fbpx
Смертельна доза різних продуктів

Смертельна доза продуктів: скільки треба з’їсти шоколаду або випити коли, щоб відправитися в інший світ

По телевізору часто говорять про шкоду алкоголю, кока-коли і бургерів. Люди з телеекранів стверджують, що ми повільно, але вірно вбиваємо себе, коли їмо щось некорисне. Тепер у суспільства однозначний погляд на масу популярних продуктів – вони шкідливі.

Однак, наскільки вони небезпечні? Чи є конкретні дослідження по темі? У цій статті ми зібрали для вас дані, які стосуються звичних продуктів, якими ви харчуєтеся. Думаємо, вам буде корисно дізнатися про них що-небудь нове.

Смертельна доза шоколаду

Смертельна доза шоколаду

Речовина, яка робить шоколад гірким, називається теобромін. Це, до речі, алкалоїд, як і кокаїн з морфіном. У какао-бобах, як правило, міститься 1,2% теоброміну. У невеликих кількостях людині він тільки допомагає, наприклад, стимулює роботу серця, розширює кровоносні судини. Однак якщо з ним переборщити, то вас чекає нудота, судоми, внутрішня кровотеча, серцевий напад і, як наслідок, смерть.

Росс Помрой, редактор науково-популярного видання RealClearScince, розрахував смертельну дозу шоколаду. За словами Помроя, щоб людина померла від шоколадок, їй потрібно довести кількість теобраміну до одного грама на кілограм маси тіла. По суті, це тисячі батончиків.

Наприклад, 10-річній дитині потрібно з’їсти приблизно 1,9 тисячі шоколадок вагою близько 70 грам. Якщо ж їй подобається гіркий шоколад, то можна обійтися шістьма сотнями шоколадних плиток.

Смертельна доза CocaCola

Смертельна доза Coca-Cola

Ні, насправді кока-кола не роз’їдає наші внутрішні органи, її не роблять з тарганів або жуків. Але в ній є багато-багато цукру. І саме цукор – найбільш небезпечна складова будь-якої газованої води. Але якби його не було, то хто б тоді пив цей напій богів?

Загалом, справа в наступному. Смертельна доза цукру, за останніми даними, складає 29,7 грам на кілограм маси тіла людини. В одному літрі Coca-Cola міститься близько ста грамів цукру. Таким чином, якщо ви важите 80 кілограмів, то вам необхідно випити 23,2 літра, щоб зробити кола-суїцид.

І від води можна померти

Смертельна доза води

Але не тіште себе ілюзією, навряд чи ви зможете випити стільки коли, тому що вода вб’є вас набагато раніше. Справа в тому, що вода – взагалі небезпечна субстанція. Всі рекомендують пити 2 літри чистої води в день як мінімум. І, можливо, це правильно. Однак якщо ви вип’єте в 3 рази більше, то, швидше за все, отруїтеся. Так, отруїтеся звичайною водою.

Технічно виглядає це так: нирки не встигають вивести з організму рідину, падає концентрація солі, вода починає заповнювати внутрішньоклітинне середовище, далі – набряк мозку, легень, інших органів і, так, друзі, смерть від води.

Смертельна доза яблук

Смертельна доза яблук

Кажете, яблука корисні? Так це так. Але тільки не насіння, яке містяться в цих смачних плодах. При перетравленні насіння виділяє ціаністий водень і синильну кислоту, що для людини дуже має дуже неприємні наслідки.

Є сухі і нудні факти: в яблуках міститься 700 мг ціаністого водню на кілограм сухої ваги, а якщо в людині буде 1,5 мг ціаніду на кілограм маси тіла, то людина ця буде, швидше за все, мертвою.

Де взяти стільки ціаніду? Почистити близько 30 яблук, висипаєте насіння в окрему склянку і з’їсти його повністю. І все ж, померти від яблук вкрай складно, для цього потрібно володіти особливим талантом.

Смертельна доза кави

Від якої кількості кави можна померти

Каву ми любимо, але кава не сильно любить нас, особливо якщо випити відразу літрів 10-15. Саме стільки, за словами частини вчених, повинен випити дорослий чоловік, щоб досягти воріт раю. Тахікардія, підвищений тиск, аритмія, проблеми з кровообігом – багато різних радощів чекає вас на цьому кавовому шляху.

У якийсь момент настає фібриляція шлуночків, а далі – летальний результат. Асоціація кавоманів Британії вважає, що смерть настає після 200 чашок розчинної кави за день (близько 90 мг кави на літр). Але, зрозуміло, дуже багато залежить від маси тіла і чутливості до кофеїну конкретної людини.

Смертельна доза алкоголю (горілки)

Смертельна доза алкоголю

Токсичний еквівалент чистого алкоголю, що призводить до летального результату становить 7-8 г на 1 кг маси тіла. Для людини вагою 65 кг, смертельна концентрація алкоголю в крові становить 4-6 проміле, що відповідає 400-450 г прийнятого чистого алкоголю або 1-1,25 л 40% горілки, випитої за короткий проміжок часу.

В одній пляшці горілки приблизно 200 мл чистого алкоголю (2,5 проміле). Тому для здорового дорослого організму смертельною дозою буде півтора літра горілки (три пляшки по 0,5 л). Але людина повинна випити ці три пляшки за короткий період часу (до години). І багато ще залежить від віку, ваги і наявності хронічних захворювань.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest