fbpx
Цікаві факти про чай

15 цікавих фактів про чай, які ви навряд чи знали

Багато хто з нас, прокинувшись вранці, люблять випити чашечку улюбленого чаю, який заряджає енергією на весь день, а також має ряд корисних властивостей. Це один з тих напоїв, який люблять і цінують мільйони людей в усіх куточках світу.

Чай – один з найдавніших напоїв, який за свою історію вже зібрав чимало цікавих легенд і фактів. Ось деякі з них.

1. Чай, завезений в Європу в кінці 17 століття, був цінним і дуже рідкісним товаром. Він зберігався в елегантних ящиках з надійними замками. Такі скрині часто містили два або більше відділень для різних типів чаю або для цукру.

2. Найбільше в світі чай п’є Ірландія, а Британія – лише на другому місці.

3. У США найбільш популярним є холодний чай – 85% проти 15% у гарячого.

4. Чай – найпопулярніший напій у світі. На другому місці за популярністю виявилося пиво.

Чай - найпопулярніший напій у світі

5. Всього існує 6 різновидів чаю: зелений, чорний, білий, жовтий, улун, ферментований.

6. У вересні 1904 року Томас Салліван запатентував розфасовку чайного листа по пакетиках. У той час виробництво було повністю ручним, і вартість упаковки чаю дійсно вражала.

7. У Європі довгий час вважали, що зелений і чорний чай – це напій з різних сортів чаю. Китайці просто не хотіли відкривати секрети. Насправді ж обидва види напою створюються з одного і того ж чайного листа, різниця в смаку досягається за рахунок технології обробки.

8. «Lipton» – найбільш популярна в світі марка чаю.

Чай з лимоном

9. У Китаї немає поняття «чорний чай». Там звичний нам темний напій називають червоним.

10. Коли чай тільки почав з’являтися в Європі, і про нього ще практично нічого не було відомо, на одному з офіційних королівських прийомів з привезеного чайного листя приготували салат.

11. В Англію чай прибув лише в 1657 році. Його в ті роки не особливо визнавали і подавали тільки в кав’ярнях, куди жінкам навіть заходити заборонялося.

12. Зелений чай містить на 50% більше вітаміну С, ніж звичайний чорний.

13. Кожен сорт чаю має власну історію. Так, улюблений багатьма Ерл Грей, за переказами, отримали випадково – під час перевезення морем одна з бочок з бергамотовим маслом протекла на мішки з чаєм. У підсумку в порту такий «зіпсований» товар продали за безцінь, але, коли корабель повернувся, жителі вимагали «той чай з бергамотом» – унікальний смак незабаром оцінили у всьому світі.

Культура чаювання

14. До речі, про кофеїн. Чай містить його не менше, ніж в каві, проте бадьорить він ніжніше. Вся справа в антиоксидантах. Завдяки ним кофеїн з чаю діє довше і ефект не помітний так різко, порівняно з чашкою кави.

15. Назва “байховий” (або розсипний чай) походить від китайського “бай-хоа” – “біла вія”. Настільки ніжною метафорою китайці удостоїли молоду, ледь розпущену чайну бруньку – або типс. Чим більше типсів в розсипному чаї, тим вищою є його цінність.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest