fbpx
Метод Помідора в тайм-менеджменті

Техніка Помодоро: простий секрет продуктивної роботи

Якщо ви цінуєте свій час і хочете використовувати його максимально продуктивно, різноманітні техніки тайм-менеджменту і управління робочими процесами стануть вам в цьому в пригоді.

Метод Помодоро – це спосіб управління часом, суть якого зводиться до того, щоб розбивати роботу на 30-хвилинні відрізки, з яких 25 хвилин – це власне робота, а 5 хвилин – відпочинок.

Цей метод розробив італієць Франческо Чірілло, ще в кінці 1980-х. Враховуючи той факт, що не втрачає актуальності уже протягом багатьох десятиліть і активно використовується людьми у всьому світі, якщо вас цікавить тема продуктивності, техніку Помодоро однозначно варто спробувати на практиці.

Суть в тому, що протягом відведеного на роботу часу досягається максимальний рівень концентрації. А невеликі перерви в проміжках між цими періодами роботи, дозволяють уникнути перевантаження і відповідно падіння продуктивності.

Тайм-менеджмент по техніці Помідоро

Чому саме 25 + 5? Можна пробувати відводити і більші або менші відрізки часу на роботу. На практиці виходить, що при більших часових проміжках, наприклад 40 хвилин, просто починаєш більше втомлюватися. А коли відводиш часу менше, наприклад 20 хвилин – то банально не встигаєш увійти в робочий ритм.

Хоча, як і багато інших речей, все це досить індивідуально. Тому при бажанні є смисл спробувати поекспериментувати і з дещо більшими відрізками часу, наприклад 30-35 хвилин.

Саму свою назву техніка Помодоро отримала в честь кухонного таймера у вигляді помідора, який стояв у творця цього методу на кухні.

Чим зайнятися під час перерви? Це вже на ваш розсуд. Можна піти зробити собі чаю, кави, піти перекурити, випити склянку води, вийти на балкон чи просто походити по кімнаті або офісі. Єдине, що робити точно не варто – тупити в монітор чи залипати в екрані смартфона. Тому що це ніякий не відпочинок, і вплив такої “перерви” на продуктивність буде швидше негативною, ніж позитивною.

Далі, між серіями з 4-х таких відрізків часу, робиться одна трохи довша перерва, тривалістю 15-30 хвилин.

Ще один важливий момент: старайтеся не ставити таймер на паузу, якщо з’являється якийсь відволікаючий фактор. Це витягне вас зі стану “потоку” і прийдеться знову переналаштовуватися на роботу, що займе певний час і негативно вплине на продуктивність в цілому.

Якщо ви захочете застосувати метод Помодоро на практиці, ми зібрали для вас посилання на онлайн-сервіси, плагін для Chrome, програми для Windows i MacOS, які стануть вам у пригоді:

Всіх їх ми тестували на практиці, це чудові інструменти, які повністю справляються з поставленим завданням.

Метод Помодоро реально цікавий і корисний спосіб, який дозволяє підвищити продуктивність роботи. Використовувати його можна як при роботі в офісі, так і тоді, коли ви займаєтеся на комп’ютері якимось своїми справами вдома. Фішка в тому, що одночасно і зростає продуктивність, і зменшується втома, що особливо відчутно якщо мова йде про цілий робочий день.

Тому однозначно рекомендуємо спробувати його на практиці, а про результати не забудьте відписати в коментарях. Всім хорошого настрою і продуктивної роботи!