fbpx
Коли давати дитині смартфон

10 причин не давати смартфон в руки дітям до 12 років

В епоху технологій проблема залежності дітей від гаджетів стає як ніколи гострою. Багато хто, напевно, не раз спостерігав картину, коли батьки пхають дитині в руки смартфон, щоб від неї «відпочити». «Ось тобі, малюче, мультики, і відчепися від батьків!» – це так знайомо, правда ж?

Навички спілкування закладаються в нас з самого дитинства. На думку педіатрів, вік від 0 до 3 років дуже важливий для розвитку зору, формування мовного апарату і збагачення словникового запасу дітей. Дітям до 3 років особливо важливо якомога більше розмовляти з батьками і однолітками, а не з маминим смартфоном.

Американська академія педіатрії заявляє, що діти у віці 0-2 років взагалі не повинні піддаватися впливу електронних пристроїв. А у віці від 3 до 5 років повинні користуватися гаджетами не більше однієї, а з 6 до 18 років – двох годин в день.

Мобільні пристрої значно збільшили доступність сучасних технологій для маленьких дітей. Тому американський педіатр Кріс Роуен наполягає на тому, щоб заборонити використання мобільних електронних пристроїв дітьми у віці до 12 років. Ось 10 головних причин для такого рішення.

1. Залежність від гаджетів

Чим більше батьки перевіряють пошту, прокручують стрічку новин, стріляють в монстрів і дивляться серіали, тим більше вони віддаляються від своїх дітей. Брак уваги дорослих часто компенсується все тими ж гаджетами і цифровими технологіями.

В окремих випадках дитина сама стає залежною від портативних пристроїв, інтернету і телебачення. Уже зараз залежність дітей від гаджетів набула рис епідемії. Кожна одинадцята дитина у віці 8-18 років – «цифровий наркоман».

2. Шкідливе випромінювання

У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров’я та Міжнародне агентство з вивчення раку класифікували радіовипромінювання стільникових телефонів та інших бездротових пристроїв як потенційний канцероген, визначивши в групу 2B («можливо, канцерогенних для людини» факторів).

Однак слід враховувати, що діти більш чутливі до різних негативних впливів, оскільки їхній мозок і імунна система все ще розвиваються.

3. Вплив на розвиток мозку

Мозок дитини втричі збільшується в розмірах від народження до двох років і продовжує рости аж до 21 року. Розвиток мозку в ранньому віці визначається подразниками навколишнього середовища або їх відсутністю.

Стимулювання мозку надлишковим впливом гаджетів, як показують дослідження, загрожує затримками когнітивного розвитку, підвищеної імпульсивністю, зниженням здатності до саморегуляції та самодисципліни.

4. Відставання в розвитку

Сидіння за планшетом або телефоном, а значить, нестача руху може призвести до затримки фізичного і розумового розвитку. Ця проблема стала очевидна в США, де кожна третя дитина вступає до школи, маючи відставання в розвитку, що відбивається на її успішності.

Фізична активність, в свою чергу, покращує увагу і здатність до пізнання та засвоєння нового. Вчені стверджують, що застосування електронної техніки шкодить розвитку дітей і негативно впливає на їхню здатність до навчання.

5. Ожиріння

Захоплення переглядом телевізора і комп’ютерні ігри – приклади нехарчових звичок, які безпосередньо пов’язані з епідемією зайвої ваги. Серед дітей, які неконтрольовано і постійно користуються портативними електронними пристроями, ожиріння зустрічається на 30% частіше.

Кожен четвертий молодий канадець і кожен третій американський підліток страждають від зайвої ваги, причому серед них в 30% випадків буде діагностований діабет.

6. Проблеми зі сном

Статистика по США говорить про те, що 60% батьків взагалі не контролюють, як тісно їх діти дружать зі всілякими гаджетами, а в трьох з чотирьох родин дітям дозволяють брати електронні пристрої навіть з собою в ліжко.

Синє світіння екранів телефонів, планшетів і ноутбуків перешкоджає нормальному засинанню, що призводить до скорочення часу відпочинку і недосипу. Вчені по шкідливості для організму порівнюють нестачу сну з недоїданням: і те, і інше виснажує організм, а відповідно, негативно позначається на успіхах в школі.

7. Агресивність

Жорстокість на телебаченні і в комп’ютерних іграх знаходить своє відображення в реальному житті. Дитина отримує готову схему поведінки, яку вона може реалізувати в оточуючій реальності. І багато дослідників приходять до одного і того ж висновку: насильство з екрану має як короткостроковий, так і довгостроковий ефект – агресія може проявитися далеко не відразу.

8. Психічні розлади

Зависання Інтернет часто призводить до замкнутості і розвитку фобій. Цей список можна сміливо доповнити біполярним розладом, психозом, поведінковими відхиленнями, аутизмом і розладом прихильності (тобто порушенням тісного емоційного контакту з батьками).

9. Цифрова деменція

Наукові спостереження доводять, що вплив гаджетів на дітей у віці 1-3 років призводить до проблем з концентрацією уваги на сьомий рік життя. Діти, які не можуть зосередитися, просто втрачають можливість що-небудь дізнатися і запам’ятати.

10. Віддалення від реальності

Надмірне використання дітьми електронних технологій не тільки впливає на їхню психіку і здатність до емпатії, але і робить їх більш вразливими в умовах реального життя, якого вони, за великим рахунком, не знають.

Тобто час, проведений у віртуальному світі, часто не вчить їх нічого корисного, а знання електронних пристроїв не забезпечує успіх в майбутньому, тому що технології постійно вдосконалюються, і встигати за ними буде все складніше.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest