fbpx
Метеочутливість і магнітні бурі

Що таке магнітні бурі і як метеочутливим людям впоратися з їх наслідками

У стрічках новин нерідко з’являються попередження про неспокійну геомагнітну обстановку, викликану магнітними бурями. Фахівці і лікарі попереджають про цей феномен заздалегідь: відзначають найвищі фази магнітних бур, роблять прогнози, а також дають рекомендації, як впоратися з наслідками невидимого випромінювання.

А реакція організму на магнітні бурі буває різною: від легкої фізичної втоми до сильних головних болей і перепадів настрою. Давайте докладніше розберемося, що це взагалі таке.

Що ж таке магнітні бурі?

Геомагнітні бурі – це збурення магнітного поля Землі. У планети є невидима оболонка – магнітосфера. Це своєрідний захист від сонячної радіації. На магнітосферу впливає потік сонячного вітру, і в звичайному стані тиск магнітної оболонки нашої планети і тиск сонячного вітру рівні.

Однак в різні періоди трапляються так звані спалахи на Сонці, від цього зростає швидкість сонячного вітру. Магнітній оболонці доводиться якось реагувати, і вона стискається над Землею. Ці зміни, які відбуваються в магнітному полі планети під впливом високої сонячної активності, і називають геомагнітною бурею.

Під вплив магнітних бур в першу чергу потрапляють метеочутливі і метеозалежні люди. Погіршення самопочуття у таких людей деякі медики пояснюють тим, що при коливаннях магнітного поля сповільнюється капілярний кровообіг і настає кисневе голодування тканин.

Зміна магнітного поля Землі може привести до підвищення тиску, головного болю, зниження працездатності і загострення хронічних захворювань, фізичної та емоційної втоми.

Як впоратися з наслідками магнітної бурі?

Якщо ви залежні від геомагнітної обстановки, то варто на певний час змінити свій режим дня. Щоб легше перенести магнітні бурі, в першу чергу, радять медики, в ці дні варто добре висипатися, особливу увагу приділити раціону: відмовитися від жирної і гострої їжі, алкоголю, кави.

Рекомендується включити в раціон трав’яні чаї і пити більше води. Також відмовитися від важких фізичних навантажень, замінити силові тренування прогулянкою на свіжому повітрі.

У дні високої геомагнітної активності варто уникати емоційних потрясінь і стресових ситуацій. Якщо ж у вас підвищена метеочутливість, то заздалегідь подбайте про необхідні ліки.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest