fbpx
Цікаві факти про автомобілі

15 цікавих фактів про автомобілі, які ви ймовірно не знали

Автомобіль для сучасної людини вже давно став чимось більшим, ніж просто засіб пересування. В наш час, автомобіль – це культовий об’єкт, який часто має особливі відносини зі своїм власником.

Автомобілі настільки міцно увійшли в наше життя, що уявити своє існування без них вже неможливо. І є у них, як і у всього іншого, своя особлива історія. А в цій статті ми зробили для вас добірку цікавих фактів про автомобілі, більшість з яких ви швидше за все знали.

****

1. Ремінь безпеки з трьома точками кріплення, був запатентований компанією Volvo. Доступ до права використання розробки зробили безкоштовним для усіх автовиробників.

2. Першим автомобілем, який змогли розігнати до 100 км/год став саме електромобіль. Сталося це в 1899 році. Авто було гоночним болідом з полегшеним кузовом з алюмінію і вольфраму, а керував ним Женатум Каміл з Бельгії.

3. Перший в світі порушник швидкісного режиму був оштрафований за швидкість 13 км/годину.

4. 75% авто, побудованих за всю історію Rolls-Royce, все ще експлуатуються.

Автомобіль Rolls-Royce Phantom

5. Найдовша в світі автомобільна пробка, довжина якої складала близько 200 кілометрів, трапилася в 1980-му році у Франції, між Ліоном і Парижем.

6. Найбільший автомобіль в світі – білоруська кар’єрна вантажівка БелАЗ 75710. Висота цієї моделі перевищує вісім метрів, а маса – вісімсот тон.

БелАЗ 75710 фото

7. Найменшим серійним автомобілем був англійський Peel P50, що випускався в 60-х роках минулого століття. Висота цієї одномісної моделі не перевищувала 1,2 метра, ширина – 1 метра, а довжина – 1,34 метра.

Peel P50 - найменший у світі серійний автомобіль

8. Засновник Apple Стів Джобс завжди їздив на автомобілях однієї марки – «Mercedes Benz», але при цьому ніколи не реєстрував свої автомобілі і не використовував номера. При цьому він діяв абсолютно в рамках закону: у Каліфорнії з моменту придбання авто можна близько 6 місяців їздити без номерів. Цим Джобс і користувався, а потім просто міняв автомобіль, а старий продавав з аукціону.

9. Перший в світі світлофор був встановлений в Лондоні в 1868 році. Проблема полягала в тому, що цей агрегат мав високу ступінь вибухонебезпечності. Цим газовим ліхтарем поліцейські повинні були керувати вручну.

10. 1 серпня 1888 року винахідник автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння Карл Бенц, отримав перше в історії водійське посвідчення. «Окружне бюро Великого Герцога» в Мангеймі, таким чином, уповноважив його «провести тест-драйв з запатентованим автомобілем».

Перші у світі автомобільні права

11. Найдовша автомобільна пробка в історії тривала 12 днів. У 2010 році водії застрягли на 100 км шляху між Пекіном і Тибетом через автомобільну аварію.

12. Першим автомобілем серійного виробництва був Ford Model T, який випускався з 1908 по 1927 роки. До цього автомобілі виготовлялися бригадами майстрів поштучно і коштували величезних грошей. А автомобіль Форда в 1924 році коштував всього 265 доларів.

Ford Model T - перший в історії серійний автомобіль

13. У всіх автомобілях Porsche ключ запалювання завжди розташований зліва. Зроблено це тому, що спочатку машини цієї марки були гоночними, і це дозволяло водіям економити кілька секунд при старті.

Ключ запалювання в автомобілях Porsche

14. Таксист з Греції зафіксував найбільший пробіг на автомобілі Mercedes за всю історію існування цього виду транспорту. Його машина пройшла майже 5 мільйонів кілометрів. Він здав своє авто в музей і отримав в подарунок нове.

15. Американець Вільям Фелпс Іно, який розробив перші правила дорожнього руху, ніколи сам не водив автомобіль.

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest