fbpx
uk
Безкоштовні знання

Прихована ціна «безкоштовних» знань

Всі ми любимо речі, які дістаються нам безкоштовно. А поява та повсюдне поширення Інтернету, зробила для багатьох нас доступним найцінніше – інформацію і знання. Те, що раніше було привілегією невеликого відсотка дуже багатих людей, зараз стало доступним для будь-якого жителя, будь-якої більш-менш цивілізованої країни світу.

Але судячи з заголовку цієї замітки, не все так очевидно, і думаю ви вже здогадалися зауважити, що тут щось не так. І справді, в деяких випадках «безкоштовність» може стати швидше мінусом, ніж плюсом.

Ми поділимося з вами своїми думками відносно того, чому вважаємо, що часто більш правильним рішенням буде заплатити за книжки, курси чи іншу інформацію, ніж отримати альтернативні знання безкоштовно.

Відсутність очевидної цінності

Люди майже не цінують те, що дістається їм безплатно. І це факт. Ви навряд чи будете ретельно виконувати уроки на основі курсу, який дістався вам просто так. І вам набагато менше захочеться докладати зусиль для вивчення того, за що ви не заплатили гроші.

Це одна з неочевидних причин, чому люди які відвідують платні курси частіше досягають поставлених цілей ніж ті, хто отримує знання з безкоштовних семінарів. В останніх просто набагато менше стимулів для того, щоб добиватися поставлених цілей.

Проблеми з якістю, актуальністю та систематизацією

Вкрай наївно було б очікувати, що викладач, який проводить для вас безкоштовний урок, витратить на його підготовку стільки ж часу, скільки ж і викладач, в якого є зобов’язання перед студентами, які оплатили курс.

Інформація у вільному доступі як правило неструктурована, неповна і сумнівної якості чи актуальності. В результаті, на перевірку її коректності і порівняння даних з різних джерел, ви можете витратити набагато більше часу, ніж витратили б на те, щоб заробити достатньо грошей на прохождення платного курсу.

Ще більша проблема – якщо у вас є сумніви стосовно її достовірності. А застосування хибних знань на практиці, може спричинити немало проблем.

Платити все одно прийдеться

Якщо за якусь послугу, знання чи продукт, у вас не вимагають плати, швидше за все, ви самі і є цією платою.

Пояснимо на простому і всім зрозумілому прикладі: Facebook дає всім нам можливість абсолютно безкоштовно спілкуватися з друзями, ділитися своїми думками, фото, отримувати інформацію від інших людей і т. д. І все це – абсолютно безкоштовно.

Але так тільки на перший погляд. Насправді ваші особисті дані і вся інформація про те, що ви робите в цій соціальній мережі, як взаємодієте з друзями, до якого контенту виявляєте інтерес і тому подібні речі – все це Facebook продає рекламодавцям шляхом показу таргетованої реклами своїм користувачам.

Було б дуже наївно думати, що вся ця величезна технологічна машина працює для вас безкоштовно. Ви і є той товар, на якому вони заробляють.

Це справедливо і по відношенню до різноманітних безкоштовних курсів, організатори яких потім продають відвідувачам платний продукт, і до всього іншого.

Тим не менш, безплатної і доволі якісної інформації в Інтернеті – дуже і дуже багато. Просто потрібно розуміти, що на певному етапі все одно потрібно за щось заплатити, щоб отримати більше можливостей для саморозвитку.

А іноді й просто для того, щоб зекономити свій час.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий