fbpx
uk
Сучасні методики освіти

Що таке STEAM-освіта? Пояснюємо простими словами

Представники бізнесу та інших індустрій в країнах Заходу стверджують, що співробітники, які будуть потрібні компаніям в майбутньому, повинні володіти знаннями в декількох областях або, принаймні, розуміти, як різні навички можуть поєднуватися один з одним.

STEAM – це підхід до навчання, який використовує науку, технології, інженерію, мистецтво і математику як відправні точки, для розвитку в учнів критичного мислення і навичок дослідницької діяльності.

В результаті ми отримуємо людей, які готові брати на себе обдуманий ризик, які підковані в експериментальному навчанні, не здаються в пошуках рішень, вміють співпрацювати один з одним і їхня робота – це творчий процес.

STEM чи STEAM: в чому відмінності?

STEM – це абревіатура від science – наука, technology – технології, engineering – інженерія і maths – математика. В “STEAM” до підходу додається arts – гуманітарні науки, вивчення мов, танці, драма, музика, візуальне мистецтво та знання в сфері нових медіа.

Основна відмінність підходу STEM від STEAM полягає в тому, що STEM фокусується на наукових концепціях. А ось STEAM досліджує ті ж концепції, але робить це за допомогою методів дослідження і навчання, які застосовуються як частина творчого процесу.

STEAM - як розшифровується абревіатура

STEAM – це далеко не новий підхід. Вчені, такі як Леонардо да Вінчі, давно вже довели нам, як важливо комбінувати науку і мистецтво, щоб здійснювати відкриття. Це набагато більше, ніж просто абревіатура. Це філософія освіти, яка дозволяє використовувати навички викладачів, щоб показати, як їхній предмет можна застосувати в реальному житті.

STEM і STEAM не нові, це спосіб застосування інтегрованої форми навчання, яка дуже близька до реального життя. Замість того, щоб викладати науки окремо, їх можна викладати разом таким чином, щоб показати, як знання з різних областей доповнюють і підкріплюють одне одного.

Чому STEAM-освіта важлива?

Додавання різних видів мистецтв до підходу STEM допомагає нам формувати критичне мислення в учнів, а також вирішувати реальні проблеми через творчий підхід. Мистецтво – це не просто малювання в студії. Мистецтво – це пошук оригінальних способів вирішення проблем, інтеграції принципів з різних областей або способів подання інформації.

Уявіть собі архітектора, який використовує знання з інженерії, математики, технології, науки і мистецтв, щоб створювати неймовірні будівлі і структури!

Занадто довго викладачі працювали з метою, щоб їхні учні могли отримати «хорошу роботу». Але як це виглядає? Людей готують до роботи, якої в чистому вигляді не існує.

Ми знаходимося в такій ситуації, коли не тільки стало необхідністю, але і з’явилася можливість, посприяти створенню гнучкого, динамічного і актуального середовища навчання.

Наш світ – прекрасний, заплутаний і складний, і він сам по собі – чудове середовище для навчання. Чому ми вважаємо, що маємо право заховати його за цегляними стінами і дверима класної кімнати в місцях, що називаються школами?

Інтеграція концепцій, тем, стандартів і оцінок – це прекрасний спосіб вирватися зі звичного ходу речей і допомогти змінити підхід до навчання в школах заради дітей і їхнього майбутнього.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий