fbpx
uk
Здоровя батареї в iPhone

Як визначити ступінь зносу батареї iPhone (iPad)

У всіх сучасних смартфонів є одне слабке місце – ресурс акумулятора. Мало того, що незалежно від рівня «топовості» девайс потрібно заряджати майже щодня, так ще й з часом спостерігається така проблема як зменшення ресурсу батареї. Тобто, телефон просто починає розряджатися швидше, і з часом батарею доведеться міняти.

Згідно з інформацією від Apple, заявлений термін служби акумулятора iPhone і iPad становить 500 циклів повної зарядки і розрядки (приблизно 2 роки активного використання). Після цього батарея почне істотно втрачати в ємності, реагувати на перепади температур (вимикається на морозі), і рекомендується її замінити.

Дізнатися відсоток зносу батареї iPhone буде корисно будь-якому власнику смартфона, який використовує його вже більше року, і однозначно необхідно тому, хто купував б/у девайс. Розповідаємо як це зробити швидко і просто.

Як дізнатися стан батареї засобами iOS

Починаючи з версії iOS 11.3 для iPhone 6 і пізніших моделей, дана інформація передбачена в самій системі. Для цього вам потрібно перейти в «Налаштування»> «Акумулятор»> «Стан акумулятора»:

Термін «максимальна ємність» характеризує відношення поточної ємності батареї до ємності акумулятора нового, щойно купленого пристрою.

Якщо в цьому розділі налаштувань з’явиться попередження «Стан акумулятора значно погіршився», значить настав час відправлятися в сервісний центр і замінювати його.

Перевіряємо зношеність акумулятора через Battery Life

Це найвідоміша утиліта для таких цілей, яка, судячи з відгуків користувачів, показує найбільш достовірні дані. Встановити її з App Store можна безкоштовно.

Battery Life
Battery Life
Developer: RBT Digital LLC
Price: Free+

Запускаємо програму на своєму девайсі і переходимо до пункту меню «Рівень зносу». На прикладі нижче він виявився на рівні цілих 35%, що істотно вище, ніж показується в iOS:

Або через coconutBattery

Це програма для Mac OS, яка має мінімалістський інтерфейс, і видає інформацію як про стан акумулятора MacBook, на якому запущена, так і відносно підключених до нього iOS-пристроїв. Завантажити її можна з офіційного сайту.

Встановлювати нічого не потрібно, просто відразу запускаєте файл і переключаєтеся на вкладку iOS Device. Тут в інформативному вигляді відображається кількість циклів, які пройшла батарея вашого iPhone і поточний рівень її «здоров’я»:

Тут у нас цифра в 79.4%, що практично ідентично системній інформації. Навряд чи це збіг, а значить програмі можна довіряти. Недарма ж розробники coconutBattery 3 написали у себе на сайті: «The standard for battery reading since 2005».

З урахуванням того факту, що навіть після пройдених 694 циклів, батарея iPhone, використаного в якості прикладу для цієї статті, все ще зберігає 80% своєї ємності, сенсу в якомусь особливому «дбайливому» алгоритмі зарядки, по суті немає.

Просто користуйтеся телефоном собі на втіху – Apple забезпечила вам для цього всі можливості.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий