fbpx
uk
Країни на карті Пангеї

Як би виглядав світ, якби Пангея все ще існувала

Більшість з нас пам’ятає ще зі шкільної програми, що Пангея – це гігантський континент, від якого відкололися всі наші сучасні материки. Отже, ця дивовижна карта показує нам, як би виглядав світ, якби Пангея все ще існувала.

Давним-давно, близько 335 мільйонів років тому, існував суперконтинент під назвою Пангея. Іншими словами, вся суша на планеті являла собою єдиний пласт землі, оточений океаном. Але, приблизно 175 мільйонів років тому цей материк почав руйнуватися, сформувавши сім континентів, які зараз і існують на Землі. Але як би виглядав світ, якби цього розколу не сталося?

Художник і дизайнер Массімо Пієтробон відповів на це питання, створивши свою неймовірну карту, яку назвав Pangea Politica. Вона ілюструє світ таким, яким він би був, якби всі сучасні країни розташовувалися на території Пангеї. Натисніть на картинку, щоб збільшити її розмір:

Карта Pangea Politica з державами на континенті Пангея

В результаті ми бачимо світ, де можливі навіть найнеймовірніші сусідства – Антарктида поруч з Австралією, Росія з Північною Америкою, Африка поруч з США. Всі країни так чи інакше пов’язані, що робить різноманітні конфлікти нелогічними і протиприродними.

Ця карта не тільки неймовірно крута, але вона також нагадує нам про умовність кордонів. А в наш час пам’ятати про це дуже важливо.

За словами самого Пієтробона: «Об’єднання світу в один материк уособлює повернення до єдності планети і людства, на противагу до всіх розбіжностей, які так вигідні багатьом політикам».

Джерело: Culture Trip

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий