fbpx
Цікаві факти про Францію

20 цікавих фактів про Францію – країну вина, парфумів і високої моди

Історія цієї країни сягає далеко в минуле, а культурна спадщина є однією з найбагатших на планеті. Вона подарувала світові великих письменників, художників, співаків, кіноакторів і модельєрів. 

Франція у багатьох асоціюється з круасанами, трендом на slow life і вишуканим стилем, з шармом, фліртом, сиром, вином і блакитними пляжами. У цій статті – факти про Франції, про яких точно чули не всі.

Зірки і прості люди, шукають і знаходять в ній свої унікальні історії, почуття, повноту життя. І якщо ви любите життя, ви полюбите Францію.

1. Французька армія єдина в Європі, де залишилися поштові голуби. Їх тримають про запас на випадок якоїсь глобальної катастрофи.

Серед французів найбільше лауреатів Нобелівської премії з літератури (15).

3. Франція знаходиться в одному часовому поясі, проте з урахуванням заморських територій її піддані проживають в 12 часових поясах. Свого часу країна мала колонії практично у всіх регіонах світу.

Лавандові поля у Провансі

4. В Африці по-французьки говорить більше людей, ніж в Європі. Все через те, що у Франції свого часу були великі колоніальні володіння в Африці. Згодом ці африканські країни отримали незалежність, але офіційною мовою в більшості з них так і залишилася французька.

5. На перонах всіх французьких вокзалів заборонено цілуватися. Чому так? Машиністамдоводилося довго чекати, поки закохані націлуються вдосталь, через що поїзди часто затримувався.

Своєю появою знаменита Ейфелева вежа зобов’язана Всесвітній виставці, де в 1889 році вона виступала в якості вхідної арки. Планувалося залишити споруду в кращому випадку років на двадцять, але коли стало зароджуватися радіо, вежу вирішили не зносити, а вмонтувати в неї антени.

Ейфелева вежа у Парижі

7. Франція – батьківщина коньяку і шампанського, вона змагається з Італією за звання найбільшого виробника вин і займає 3 місце в світі за площею виноградників (після Іспанії і Китаю).

8. У Франції виробляється більше 500 різних сирів, десята частина яких відзначена сертифікатом справжності походження (АОС).

9. Зараз французька мова – це державна мова більш ніж в 30 країнах. Мало кому відомо, що протягом 300 років французька мова була офіційною мовою у Великій Британії.

10. Французи – в більшості своїй католики, однак, католики дуже незалежні. Чого вартий той факт, що майже цілих сто років Франція мала свого власного Папу (в Авіньйоні) який успішно конкурував з римським Папою всього іншого католицького світу.

У Франції знаходиться найбільша кількість замків у світі – всього 4 969 штук. Майже п’ять тисяч!

Французькі замки

12. Вулиця або проспект (він же – авеню) Віктора Гюго є в кожному місті Франції.

13. Франція найбільш відвідувана туристами країна в світі – щороку її регулярно відвідує понад 75 мільйонів туристів, що перевершує населення самої країни.

14. Саме тут винайшли: повітряну кулю, підводний човен, парашут, фотографію, кінематограф, банківську карту і ще багато чого іншого.

15. У Франції, в Провансі, знаходиться єдиний в світі музей штопорів для вина.

Зведення наполеонівських законів діє до сих пір практично без змін. Серед того, що навіки закріплено законодавчо – «хліб і вода повинні подаватися в ресторанах безкоштовно будь-кому».

17. У Франції терміни «сухе» і «брют» відносять тільки до шампанського. Поняття «сухе вино» не існує, тому що воно все за визначенням є справжнім натуральним вином.

Франція - країна сиру і вина

18. У Франції медики рекомендують як щоденну і корисну для здоров’я дозу три склянки червоного вина чоловікам і дві склянки жінкам.

19. Найбільш відвідуване місце в Парижі – не Ейфелева вежа (5,5 млн. людей на рік) і навіть не Лувр, як ви могли б подумати (5 мільйонів), а Діснейленд – 13 мільйонів чоловік в рік.

Одягати біле на весілля – виключно французька традиція, яка вперше зародилася тут в 1499 році, завдяки весіллі Карла VIII і Ганни Бретонською. А потім вже розійшлася по Європі і світу.

21. Знаменитий круасан був насправді придуманий в Австрії. Його вперше спік віденський булочник Пітер Вендлер в 17 столітті на честь перемоги Австрії над Османською Імперією.

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest