fbpx
Пандемія коронавірусу

5 важливих речей, яким нас навчила пандемія коронавірусу

Ми розуміємо, що ще рано говорити про «корону» в минулому часі, але кілька місяців домашнього карантину, постійний стрес і повна невизначеність з майбутнім – все це вже дало нам ряд важливих уроків і навчило нас дечому справді корисному.

Деякі нові звички, які виникли у нас в цей нелегкий час, мабуть, варто зберегти на все життя. Про це ми і хочемо з вами сьогодні поговорити.

Соціальна дистанція

Першим пунктом нашого списку йде соціальна дистанція – визначення, яке українці явно ні разу не чули до початку пандемії, намагаючись бути якомога ближче один до одного, наприклад, під час відпочинку у вільний час.

Так було, поки ВООЗ не оголосила, що коронавірус вкрай заразний при кашлі або чханні, а тому всім людям варто триматися один від одного на відстані кількох метрів. Але за оцінками експертів, навіть цієї дистанції недостатньо для повного захисту, а тому всіх попросили при виході на вулицю ще і надягати маски.

Соціальна дистанція

Гігієна рук

Перш ніж невдоволено закотити очі, задумайтеся, скільки разів день ви мили руки до початку пандемії? У це складно повірити, але така проста і звична дія для багатьох людей, дійсно, виявилася чимось новим.

Так, в ході опитування, проведеного кілька років тому у Великобританії, 99% респондентів відповіли, що миють руки після кожного використання туалету. Однак встановлене в деяких вбиральнях обладнання зафіксувало, що насправді це роблять тільки 64% жінок і 32% чоловіків.

Але навіть ті з них, хто не забував про гігієну, мили свої руки максимум протягом 6 секунд, замість 20 які потрібні.

Домашній карантин для тих, хто хворий

Домашній карантин під час епідемії коронавірусу

Раніше ми рідко говорили про це, але хто з нас хоча б раз не виходив на роботу, вже відчувши перші ознаки грипу або застуди? Або відправляв трохи прихворілу дитину в садок?

Пандемія COVID-19 продемонструвала всім нам, що буває, коли хвора на коронавірус людина йде в громадське місце: чи то офіс, навчальний заклад або просто кафе. І якщо раніше батьки часто скаржилися на кількість вірусів, які їхні діти раз у раз приносили з дитячого садка або школи, заражаючи потім всіх членів сім’ї, то в цьому році, після введення карантину, в дитячих поліклініках стало незвично тихо і порожньо.

Тому ми сподіваємося, що «корона» навчить більшість з нас ставитися дбайливіше як до власного здоров’я, так і до здоров’я оточуючих.

Лікарі – супергерої сучасності

Пандемія коронавіруса не тільки довела всім важливість і необхідність своєчасного вакцинації, а й зуміла оголити безліч проблем сучасної системи охорони здоров’я.

Ситуація, що склалася нагадала нам про те, що медпрацівники є нашим національним надбанням і гордістю. І ми говоримо зараз про весь персонал лікарень, клінік і лабораторій – про тих, хто стоїть на передовій у боротьбі з вірусом, щодня ризикуючи своїми життями заради порятунку інших.

Графіті Бенксі про медсестр-супергероїв
Графіті Бенксі про супергероїв нового часу

Ізраїльтяни, італійці, іспанці, американці і жителі інших країн аплодували зі своїх балконів лікарям. Здається, що це найкращий момент, щоб країни у всьому світі надали нарешті своїм медпрацівникам ті умови, на які вони насправді заслуговують.

Час, проведений в колі сім’ї

Ті з нас, хто в дні карантину продовжував працювати віддалено, погодяться, що поєднувати турботу про дітей, домашнє господарство і при цьому бути присутнім на відеоконференціях з колегами – було дуже і дуже непросто.

Але багато хто стверджує, що з часом вони не тільки пристосувалися до такого способу життя, але навіть почали отримувати від нього справжнє задоволення. Батьки зізнаються, що вони ще ніколи не були так близькі зі своїми дітьми.

Іноді цей час приносив радість, іноді роздратування або засмучення, але з упевненістю можна сказати, що карантин для більшості сімей став абсолютно унікальним досвідом, який багатьом пішов на користь.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий