fbpx
uk
Найвіддаленіші острови на Землі

7 найвіддаленіших і небезпечних островів світу

Протягом століть дослідники і шукачі пригод відкривали численні острови, розкидані по океану. Хоча люди колонізували багато з них, навіть у наш час є острови, які як і раніше залишаються незаселеними.

Деяких з них уникають через те, що там небезпечно, в той час як інші майже недоступні через віддаленість від цивілізації, погодних умов і неспокійного моря. У цій статті ми розповімо про деякі з них.

7. Острів Буве

Фото - острів Буве

Острів Буве, який часто називають «найсамотнішим місцем на землі», являє собою безлюдний острів, скутий льодом, який розташований в південній частині Серединно-Атлантичного хребта. Він знаходиться за 1700 км на північ від берега Принцеси Астрід в Антарктиці і в 2600 км на північний захід від узбережжя Південної Африки. 93% території цього острова площею 49 квадратних кілометра, покрито льодом.

З рослин тут є тільки мохи та лишайники, а з тварин – тюлені, пінгвіни і морські птахи.

6. Північний Сентінельский острів

Острів Північний Сентинель

Незважаючи на те, що географічно він не такий вже й віддалений, як більшість інших островів в цьому списку, Північний Сентинель недоступний для відвідування через його жителів. Він є частиною архіпелагу Андаманських островів в Бенгальській затоці біля узбережжя Індії.

Люди, що живуть на острові абсолютно відірвані від сучасного світу. Вони розглядають будь-який контакт з іншими людьми як загрозу їх життю, тому люто протистоять будь-яким спробам налагодити з ними контакт. Є безліч історій про те, як рибалки, які випадково опинилися на острові Сентинел, були жорстоко вбиті.

Зовсім недавно, в 2018 році, американський проповідник, якому вдалося висадитися на острові, був убитий. Він незаконно проник на острів, оскільки уряд Індії заборонив всі відвідування острова, прагнучи залишити сентінельців у спокої.

5. Острови Піткерн

Острів Піткерн фото

Острови Піткерн (Британські заморські території) представляють собою групу з чотирьох віддалених островів в південній частині Тихого океану, відокремлених один від одного сотнями миль океану. Ці острови називаються Піткерн (найбільший), Дюсі, Оено і Хендерсон. Площа всіх островів разом – 47 квадратних кілометрів. І тільки на острові Піткерн живуть люди – це близько 50 постійних жителів.

Острови є частиною одного з найбільших морських заповідників на планеті, який охоплює 830 000 квадратних кілометрів вод відкритого океану.

4.Острів Пасхи

Монументи острова Пасхи

Національний парк Рапа-Нуї на острові Пасхи можна розглядати як найвіддаленіший в світі об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, оскільки він розташований на одному з найбільш ізольованих островів планети. Острів Пасхи є територією Чилі. Він розташований в найбільш південно-східній точці Полінезійського трикутника в Тихому океані.

Найближчий населений шматочок суші – острів Піткерн, відстань до якого становить 2075 км. Незважаючи на його ізольованість, Рапа-Нуї колись був домом для древніх племен, про що свідчать сотні збережених монументальних статуй, створених цими людьми.

3. Острів Кеймада-Гранді

Фото - острів Кеймада-Гранді

Також відомий як Острів Змій, Кеймада-Гранді не так віддалений, але все ж недоступний для більшості людей. Як випливає з назви, на острові панують змії, і ці змії надзвичайно отруйні.

Острів розташований біля узбережжя Бразилії в Атлантичному океані. Незважаючи на свої невеликі розміри, його ландшафт дуже різноманітний – тут ви знайдете як тропічні ліси, так і голі прямовисні скелі.

Бразильський уряд заборонив відвідувати острів. Тільки вчені та інші наукові співробітники зі спеціальним дозволом, можуть відправитися туди.

2. Архіпелаг Кергелен

Острови Кергелен

Острови Кергелен, також відомі, як острови спустошення, являють собою групу островів, які є одними з найбільш ізольованих місць на Землі. Архіпелаг розташований на антарктичних територіях Франції, острови є частиною плато Кергелен.

Ці острови перебувають на відстані понад 3300 км від Мадагаскару, найближчих населених територій. Найбільший острів в групі називається Гранд Терре, його площа становить 6 675 квадратних кілометрів. Клімат тут дуже суворий, тому жити в цьому місці практично неможливо. Сильні холодні вітри дмуть тут цілий рік, а моря, що оточують острови, ніколи не бувають спокійні.

Незважаючи на складну обстановку, на цих островах на регулярній основі знаходиться група з 50-100 солдатів, вчених, інженерів та інших фахівців.

1. Трістан-да-Кунья

Острів Трістан-да-Кунья

Віддалена група вулканічних островів, Трістан-да-Кунья – найбільш неприступний в світі населений архіпелаг. Він розташований в південній частині Атлантичного океану на відстані 3486 км від узбережжя Фолклендських островів.

Трістан-да-Кунья є частиною Британських заморських Територій. На території архіпелагу проживає 250 чоловік, які в основному знаходяться на головному острові, який також називається Трістан-да-Кунья. Решта острова не населені, багато які з них є заповідниками.

Оскільки на цих островах немає злітно-посадкових смуг, єдиний спосіб дістатися до них – вплав на човні. Шлях від Південної Африки до даного архіпелагу займає 6 днів.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий