fbpx
Рожеве вино

Рожеве вино: як його роблять і ще декілька фактів, які вам буде цікаво знати

Недобіле чи напівчервоне? Цей продукт так само складно охарактеризувати кількома словами, як і тих людей, які його люблять. Рожеве вино відоме з давніх часів, але в останні роки йогопопулярність по всьому світу росте. 

Багато хто вважає, що рожеве вино – це суміш білого і червоного, але більшість пляшок rose отримують в результаті контакту виноградного соку з шкіркою. Змішування червоного вина з білим може використовуватися тільки для виробництва рожевого шампанського. 

Ще одна помилка полягає в тому, що всі рожеві вина напівсолодкі або навіть солодкі. Але більшість якісних європейських рожевих вин сухі, як і вина від зростаючого числа виробників з країн Нового Світу.

Вмощуйтеся зручніше, зараз ми розповімо вам з чого ж насправді роблять рожеве вино, а також поділимося цікавими і важливими фактами про нього.

Як роблять рожеве вино? 

Є два основних способи, які використовують для виготовлення більшої частини цих вин: 

  1. Пряме пресування. Червоний виноград віджимають так, що сік швидко стає потрібного рожевого кольору. А після цього обробляють його як і біле вино. 
  • Вимочування. Сусло залишають з віджатими ягодами для первинної ферментації. Процес проходить так само, як і при виробництві червоного вина. 

Головна відмінність – у часі: з рожевим все відбувається набагато швидше. Від того, як довго виноградний сік контактує з шкіркою, залежить колір «розе». 

Як роблять червоне вино

Де виробляють рожеве вино? 

Рожеве вино виробляють взагалі скрізь, де роблять вина. Франція, звичайно, тут чемпіон. Профільний регіон у них – це Прованс, там виробляють мало не третину всього рожевого вина в світі, а ще, французи роблять хороший продукт в Бургундії, Долині Луари, і в Шампані. 

В Італії головні регіони – частково Тоскана і майже вся північ Апеннін, хоча, італійці роблять його всюди, від Аости до Сицилії. Ще, особливо рожевим кольором варто відзначити Іспанський регіон Наварра. 

З якого винограду його отримують? 

Якщо коротко, то з червоного. Для виробництва рожевого вина підійде будь-який винний сорт, наприклад, Каберне Совіньон, Гаранча, Гамі, Піно Нуар, Шираз і так далі. 

Іноді його роблять з білих сортів, таких як рожевий Мускат або Піно Гріджіо. Але чесно кажучи, не дуже-то вони і білі, їх колір швидше рожевий або навіть червоний. 

З якого винограду роблять рожеве вино

З чим краще пити рожеве вино

Напевно, єдине вино, до якого не потрібно запарюватися з поєднаннями – це розе. Хтось каже, що з ним можна також поєднувати рибу, як з білим, хтось – що рожеве йде навіть під м’ясо, думок на цю тему повно. 

І оскільки розе – це щось проміжне між білим і червоним, то універсальні правила поєднуваностіз ним все ж працюють. Наприклад, солодке і напівсолодке подають до десертів і фруктів, а сухе і напівсухе – риби, м’яса і птиці. 

До рожевого вина, особливо недорогого, можна вибрати взагалі що завгодно, і воно буде поєднуватися. Не слухайте сомельє, їжте те, що вам подобається. 

З чим пити Рожеве вино

Чому рожеве шампанське коштує в три рази дорожче за біле

Технологія приготування рожевого шампанського – трудомістка якщо не сказати, пекельна. Якщо біле шампанське за класичною технологією робити досить непросто, то, щоб зробити рожеве, крім основних стадій – тираж, ремюаж, дегоржаж, дозаж і елеваж, доведеться додати червоне вино з піно нуар, або настоювати білий сік на його шкірках. Одним словом, дорого. 

Як вибрати хороше рожеве вино? 

Вам пощастило, це один з тих напоїв, який потрапить в категорію «щоб усім сподобалося». А якщо взяти солодке або напівсолодке – точно не промахнетеся. Тут головне не прогадати з якістю. 

Якщо ви не сильно розбираєтеся, а бюджет гумовий, купуйте рожеве вино з Провансу. Якщо бюджет обмежений, можна купити вино з Італії або Нового Світу. 

В принципі, цієї інформації достатньо, щоб вибрати непоганий напій. Але можете перестрахуватися і запитати поради у кавіста в магазині. 

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest