fbpx
uk
Самоосвіта

6 корисних порад для самоосвіти в епоху Інтернету

Інвестиції в знання приносять найбільші дивіденди. Це правило не втрачає актуальності навіть в нашу епоху загальної доступності інформації. Інтернет змінив парадигму і дозволив знань вийти за межі стін класів і аудиторій, зробивши їх доступними для будь-якої людини і в будь-якій точці світу.

Все що потрібно для того, щоб скористатися цією можливістю – доступ до Інтернету. І якщо процес самостійного навчання вам цікавий, ось кілька корисних порад, які допоможуть вам досягти в цій справі найкращих результатів.

1. Використовуйте різні способи отримання інформації

Контент в онлайні доступний в різних форматах і на різних платформах. Ви можете читати статті, слухати подкасти, дивитися відео на YouTube, вивчати тематичні форуми і отримувати інформацію іншими різними способами. Це дозволяє без проблем знайти той варіант, який вам найбільше до душі.

Але не варто обмежувати себе, концентруючись тільки на чомусь одному. Поєднуючи їх разом, ви можете отримати не тільки більш повну картину, але й гнучко підбирати формати, в залежності від конкретних умов. Наприклад, підкасти можна слухати по дорозі на роботу, статті – читати у вільний час ввечері, відео дивитися перебуваючи у відпустці і т. д.

2. Багатозадачність швидше нашкодить, ніж допоможе

Спроби взятися за все і відразу, зазвичай призводять тільки до мішанини інформації в голові, розгубленості і розчарування. Більш правильний підхід – зосередиться на одній темі за один підхід, і переходити до наступної тільки після її засвоєння.

Проте, багатозадачність виправдана, якщо ви використовуєте її в тому сенсі, що намагаєтеся відразу застосувати отримані знання на практиці. Тоді все навпаки – отримані знання закріплюються набагато краще, трансформуючись відразу в навички.

3. Шукайте структуровані знання

Це важливий момент, тому що саме через це часто страждає ефективність самостійного навчання, в порівнянні з платними курсами. Для найбільш швидкого і якісного засвоєння, знання повинні подаватися в певній послідовності, в певних дозах і т. д.

Тому, потрібно відразу переконатися, що ви можете отримати знання саме в такому вигляді. Або, невеликий лайфхак: знайдіть зміст яких-небудь крутих курсів по темі, і використовуйте його в якості дорожньої карти для самостійного навчання. Перевірено – це працює.

4. Чітко визначте свої цілі

Крім системності, дуже важливими для ефективної самоосвіти факторами, є завзятість і регулярність занять. А щоб цього домогтися і не кидати все не половині дороги, необхідно ставити перед собою конкретні цілі.

Наприклад, якщо ви вивчаєте англійську мову не просто на випадок якщо раптом знадобиться, а чітко розумієте, які завдання це допоможе вам вирішити, то і ймовірність успішного вивчення виростає в рази.

Приклади таких цілей, щодо згаданої вище англійської мови можуть бути наступними:

  • отримати надбавку до зарплати;
  • перейти на більш престижну або високооплачувану роботу;
  • отримати можливість пожити і попрацювати в іншій країні;
  • вільно спілкуватися в англомовних країнах під час подорожей і т. д.

5. Пам’ятайте, що не вся інформація є достовірною

Іноді вона може бути неактуальною і сильно застарілою. Іноді автор недостатньо компетентний і помиляється. А буває, що інформація і зовсім підноситься в свідомо перекрученому або неповному вигляді.

Кращий спосіб мінімізувати подібні ризики: завжди звіряти інформацію з різних джерел, і переконатися в тому, що ви маєте справу з достатньо авторитетним ресурсом.

6. Зберігайте все у впорядкованому вигляді

Чим більше знань ви отримуєте за обмежений період часу, тим менші шанси, що ви зможете зберегти все це в своїй пам’яті. Тим більше що деяка інформація може знадобиться вам лише коли-небудь в далекому майбутньому.

Тому, варто завести собі звичку почати користуватися такими корисними інструментами як сервіси-органайзери (наприклад, Evernote, OneNote), закладки в браузері, закладки в соцмережах (YouTube, Facebook).

Так ви не втратите те, що дійсно корисне, і завжди зможете в будь-який час знайти потрібне в майбутньому.

7. І вступайте в спільноти

Обмін думками, вивчення чужого досвіду і зворотний зв’язок – важливі аспекти і в роботі і в навчанні. Завдяки спільноті ви можете дізнатися речі, які не описані в книгах, отримати відповіді на безліч питань, а іноді і безкоштовну допомогу у вирішенні різноманітних проблем.

В інтернеті величезна кількість форумів, груп в соціальних мережах, блог-платформ та інших типів спільнот, присвячених тій чи іншій темі. Кожен при бажанні зможе знайти щось цікаве для себе.

Не варто оцінювати мотиваційний ефект і інші дивіденди від регулярного спілкування з цікавими людьми, які активно навчаються та мають спільні з тобою інтереси.

Наш розум має величезний потенціал. Але за аналогією з м’язами, його теж потрібно тримати в тонусі. І самоосвіта, як постійний процес отримання нових знань – чудово підходить в якості таких тренувань.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий