fbpx
Тривожний рюкзак на випадок війни чи надзвичайної ситуації

Тривожний рюкзак: що треба мати при собі на випадок надзвичайної ситуації

Екстрена валізка – це рюкзак, сумка або валіза з речами першої необхідності, яка призначенадля максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної ситуації. Це може бути землетрус, повінь, пожежа, криміногенна ситуація, епіцентр військових дій тощо. 

Як правило в список речей для тривожного рюкзака входять речі першої необхідності: документи, карта міста чи області, продукти харчування на три доби, комплект натільної білизни, засоби особистої гігієни, засоби орієнтації на місцевості, столові прибори, сірники, свічки, письмове приладдя, засоби індивідуального захисту. 

Правильно зібраний тривожний рюкзак повинен забезпечувати автономне існування людини в більшості надзвичайних ситуацій, коли в її розпоряджені немає їжі, води, тепла та даху над головою. 

Вміст тривожного рюкзака (екстреної валізи)

Далі ми наведемо список речей, які повинні входити в універсальний «тривожний рюкзак». А ви в коментарях зможете доповнити його, або прибрати зі списку що-небудь, у чому, як ви гадаєте, чи не відчуєте необхідності. 

1. Кредитні карти і готівка – запас грошей потрібний в будь-якому випадку. 

2. Дублікати ключів від дому та автомобіля. 

3. Оригінали та копії важливих документів (паспорт, автомобільні права) в поліетиленовій упаковці. 

4. Засоби орієнтування на місцевості. У будь-якій критичній ситуації вам допоможе звичайна паперова карта. Будь-яку техніку може “заклинити”, може трапитися так, що і компас не працюватиме. Хоча компас, найпростіший, обов’язково з собою покладіть. 

5. Засоби зв’язку. Невеликий радіоприйомник, який допоможе вам залишатися в курсі того, що відбувається. Запасітся і батарейками до нього.

6. Аптечка. Є простий і стандартний перелік необхідних медикаментів і матеріалів які доведеться взяти. 

7. Продукти першої необхідності, які добре зберігаються: цукор, сіль, хлібці, тушонка, цукерки, локшина швидкого приготування і т.д. 

8. Крім стандартного набору з миски, кружки, ножа і ложки (все металеве) потрібно взяти поясну фляжку і казанок. Не величезний, круглий котел, а армійський, маленький, “радянський” казанок. Його кришка, до речі, використовується як сковорідка. 

9. Питна вода у пластиковій пляшці: вона не зіпсується приблизно півроку. 

10. Засоби для розпалювання вогню (запальнички, туристичні сірники). В якості пального покладіть “сухий спирт” в таблетках. 

11. Одяг. Є декілька критерії, яким він повинен відповідати, щоб потрапити в тривожний чемоданчик. Він повинна бути зручним, хорошої якості, вологостійким і володіти властивостями зберігати ваше тепло. В першу чергу зверніть увагу на термобілизну.

12. Засоби гігієни. Мило, одноразові бритви, зубна паста і щітка, декілька упаковок одноразових сухих серветок, декілька носовичків, рулон туалетного паперу, манікюрні ножиці або щипчики, засоби жіночої гігієни, рушник.

13. Мінімальний необхідний набір інструментів. Нитки і голки, ороший ніж, пила або сокирка, декілька пар робочих рукавичок, декілька ліхтариків, саперна лопатка 

Експерти радять, що загальна вага екстреного рюкзака не повинна бути більшою ніж 30-40 кілограмів. Якщо ви не можете підняти і носити таку вагу, потрібно трохи змінити його вміст. 

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest