fbpx
Теорія темного лісу про інопланетян

Теорія Темного Лісу: моторошне пояснення, чому ми досі не зустрічали інопланетян

Наша галатика Чумацький Шлях налічує 200 мільярдів зірок і, можливо, 100 мільярдів планет. І якби навіть на частині з них було життя, і навіть якщо б лише на одиницях з них були б життєві форми, які стали б розумними, наша галактика повинна була б просто кишіти інопланетними цивілізаціями, деякі з яких шукали б нас і можливо навіть знайшли б.

Число інопланетних цивілізацій, які повинна містити наша галактика, може бути визначено за допомогою рівняння Дрейка, яке перетворює вищевказані фактори в змінні. Включивши їх в формулу, ви виявите, що в космосі, що оточує нас, має бути не менше 20 високотехнологічних цивілізацій.

І саме це робить перспективу того, що ми знайдемо інше життя в космосі, майже шокуючою. Цей уявний дисонанс між тим, скільки передових цивілізацій має бути в космосі, і відсутністю доказів їх існування, відомий нам, як парадокс Фермі. За останні кілька десятиліть з’явилося безліч гіпотез і спроб його вирішити.

Багато рішень націлені на зміну однієї зі змінних в рівнянні Дрейка і намагаються зменшити передбачуване число цивілізацій, саме це пояснило б, чому ми ще нікого не зустрічали на своєму шляху.

Програма пошуку позаземних цивілізацій

Дехто припускає, що розвиток життя на планетах відбувається вкрай рідко, інші припускають, що розвиток інтелекту – слабке місце інопланетних живих істот, інші все ще вважають, що більшість цивілізацій проіснують не так довго, щоб мати можливість зустрітися з нашою.

Але є гіпотеза, яка набагато моторошніша за всі інші

Теорія Темного лісу пояснює факт того, що ми не перетиналися з інопланетянами, тим, що вони спеціально не дають про себе знати.

Аргументація найкраще викладена в науково-фантастичному романі Лю Цисіня «Темний ліс». Сюжет книги зачіпають питання про те, як найкраще взаємодіяти з потенційно ворожою інопланетною формою життя.

У романі викладено такі аргументи:

  • Будь-які живі істоти хочуть вижити.
  • Неможливо напевно дізнатися, чи можуть інші життєві форми знищити вас, якщо у них з’явиться такий шанс.
  • При відсутності гарантій, найбезпечніший варіант для будь-якого виду – знищити інші форми життя, перш ніж вони зможуть зробити те ж саме з тобою.

Оскільки всі життєві форми в романі не хотіли ризикувати і готові були зробити все, щоб врятувати себе, для них будь-який контакт був небезпечний, так як майже напевно він би привів до того, що раса, з якою довелося б вступити в контакт, знищить будь-кого, хто буде настільки дурний, щоб видати своє місце розташування. Це призводить до того, що всі цивілізації намагаються сховатися в радіо-тиші.

Причини параної пояснюються в цьому абзаці з роману:

Всесвіт – це темний ліс. Кожна цивілізація – це озброєний мисливець, що крадеться серед дерев як привид, обережно розсовує гілки, не залишає сліди, і намагається не видавати жодного звуку. Навіть вдихи він робить з обережністю. Мисливець повинен бути обережний, тому що в лісі є такі ж хитрі мисливці, як і він. Якщо він знайде інше життя – іншого мисливця, ангела чи демона, ніжне немовля, фею або напівбога – щоб гарантовано вижити він може зробити тільки одне: відкрити вогонь на ураження і знищити їх.

Ворожі інопланетяни атакують Землю

Ця ж теорія була висунута вченим Девідом Бріном в якості потенційного вирішення проблеми відсутності радіо-доказів інопланетного життя. Хоча описаний ним варіант розповідав про роботизовані зонди, що виконують завдання знищення цивілізацій, відмінних від тієї, яка їх створила, основна концепція залишається незмінною.

Наскільки правдоподібна Теорія темного лісу?

Перевага цієї теорії полягає в тому, що вона впливає тільки на одну із змінних в рівнянні Дрейка – на ту, яка найбільше відкрита для спекуляцій. Це також дозволяє нам не робити припущень про те, як ведуть себе все інопланетні цивілізації; однієї технологічно розвиненої раси, яка діє таким чином, було б достатньо, щоб довести описаний сценарій.

Теорія темного лісу також пояснює, чому ми досі не виявили ніяких радіосигналів від інопланетян, незважаючи на більш ніж століття наявності можливостей для їх пошуку. Подібно до того, як ми випадково посилаємо радіосигнали, призначені для нас, в космос, так і інша цивілізація, ймовірно, теж. Однією з можливих причин цього є те, що інші цивілізації настільки бояться бути виявленими, що навмисно уникають розсилати свідчення свого існування.

Це, однак, передбачає, що інші види мають такий же рівень неприйняття ризику і міркують на тому ж рівні, що і ми, або що дійсно існує одна цивілізація, що вбиває будь-кого, хто, на їхню думку, може заподіяти їм шкоду.

Але сподіваємося, що це лише припущення.

Джерело: Dark Forest theory

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий