fbpx
В чому причини бажання "заїдати" стрес

Стрес і вага: чому одні люди об’їдаються, а інші втрачають апетит

Всі ми в тій чи іншій мірі періодично відчуваємо стрес. Але реакція на нього у кожного з нас відрізняється. У одних прокидається надмірний апетит, а іншим шматок в горло не лізе. Від чого ж це залежить? Виявляється, стрес буває різний.

Є декілька найбільш поширених ситуацій, коли виникає потяг до їжі в залежності від виду стресу:

1. Коли ми відчуваємо сильний стрес, пов’язаний з будь-яким серйозним потрясінням, потреба в їжі відходить на другий план. Організм в даному випадку зосереджений на іншому важливому завданні: врятуватися, пережити біль, втрату і т. д.

І навпаки, фоновий помірний стрес сприяє бажанню «заїсти» цей стан, компенсація у вигляді смакоти як би заспокоює. І помітивши ці «заспокійливі» властивості їжі, людина звертається до цього способу знову. У підсумку така поведінка стає звичкою: як тільки стався навіть незначний стрес людина знаходить віддушину в їжі.

2. Крім психічних є і патофізіологічні причини, що впливають на апетит. Одна з них – порушення гормонального балансу в організмі. Під час сильного, раптового стресу в кров надходить велика доза адреналіну, який відбиває апетит. Адреналін активно розганяє обмін речовин.

А ось при постійному, виснажливому стресі надниркові залози підвищують викид кортизолу (гормону, що захищає організм від стресу). Він запускає захисні процеси, а для цього, в тому числі, підвищує апетит, і людину тягне поїсти. А швидкість обміну речовин при цьому сповільнюється: жир накопичується швидше і організм не втрачає зайвий раз енергію.

3. Лікарі-дієтологи також вважають, що бажання поїсти пов’язано з тим, що постійний стрес впливає на рівень деяких мікроелементів і вітамінів.

Так, коли людина нервується, вітаміни групи В і С активно витрачаються, зменшується вміст магнію, і як результат – виникає бажання заповнити цю втрату. До речі, є корисні продукти, в яких вони містяться (наприклад шоколад, горіхи, сухофрукти). Тому навіть ті, хто не схильний до переїдання, в стані стресу відчувають тягу до споживання солодощів.

Ось чому важливо боротися з причиною стресу і намагатися знайти альтернативу його «заїдання» в спорті, масажі чи іншій активності.

А ще важливо контролювати час сну, тривалість якого не повинна бути меншою ніж 7 годин. В іншому випадку рівень лептину (гормон, який відповідає за ситість) буде падати і потреба в їжі буде тільки збільшуватися.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest