fbpx
uk
Скільки кави можна пити в день

Скільки кави можна пити в день без шкоди для здоров’я

Відомо, що в помірних дозах кофеїн підвищує тонус організму, покращує концентрацію і знижує стомлюваність. Але якщо ви коли-небудь відчували, що вас трясе після того, як ви випили занадто багато кави, не дивуйтесь, дізнавшись, що можливо ви перестаралися.

Хоча кофеїн може допомогти відчути себе надлюдиною, досить багато досліджень попереджають про його негативний вплив на здоров’я. У великих дозах кофеїн може викликати стан тривожності і погіршити сон, а іноді і значно знизити концентрацію. Але для кожної людини симптоми різні.

Важко сказати, яку дозу кофеїну можна вважати занадто великою, тому що ця речовина може мати абсолютно різний ефект в залежності від того, яка людина його вживає. Любителі випити кави можуть посміятися прямо в обличчя небезпеці (наприклад, «Я п’ю п’ять чашок в день, і у мене все добре!»), Але цьому є наукове пояснення. Люди природним чином звикають до впливу кофеїну, а це означає, що їм потрібні все більші й більші дози, щоб досягти того ж ефекту.

«Більшість досліджень показують, що доросла людина може випити 3-4 чашки кави в день без будь-яких ризиків для здоров’я.»

Це вважається помірним споживанням кави, і це нормально, якщо воно не впливає на вашу здатність концентруватися або спати. Деяким людям і великі дози не завдають шкоди, але знати про те, як кофеїн впливає на організм, зайвим не буде.

Скільки кави можна пити, і що буде, якщо вживати його забагато

Вживання кофеїну в занадто високих дозах може призвести до серйозних наслідків. Агентство міністерства охорони здоров’я США (FDA) опублікувало попередження про вживання висококонцентрованих кофеїнових добавок, які містять до 3000 мг на чайну ложку. Це еквівалентно кількості кофеїну в 30 чашках кави, так що це не жарти.

В іншому звіті FDA попереджає, що токсичні ефекти, такі як серцева аритмія і судоми, що можуть виникнути при вживанні 1200 мг кофеїну (близько 12 чашок кави), а ризик смертельних наслідків з’являється при вживанні 10000 мг (100 чашок кави) – це набагато більше, ніж обсяг, який будь-хто може випити за день.

Іншими словами, малоймовірно, що ви помрете від вживання кави. Але ви можете відчути негативні наслідки вже після вживання декількох чашок в день. У кофеїну безумовно є ефект звикання (ви коли-небудь відчували головний біль, коли вранці забували випити покладену чашку кави?), і цієї звички з часом стає важко позбутися.

Американська психіатрична асоціація фактично визнає існування синдрому відміни прийому кофеїну, і його ознаки можуть з’явитися вже протягом 12-24 годин після того, як людина припиняє пити каву. Ці симптоми включають в себе зниження енергії, дратівливість і затуманення свідомості (це дуже схоже на відчуття, які ми відчуваємо вранці перед тим, як випити кави).

Багато людей не розуміють, наскільки кофеїн впливає на них, поки не перестають його вживати. Якщо ви сподіваєтеся скоротити споживання кофеїну, уникаючи при цьому поганого самопочуття, знижуйте дозу поступово, це зменшить прояви симптомів. Намагайтеся пити трохи менше кожен день, поки не досягнете прийнятної для вас дози.

Підведемо підсумки

В кінцевому рахунку, все зводиться до того, як кофеїн впливає на вас. Ви починаєте нервувати і турбуватися після другої або третьої чашки? Це може означати, що вам пора відмовитися від цієї звички. Якщо чотири чашки кави – саме те, що допомагає вам зарядитися енергією протягом дня, пийте саме стільки, але не більше!

Просто переконайтеся, що ви не стаєте занадто залежним, і що це не впливає на ваш сон і не змушує вас відчувати, що ви не можете нормально жити без нього.

Кофеїн може бути інструментом, який допоможе вам зберегти продуктивність, але ніщо не зрівняється з природним припливом енергії, що виникають в результаті тренувань, дотримання правильного раціону і повноцінного відпочинку.

Джерело: Greatist

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий