fbpx

Рівні англійської мови: від A1 (Beginner) до C2 (Proficiency)

У сфері вивчення іноземних мов існують певні класифікації, які допомагають визначити рівень володіння мовою не тільки в окремих аспектах, а й в цілому. Міжнародний стандарт для опису рівня володіння англійською мовою, прийнятий Радою Європи, називається The Common European Framework of Reference for Languages ​​(CEFR).

В рамках CEFR виділяються 6 рівнів володіння мовою, для присвоєння кожного з яких, людина повинна володіти певними компетенціями.

Однак видавництва, які розробляють і виробляють навчальні посібники, хоч і спираються на стандарти CEFR при створенні програм, для позначення рівня підручників використовують більш «широку» класифікацію:

  • Beginner
  • Elementary
  • Pre-Intermediate
  • Intermediate
  • Upper Intermediate
  • Advanced
  • Proficiency

Якщо ви візьмете підручник з англійської мови, то на ньому, швидше за все буде написана одна з цих назв. У деяких підручниках наводиться таблиця відповідності рівня англійської по CEFR і рівня підручника:

Таблиця рівнів англійської мови

Рівні володіння англійською мовою за шкалою CERF

А1 – Breakthrough or beginner

Початковий рівень англійської мови.
Словниковий запас: < 1500 слів.

Ви розумієте і використовуєте повсякденні вирази і основні фрази, спрямовані на задоволення базових потреб.

Можете представитися англійською самі і представити інших, можете задавати елементарні питання на особисті теми (про місце проживання, друзів і знайомих і т. д.) і відповідати на них.

Можете взаємодіяти на базовому рівні англійської мови, якщо англомовний співрозмовник говорить повільно і чітко, та готовий допомогти у встановленні комунікації.

Розумієте дуже короткі (1-2 фрази) написи англійською з ілюстраціями: листівки, дорожні вказівники, короткі пояснення.

A2 – Way stage or elementary

«Продовження шляху» або елементарний рівень володіння англійською мовою.
Словниковий запас: 1500-2500 слів.

Розумієте висловлювання, які стосуються основних аспектів життя (розповідь про себе і про сім’ю, працевлаштування, покупки). Зможете запитати дорогу (як пройти з пункту А в пункт В) і зрозуміти відповідь.

Можете порозумітися англійською мовою в простих побутових ситуаціях, що потребують прямого обміну інформацією на знайомі вам теми. Можете розповісти англійською, хто ви такий, де живете і з ким спілкуєтеся, висловити свої базові потреби.

Вивчення англійської мови

Розумієте суть англомовних телерепортажів в супроводі відеоряду. Ви здатні прочитати і зрозуміти елементарний лист англійською мовою (замовлення, підтвердження замовлення, короткі нескладні особисті листи).

B1 – Threshold or intermediate

«Граничний» або середній рівень володіння англійською мовою.
Словниковий запас: 2750-3250 слів.

Правильно розумієте суть висловлювань на знайомі вам теми (робота, школа, відпочинок і т. д.). Можете порозумітися англійською в більшості ситуацій, що виникають під час подорожі в англомовну країну.

Можете описати враження, події, мрії, надії і прагнення, коротко викласти і обґрунтувати свою думку. Уже переглядаєте англомовні фільми в оригіналі, але часом здогадуєтеся про те, що відбувається, лише по зображенню на екрані.

Можете прочитати найпростішу інструкцію, а також рекламні брошури, листи, короткі офіційні документи. Можете написати нескладного рівня текст (есе, лист, інструкцію) англійською мовою на знайому або цікаву вам тематику.

B2 Vantage or upper intermediate

«Перевага» або середньо-просунутий рівень англійської мови.
Словниковий запас: 3250-3750 слів.

Здатні зрозуміти суть складного тексту на конкретну або абстрактну тему, готові підтримати докладну бесіду англійською мовою на тему вашої професійної спеціалізації.

Можете досить вільно спілкуватися англійською на абстрактні теми, здатні взаємодіяти з носіями мови без напруження для кожної зі сторін. Вмієте вибудовувати ясні і докладні висловлювання з широкого кола питань, можете викласти свій погляд на проблему, вказати на переваги і недоліки різних варіантів її вирішення.

Вільно дивитеся більшість англомовних телепрограм: інтерв’ю, репортажі, ток-шоу, прямі трансляції. Можете написати середнього розміру текст (есе, лист) на незнайому вам тематику.

Англійська мова для подорожей

C1 – Effective operational proficiency or advanced

Рівень ефективного функціонування або просунутий рівень англійської мови.
Словниковий запас: 3750-4500 слів.

Розумієте складні і довгі тексти на найрізноманітніші теми, розпізнаєте прихований сенс сказаного. Можете висловлюватися вільно і спонтанно, без явних труднощів з підбором слів і висловлювань.

Здатні гнучко і ефективно використовувати мову в соціальній, науковій та професійній діяльності. Розумієте неадаптовані фільми з великою кількістю сленгу та ідіом.

Можете писати чіткі добре структуровані докладні тексти на складні теми, демонструючи володіння прийомами структурування і надання тексту зв’язності. Здатні підтримувати складне листування англійською.

C2 – Mastery or proficiency

Досконале володіння.
Словниковий запас: 4500-6000 і більш слів.

Розумієте практично все почуте і прочитане.

Можете узагальнити інформацію з різних усних і письмових джерел, оформляючи аргументацію і думки у вигляді зв’язного тексту.

Можете говорити на будь-яку тему без підготовки, точно і без труднощів висловлюючи свою думку, розрізняючи найменші відтінки значень навіть в найскладніших ситуаціях.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest