fbpx
uk
Розслабляємося природніми способами

10 природніх способів розслабитися і заспокоїти нерви

Напруження і незначна тривога для багатьох з нас вже стали звичними супутниками. Це побічний ефект життя в сучасному часто напруженому і хаотичному світі. Однак, відчуття напруженості несе в собі і користь. Воно змушує усвідомлювати небезпеку, мотивує залишатися організованим та підготовленим, а також допомагає управляти ризиками.

Тим не менш, прийшов час діяти, коли тривоги, напруженості і навіть стресу стає забагато, а просто заспокоїтися – щораз важче. Стан постійної нервозності і неконтрольована тривожність може сильно вплинути на якість вашого життя. Тож ми підібрали для вас список способів як розслабитися і заспокоїти нерви цілком природними способами, без вживання лікарських препаратів.

1. Ведіть активний спосіб життя

Регулярні вправи корисні для вашого фізичного та емоційного здоров’я. Як і ліки, вони здатні полегшити стан тривожності у багатьох людей. І це матиме довгостроковий ефект: протягом декількох годин після закінчення вправ ви можете зберігати спокій.

2. Перестаньте вживати алкоголь

Алкоголь є природним седативним засобом. Спочатку ви випиваєте келих вина або чарочку віскі, коли ваші нерви натягнуті немов струна. Проте після того, як напруження скінчиться, тривожність може повернутись з новою силою. Таким чином, якщо просто вживати алкоголь замість боротьби із самою проблемою, ви закінчите тільки тим, що станете на крок ближче до алкозалежності.

3. Припиніть палити

Люди, що палять, часто хапаються за цигарки у стані стресу. Тим не менш, як і у випадку з алкоголем, паління в такому стані призведе тільки до погіршення ситуації. Дослідження показали, що чим раніше ви починаєте палити, тим вищим ризик розвитку тривожних розладів у майбутньому.

Дослідження також показує, що нікотин та інші хімічні речовини, що містяться в сигаретному димі, змінюють нейронні зв’язки в мозку, які пов’язані з тривогою. І не в найкращу сторону.

4. Кофеїн – не найкращий вибір

Якщо ви часто нервуєтеся і помічаєте за собою надмірну тривожність, то кофеїн для вас перетворюється на ворога. Дослідження показали, що кофеїн може викликати або посилювати тривожні розлади, нервозність і хвилювання.

Кава викликає збудження

Виключення кофеїновмісних продуктів у таких випадках, може значно покращити загальний стан організму.

5. Здоровий сон

Безсоння є загальним симптомом при стресах і перенапруженні. Тож зробіть сон вашим пріоритетом:

 • лягайте спати тільки вночі, коли вже втомилися;
 • не читайте і не дивіться телевізор у ліжку;
 • не використовуйте свій телефон, планшет або комп’ютер в ліжку;
 • не крутіться із сторони в сторону, якщо не можете відразу заснути, краще вставайте і йдіть в іншу кімнату, доки не почуватиметеся сонним;
 • уникніть кави, великих прийомів їжі та цигарок перед сном;
 • зробіть кімнату темною і прохолодною;
 • виробіть режим: лягайте спати в один і той же час щоночі.

6. Спробуйте медитацію

Головна мета медитації полягає в тому, щоб позбутися хаотичних думок і замінити їх почуттям спокою та усвідомлення цінності теперішнього моменту. Медитація добре відома тим, що знімає стрес і тривогу. Дослідження вчених доводять, що всього лише 30 хвилин щоденної медитації можуть полегшити симптоми стресу та діяти як антидепресанти.

Практика медитації

7. Переходьте на здорову їжу

Низький рівень цукру в крові, зневоднення або хімічні речовини в оброблених харчових продуктах, такі як штучні ароматизатори, штучні барвники та консерванти, можуть призвести до змін у нашому настрої. Дієта з високим вмістом цукру також може вплинути на темперамент.

Якщо ваш стан після їжі не те що не покращується, а навіть погіршується, перегляньте свої харчові звички. Пийте більше води, усуньте з раціону шкідливі харчові продукти та їжте здорову їжу, фрукти, зелень та овочі.

8. Практикуйте глибоке дихання

Нестабільне, швидке та поверхневе дихання призводить до тривожності. Це може призвести до пришвидшеного пульсу, відчуття млявості або запаморочення, та навіть панічної атаки. Глибокі дихальні вправи, як процес свідомих повільних, і навіть глибоких вдихів можуть допомогти відновити нормальний режим дихання і зменшити відчуття напруженості.

9. Спробуйте ароматерапію

Її суть в тому, щоб використовувати запашні ефірні олії для покращення здоров’я та гарного самопочуття. Ці масла можна вдихати безпосередньо з ємності, в якій вони продаються, або додати до теплої ванни чи розпилювача. Дослідження довели, що ароматерапія:

 • допомагає людині розслабитися;
 • покращує сон;
 • піднімає настрій;
 • зменшує частоту серцевих скорочень та рівень артеріального тиску.

Лавандова олія

Ось список ефірних олій, що найчастіше використовуються для заспокоєння і зняття симптомів стресу:

 • бергамот;
 • лаванда;
 • шавлія мускатна;
 • грейпфрут;
 • іланг-іланг.

10. Пийте ромашковий чай

Чашка ромашкового чаю є доступним домашнім засобом для заспокоєння нервів та покращення сну. Проведене ще в 2009 році дослідження довело, що ромашка також може бути дієвим засобом проти синдрому загальної тривожності і стресових станів.

Чай з квітів ромашки

Було досліджено, що люди, які приймали капсули з ромашкою звичайною (220 мг до п’яти разів на день), значно знижували кількість балів в тестах, які вимірюють симптоми нервового напруження, ніж ті, хто отримував плацебо.

Якщо ви відчуваєте занепокоєння, часто хвилюєтесь і вам важко розслабитися, спробуйте описані вище ідеї, вони можуть допомогти вам заспокоїтися. Але пам’ятайте, що домашні засоби можуть допомогти послабити тривогу, але вони ні в якому разі не замінюють професійну допомогу. Якщо проблема не проходить, варто все ж звернутися до лікаря.

Джерело: healthline.com

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий