fbpx
uk
Населення Землі за всі часи

Скільки людей жило на Землі з моменту появи людства?

Легко думати, що наше життя і навколишній світ – унікальні і неповторні. Але думка про те, скільки людей жило до нас, дозволяє поглянути на все під дещо іншим кутом. І справа не тільки в тому, скільки людей жило до того, як ми з’явилися на світ, але і в тому, скільки людей померло.

Так яка ж відповідь? Згідно з оцінками Population Reference Bureau (Інформаційної довідкової служби з питань народонаселення США), за даними на 2015 рік, на нашій планеті було народжено 108,2 мільярда людей. Якщо відняти приблизно 7,5 мільярда тих, хто живе зараз, ми отримуємо близько 100,7 мільярдів людей, які померли до нашої появи на світ.

Виходить, що нинішнє населення Землі, яке за останніми оцінками (в середині 2018 року) становить приблизно 7,5 мільярда – це лише 7% від усіх людей, котрі коли-небудь жили!

За відправну точку фахівці взяли 50000 рік до нашої ери, коли з’явився перший Homo Sapiens (Людина розумна). Ця дата сама по собі досить спірна, оскільки ранні гомініди була на Землі вже мільйони років тому.

Визначення того, скільки людей народилося, починаючи з 50000 до н.е., безперечно, засноване на обґрунтованих припущеннях. Через низьку тривалість життя (до 10 років під час залізного віку), відсутність ліків, проблем з продовольством, змін клімату, вбивств один одного та інших проблем, населення Землі росло дуже повільно. На 1000 новонароджених припадало не менше 500 випадків дитячої смертності у віці до року.

Далі представлена таблиця, що дозволяє оцінити те, як відбувався (і як буде відбуватися в найближчі роки) зростання населення Землі.

Прогноз зростання населення Землі
[Джерело: prb.org]

Тут ви можете побачити, наскільки низькою була швидкість росту в період з 1 по 1650 рік нашої ери. В основному, це відбувалося через такі події, як спалах чуми, відомої як Чорна смерть. Також можна помітити значне збільшення чисельності населення з часів промислової революції до наших днів.

А за період з 1850 року і до наших днів населення Землі збільшилося приблизно в 6 разів!

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий