fbpx
Домашні рослини, які корисні для здоровя

Топ-10 кімнатних рослин, які корисні для здоров’я

Кімнатні рослини – це чудові маленькі лікарі. Поглинаючи вуглекислий газ, вони дарують нам безцінний кисень, а також виділяють фітонциди – активні речовини, здатні вбивати або затримувати розмноження шкідливих бактерій.

Домашні рослини добре очищають повітря і підвищують вологість в закритому приміщенні, що особливо актуально в зимовий період. Квартира з кімнатними рослинами відрізняється більш сприятливою психоемоційною обстановкою.

1. Хролофітум

Хлорофітум фото

Ця рослина відрізняється крайньою невибагливістю, легкістю в догляді і є ідеальним вибором для ботаніка-новачка. Незважаючи на свій непоказний вигляд, хролофітум – це лідер серед кімнатних рослин по очищенню повітря від шкідливих токсичних забруднень.

Ще одна важлива здатність рослини – зволоження повітря. Хролофітум рекомендується людям, що страждають алергіями, частими простудними, легеневими захворюваннями, а також всім тим, хто проживає в безпосередній близькості від великих доріг або в промислових районах.

2. Алое

Алое фото

Сік алое, що міститься в його м’ясистих пагонах, володіє унікальними властивостями. У ньому міститься величезна кількість активних речовин і вітамінів. Алое прискорить затягування ранок на шкірі, в ротовій порожнині і навіть загоєння опіків. Така якість алое, як здатність підвищувати апетит, використовується при лікуванні виснаження. Сік алое широко використовується в косметології.

3. Бегонія

Бегонія фото

Фітонциди, які виділяє бегонія, ефективно очищають повітря, знижують вміст в повітрі вірусів. Бегонія здатна підвищити імунітет людини, зняти втому, збільшити розумову активність. Поставте бегонію на своєму робочому столі в квартирі, це буде хорошим вибором.

4. Фіалка

Фіалка домашня

Красуня-фіалка має заспокійливу дію на атмосферу в квартирі, виганяючи з неї негатив. Особливо актуальні фіалки в дитячих кімнатах. Квітка має протизапальні і протимікробні властивостями, використовується для зниження артеріального тиску, як знеболююче і заспокійливий засіб, а також при лікуванні кашлю і пневмонії.

5. Кімнатний лимон

Домашній кімнатний лимон

Частий гість у наших квартирах, його можна легко виростити зі звичайної кісточки. Але, скоріше за все, плодоносити він так і не буде. Лимон здатний підвищити працездатність і розумову діяльність у людини, і він незамінний помічник у боротьбі зі стресом.

Фітонциди, які ним виділяються, мають загальний оздоровлюючий ефект. Лимон вкрай корисний для людей, які страждають захворюваннями легеневої і дихальної систем.

6. Дифенбахія

Дифенбахія фото

Ця рослина з великими об’ємними листям, яка здатна відмінно очистити повітря від наступних токсинів: формальдегід, ксилен, трихлоретилен, бензол, а також знизити загальну запиленість у квартирі.

Крім цього, дифенбахія відома своїми прекрасними декоративними властивостями, і дорослий екземпляр цілком здатний стати прикрасою будинку. Але якщо у вашому будинку є дитина, слід не допускати її контакту з рослиною, – сік диффенбахії небезпечний.

7. Фікус

Фікус кімнатний

Цей домашній «пилосос», здатний дуже ефективно очищати повітря від забруднень. Фікус може допомогти при мастопатії, служить засобом профілактики онкологічних захворювань. Рослина корисна для людей, які страждають хворобами спини, може знизити зубний біль. А така властивість фікуса, як оздоровлення загального мікроклімату в будинку, відома з давніх часів.

8. Кактус опунція

Опунція фото

Опунція має багато цілющих властивостей. Рослина має як загальнозміцнюючу, так і бактерицидну дію, допомагає боротися з впливом різноманітних негативних факторів оточуючого середовища. Пагони опунції допомагають при болях в животі, при лікуванні цукрового діабету, вона використовується при боротьбі з набряками і захворюваннями печінки.

9. Пеперомія

Пеперомія фото

Ця компактна домашня рослина стане добрим помічником при боротьбі з респіраторними захворюваннями. Відома ще одна, дуже важлива властивість цієї рослини – це здатність допомагати людині в подоланні депресії. Переромія також сприяє формуванню більш м’якого мікроклімату в квартирі.

10. Цикламен

Цикламен фото

Лікувальні властивості примхливого цикламена будуть корисні для хворих на діабет. Ліки, виготовлені на основі бульб цієї рослини, допоміжні при гаймориті, головному болю та застуді. Цикламен добре впливає на гормональну та імунну системи людини, здатен покращувати стан роботи серця.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest