні поля Землі. Це дає їм можливість орієнтуватися навіть на великих відстанях, за рахунок «зчитування» довжини світлових хвиль.

11. Протягом середнього людського життя, наше серце здійснює близько 2,5 млрд ударів і перекачує близько 5,7 мільйонів літрів крові.

12. Морські коники є істотами з надвисоким метаболізмом. У них немає шлунку, а їжа встигає засвоїтися за час проходження через кишкову систему. Через це, практично весь свій час вони змушені полювати на планктон і дрібних ракоподібних.

13. У восьминогів три серця, дев’ять мозків і блакитна кров.

Восьминог плаває у морській воді

14. В атмосфері Нептуна вітер дме зі швидкістю близько 2400 кілометрів на годину. Для порівняння: швидкість вітру під час урагану на Землі, складає близько 200 кілометрів на годину. До речі, пори року на цій планеті тривають більше 40 років.

15. Скелет дорослої людини складається з 206 кісток, а діти народжуються з 270 кістками. Деякі з них зростаються разом, коли їхній організм росте.

16. Якщо пробурити тунель крізь Землю і стрибнути всередину, вам буде потрібно рівно 42 хвилини і 12 секунд, щоб досягти іншого кінця.

17. Нюх у собаки в 1000 разів більше чутливий, ніж у людини.

18. Кожна десята європейська дитина зачата в ліжку IKEA. Не зовсім науковий факт, але статистика прикольна.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий