fbpx
Гіпотермія - зниження температури тіла

У чому різниця між гіпотермією і гіпертермією?

Тіло людини найкраще функціонує при температурі близько 37 градусів за Цельсієм. Ми можемо перенести її зміну на декілька градусів в ту чи іншу сторону, але великі коливання можуть призвести до жахливих наслідків.

Як тільки температура тіла опускається нижче 35 градусів за Цельсієм, починається переохолодження (гіпотермія). Щоб зберегти тепло, приплив крові до шкіри зменшується, а волосся буквально стає дибки. М’язи мимоволі скорочуються і розслабляються, спалюючи енергію для вироблення тепла. Чим холодніше стає тіло, тим більше починають сповільнюватися реакції в ньому. Нервові сигнали перестають надходити в мозок, мова стає невиразною, а свідомість плутається.

Якщо внутрішня температура опускається нижче 32 градусів за Цельсієм, ситуація стає критичною і потрібна термінова медична допомога. На цьому етапі гіпотермії тремтіння припиняється, і людина може втратити свідомість. При досягненні температури в 30 градусів за Цельсієм організм втрачає здатність зігрівати себе, що часто призводить до летальних наслідків.

Протилежністю гіпотермії є гіпертермія. У тілі є вбудовані механізми відведення тепла, але іноді температура навколишнього середовища стає занадто високою, і вони не можуть нормально працювати. Якщо тіло не може позбутися зайвого тепла, температура тіла починає підвищуватися (гіпертермія).

Гіпертермія організму

Коли потовиділення стає недостатньо для зниження температури тіла, це може привести до запаморочення і нудоти. Втрата рідини викликає спрагу і головні болі. У той же час кровоносні судини розширюються, а значить гаряча кров притікає до шкіри, але кількість рідини в організмі падає, а значить падає і артеріальний тиск. Це може викликати запаморочення і навіть втрату свідомості.

Якщо температура піднімається до 40 градусів за Цельсієм, молекули деформуються і більше не можуть виконувати свою роботу належним чином, а клітини починають відмирати. Якщо вчасно не надати допомогу, то гіпертермія може привести до поліорганної недостатності.

На щастя, в нашому організмі є свого роду вбудований термостат, який підтримує постійну температуру тіла.

Які ознаки гіпертермії і гіпотермії?

Ознаки гіпертермії:

  • Запаморочення: розширення судин і втрата рідини, призводить до зміни артеріального тиску, що і викликає запаморочення.
  • Спрага: через підвищення потовиділення кількість рідини в крові зменшується, з’являється спрага.
  • Підвищення потовиділення: Потовиділення охолоджує шкіру в міру випаровування рідини, що видаляє частину надлишкового тепла.
  • Розширення судин: кровоносні судини розширюються, а гаряча кров починає прибувати до поверхні шкіри.

Ознаки гіпертермії:

Сплутаність свідомості: холод впливає на когнітивні функції, змушуючи людей відчувати сонливість і сплутаність свідомості.
Зміна в диханні: спочатку дихання частішає, але в міру збільшення гіпотермії частота серцевих скорочень і частота дихання сповільнюються.
Тремтіння: воно допомагає генерувати додаткове тепло за рахунок скорочення і розслаблення м’язів.
Блідість: кровоносні судини на поверхні шкіри звужуються, відводячи кров в глиб тіла і допомагаючи зберігати тепло.

Джерело: Howitworksdaily.com

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest