fbpx
Токсичні батьки - як з ними жити?

4 ознаки того, що у вас токсичні батьки

Те, як ви взаємодієте з токсичними людьми у вашому житті, сильно залежить від ваших відносин з людиною. Наприклад, якщо у вас є токсичний друг або ви зустрічаєтеся з токсичною людиною, ви можете обмежити або й зовсім припинити ваше спілкування, щоб позбутися від негативного впливу, який вона здійснює на ваше життя.

Однак, коли токсичними людьми є ваші батьки або батьки вашого чоловіка, то просто перестати спілкуватися абсолютно неможливо. У таких ситуаціях дуже важливо знайти ефективні способи збереження емоційного здоров’я при спілкуванні.

Ось декілька ознак того, що ваші батьки є токсичними людьми.

1. Вкрай негативні реакції з будь-якого приводу

Токсичні батьки не контролюють свої емоції. Вони схильні драматизувати навіть незначні проблем і розглядати будь-яка незгоду зі своїми поглядами як ворожість, гнів, образу або деструктивну поведінка.

2. Відсутність емпатії

Токсичні батьки не здатні співчувати власним дітям. Замість цього вони зациклені тільки на тому, що стосується їх прав та їх потреб, і вони не розуміють, що їхні вчинки можуть справляти руйнівний і шкідливий вплив.

3. Надмірний контроль

Чим більш токсичною є людина, тим більше вона хоче контролювати все і кожного в своєму оточенні. Вона намагається всіх виховувати, а також висуває необґрунтовані вимоги навіть до дорослих дітей.

4. Дуже критичне ставлення

Токсичні батьки не можуть і не будуть бачити досягнень своїх дітей, незалежно від того, яких вершин вони досягли і наскільки подорослішали. Вони постійно принижують людей навколо себе, виставляючи себе винятковими, обдарованими і найталановитішими.

5. Звинувачують в проблемах всіх оточуючих

Дисгармонія у стосунках, розбіжності, ворожість і часом навіть розпад сім’ї – токсичні батьки завжди вважають винним у цьому когось іншого. Такі люди не беруть на себе відповідальність за будь-які проблеми, але звинувачують в цьому решту сім’ї і спотворюють або маніпулюють тим, як інші сприймають ці події.

Як спілкуватися з токсичними батьками?

Перший і найважливіший фактор, який необхідно усвідомити дорослим дітям токсичних батьків – ви можете контролювати тільки свою поведінку, але не зможете змінити або контролювати поведінку своїх батьків.

Визнання і прийняття того, що у вас токсичні батьки і вони не бажають змінюватися, дає вам свободу в тому, щоб ставити на перше місце власні потреби. Ви маєте право вибудовувати кордони вашого спілкування, які будуть задовольняти ваші емоційні потреби, і не піддавати вас негативу, ворожості і отруйним спробам «вирішити» проблему.

1. Встановіть межі

Визначення меж або обмежень, розуміння того, що ви можете дозволяти при спілкуванні з собою, а що ні, має вирішальне значення. Чітко визначайте ці кордони і обмежте контакти з батьками, щоб частіше проводити час з користю для свого емоційного стану.

2. Вибирайте місце зустрічей

Вибір місця для вашого спілкування також є способом обмежити вплив токсичних батьків на вас. Зустріч в громадському місці дозволяє вам піти, якщо вони будуть переходити межі, це також забезпечує нейтральну атмосферу, де ви з меншою ймовірністю впадете в старі моделі поведінки – звична проблема, якщо ви зустрічаєтеся в їхньому домі.

3. Дбайте про себе

Будьте добрішими до себе. Вам не обов’язково проводити кожне свято або пам’ятний день з батьками. Замість цього проводьте час з людьми, які налаштовані позитивно, допомагають вам піклуватися про себе і які спонукають вас продовжувати залишатися тією людиною, якою ви є.

Розмова з психологом також може допомогти визначити, то вплив, який здійснюють на вас токсичні батьки і розробити ефективні стратегії управління відносинами з ними в майбутньому.

Джерело: 4 Signs You Are The Child Of A Toxic Parent

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest